יום חמישי , אוקטובר 17 2019
דף הבית | AVB | גיורא אלגר (AVB): רכישת Harman ע"י Samsung היא בשורה מפתיעה ומרגשת

גיורא אלגר (AVB): רכישת Harman ע"י Samsung היא בשורה מפתיעה ומרגשת

גיורא אלגר AVB טכנולוגיותלאור הידיעות אודות רכישתה האחרונה של Samsung את Harman, ביקשנו מגיורא אלגר, מומחה לתחום פתרונות AV ומנכ"ל חברת AVB, אשר מייצגת את חברת Harman בישראל במגזרים הממשלתי, המסחרי והבטחוני, לשתף אותנו ואת קהל הקוראים בתחושותיו והערכותיו בנוגע למהלך הדרמטי.

כיצד השפיעה עליכם הידיעה אודות רכישתה של Harman ע"י Samsung?

הידיעה אודות הרכישה על ידי חברת ענק כמו Samsung הפתיעה את כולנו, ובוודאי מעלה מחשבות והתרגשות לקראת הבאות. אנחנו בעיצומם של שינויים משמעותיים אשר נותנים לנו רוח גבית עצומה תחת המטריה של Harman. כאמור אנחנו מייצגים ומפיצים את כל תחום ה-AV המקצועי למגזר הממשלתי, המסחרי והבטחוני לצד נציגים מובילים נוספים האחראי לעולמות הקמעונאות, הבידור והתאורה. אנחנו מאמינים כי הצעד יהווה הזדמנות כבירה להרחבת היכולות וסל הפתרונות.

האם יש לכם הנחות לגבי עתיד פעילותה בעולמות ה-AV המקצועיים?

אנחנו רואים בפעילותה של Harman מגמה חיובית לחיזוק שליטתה בעולם הבקרה בתחום ה-Pro AV ורצון בלתי מתפשר להפוך לגורם המוביל בתחום הפצת ה AV, כך למשל באמצעות רכישת AMX ולאחר מכן רכישת SVSI. רכישה זו מעידה על כוונותיה הברורות של החברה להעמיק, להשקיע ולשלוט בתחום. למעשה אין כיום חברה דומה ל-Harman בניסיון ובהיקפים, מה שהופך את Harman לחברה המובילה הן בטכנולוגיה וכן בניסיונה סביב כל הקשור להפצת AV Over IP. נציין כי כיום כל המותגים מיוצרים על פי הצרכים ובכל אותם המפעלים של Harman, תוך שמירה על הייחודיות של אותם הברנדים המהווים נכסים טכנולוגים וכן נכסים שיווקיים משמעותיים.

סמסונג-והרמן-רכישה-8-מיליארד

מהי הסיבה העיקרית לדעתך בגינה ביצעה Samsung את הרכישה?

Samsung לא רכשה לחינם את Harman ב 28% מעל שווי המניה שלה. בשנים האחרונות Harman רכשה מותגים מובילים רבים וחברות מפתח שהעצימו את יכולותיה הקיימות, הגדילו את תחומי פעילותה וכמובן הרחיבו את מגוון הלקוחות שלה. החברה שולטת בעולם ה-Auto Mobile, ה-Entertainment וה-Professional AV, יחד עם רכישה של חברות נוספות, נכנסה Harman יותר ויותר לעולם הבקרה וניתוח הנתונים עם שת"פ מול חברות ענק כדוגמת Microsoft & IBM וכמובן עם מגוון יצרניות רכב, תוך ניצול הידע הנצבר של חברות אלו ויישומו בעולמות הטכנולוגיים שלה.

הרכישה מתרגמת את הצורך של Samsung ב-"יהלום" כדוגמת Harman שמביא עמו גם פתרונות בנושאים כמו משרדים מחוברים, בתים מחוברים ועוד. אנו רואים בכל תחום כיום, מערכות מבוססות בינה מלאכותית אשר לומדות את ההתנהגויות שלנו, וכן את הצרכים וההעדפות שלנו ומספקות להן מענה. מערכות אלה כבר פעילות בעולם המובייל והינן בתהליך הטמעה לעולם המסחרי והביתי. בשנים האחרונות יישמנו ופיתחנו פתרונות מגוונים מסוג זה מול לקוחות AVB בהתאם למגמה העולמית. אנחנו יכולים רק לשער מה יהיה היקף השימוש של Samsung בכלל תחומי העיסוק של Harman. ככלות הכל מדובר ב"נושאת מטוסים" מסחרית, ואילו ההערכות שלנו מתבססות על הבנת הצרכים בשוק ועל הצהרות פומביות.

וכיצד מתייחסים בעולם לנושא זה?

כפי שאתם יודעים, וכפי שדווח אצלכם מוקדם יותר, יש כאלו הרואים בכך הזדמנות אשר תחזק ותסייע לקידום תעשיית ה-AV בכללותה, ויש כאלה המתייחסים לזה עם מסרים בסגנון "עסקים כרגיל", אני באופן אישי נוטה לאפשרות הראשונה.