יום רביעי , מרץ 3 2021

לפרוץ דרך בפרק ב' של הקריירה

גיורא אלגר לא נח לרגע. אחרי פרק א' מוצלח בו בנה את עצמו, הוא וחבריו למסע הקמתה של חברת AVB טכנולוגיות רוצים הרבה יותר. הם רוצים לפרוץ דרך ולהוביל את שוק ה –A/V בחדשנות,  "לא תמיד קל, אבל כשזה מצליח, השמיים הם הגבול".
ראיון עם אקסטרימיסט בחיים ובניהול.

מאת : הילה צור ואביבה רוזן

כשגיורא אלגר כיום מנכ"ל חברת AVB טכנולוגיות, נפגש יום אחד בשנת 2012 במסגרת מערכת יחסים של ספק ולקוח, עם ברק גיל, אז מנהל תחום המולטימדיה של חברת בינת והיום CTO בחברת AVB טכנולוגיות, השיחה הובילה אותם במהרה למחוזות אחרים: הכמיהה המשותפת שלהם לשינוי משמעותי בעולם ה – A/V והמעבר מפתרונות קונבנציונליים שהתאימו לאותה התקופה, לפתרונות מתקדמים מבוססים טכנולוגית AV over IP . למעשה זו הייתה יריית הפתיחה של חברת AVB טכנולוגיות שאז אפילו לא הייתה בדמיונם. השתלשלות הדברים הובילה אותם כעבור שנה, להקים יחד עם עופר פלד, כיום – COO  של החברה, את חברת AVB טכנולוגיות. עם חזון משותף הפכה החברה מהר מאוד מחלום לחברה מובילה עם פתרונות פורצי דרך.

"חשיפה לצורך של השוק לידע ולחדשנות טכנולוגית, החיפוש המתמשך של חברות פיקוח, חברות אינטגרציה ואף לקוחות סופיים מביני עניין, אחר בעל ידע נרחב, אוטוריטה, כלומר בעל ניסיון רב הבקי בתהליכי הפרויקט המורכבים, שמעורה בתהליכי אישורי תקינה חדשים והצגה מתמדת של ההתפתחות הטכנולוגית ורעיונית, היו מבין השינויים שהמשק ייחל לו ודחף אותנו להחליט להרים את הכפפה ולתת מענה תחת המטריה של חברת AVB טכנולוגיות. בתום תהליך של הגדרת זהות החברה, הבנו שהבידול שלנו יהיה ייצוג של חברות טכנולוגיה מובילות לצד ידע משמעותי "בתוך הבית". השילוב הזה מאפשר לנו להבין את הלקוח ולהציע את הפתרונות המתאימים והנכונים ביותר בהתאם לצרכיו".

חברת AVB מייצגת כיום בישראל את מותגים מובילים – HARMAN, AMX, SVSI, WORK, GRANDVIEW, ONELANE, LIBERTI, CHIEF ועוד

אבק כוכבים

מבין הפרויקטים הרבים, חברת AVB ביצעה פרויקט מיוחד ומוצלח ביותר במיקרוסופט. פרויקט זה מיצב את חברת AVB טכנולוגיות בקדמת הבמה עם השתתפות בתחרות השנתית של AV AWARDS של כתב העת AV-MAGAZINE יחד עם תשעה פינליסטיות מכל העולם. בתחום ה AV זהו אירוע בסדר גודל של מועמדות לפרס הגראמי – שטיח אדום, פפיון ושמלת ערב. פרויקט זה מהווה דוגמא מצוינת לשיתוף פעולה במשק בין ספק ללקוח, כזה שמוביל לשינויים רחבי היקף ואפילו גלובליים.  "עבדנו על פרויקט זה מתוך תחושת שותפות עם הלקוח בהובלה של אלי כרמון, סמנכ"ל הכספים ורן לנדסברג, מנהל ה-IT במיקרוסופט R&D ישראל. חברת מיקרוסופט מובילה בחדשנות בכל התחומים. הצוות המנהל מורכב מחלוצים ושותפים אמתיים, שנתנו בנו אמון אפשרו לנו להקים פיילוט … והשאר היסטוריה"

 

מהו סגנון הניהול שלך ?

"חברת AVB היא חברה קטנה יחסית ולכן אנחנו בוחנים כל העת את היתרונות המרכזיים שלנו אותם זיהינו בתחילת הדרך – המקצוענות והאיכות, הכרת צורכי הלקוח, המעורבות האישית וקשר המיוחד אשר נוצר עם הלקוחות בכל פרויקט. החברה עושה מאמץ לבחור את הפרויקטים בקפידה תוך מחשבה על היכולת שלנו לאיכות התוצאה, שביעות רצון הלקוח וחווית המשתמש.

הצוות ב AVB בנוי ממקצוענים בעלי תודעת שירות גבוהה מאוד, כאלה שיודעים לקחת אחריות ועושים את הדברים בצורה מדויקת. אין צורך בהכתבה מלמעלה זה ב DNA שלהם. לכל עובד בחברה יש סמכויות רבות אשר בנויות סביב תחומי ההתמחות שלו. כאשר עולים נושאים לדיון או כשיש חילוקי דעות, מתקיים תהליך פנימי בו לכל אחד יש את המקום להציג את עמדתו.

אנו מסננים היטב את הנבחרת ומאמינים בכל מי ששייך אליה. כל גיוס חייב להיות ברמה גבוהה ביותר. אנחנו מכירים בכוחם של עובדי החברה להצלחת הפרויקטים ומכאן לשביעות הרצון של הלקוחות החשובה לנו כל כך.  בתהליך הגיוס אנחנו מקפידים על ממדים נוספים אצל המועמד. מעבר למקצועיות בתחומים הטכניים, חשובה לנו התקשורת הבינאישית, השירותיות, יכולת אפיון ותכנון מדויקים וכמובן אהבה לתחום. טכנולוגיה ניתן ללמד אולם לעומת זאת גישה, לקיחת אחריות ותשוקה לתחום, קשה יותר"

עד כמה קיים אצלך איזון בין העבודה לחיים הפרטיים?

"אני שמח בחלקי ואחרי שנות עבודה מאומצות אני נהנה להגיע לעבודה עם חיוך וליהנות מהדרך. התפישה היא להתעקש ולהתמיד ולא לוותר על האיכות. ולכן גם בפרויקטים בהם המחיר מכתיב את התוצאה אין אנו מוותרים על האיכות. אנחנו רוצים למסור פרויקט שיש בו הרבה יותר עבור הלקוח. גם הלקוחות מבינים, שכאשר רק המחיר קובע – האיכות יורדת. זו דרכנו ומסתבר שהלקוחות יודעים להעריך איכות.

בחיים הפרטיים אני מנסה להגיע להגשמה עצמית מקסימאלית. עכשיו כשהילדים עצמאיים וחזרנו להיות כמו "זוג צעיר", אני מאזן את שעות המשרד עם סוגי ספורט שונים כמו ריצה, שחייה ואפילו טיפוס הרים. אני בעיקר משתדל ליהנות ולמצות כל יום עד תומו, האמרה "תפוס את היום" היא עמוד האש שלי. יחד עם שותפיי אנחנו מנסים להעביר את המסר של "להיות פורצי דרך בכל תחום", להיות ראשונים ולשאוף גבוה.

לפרוץ דרך בפרק ב' של הקריירה, AVmaster
גיורא אלגר-מנכ"ל חברת AVB טכנולוגיות

אני מאמין ניהולי:

עם השנים זיקקתי את הזהות האישית שלי. הבנתי שאני אוהב יזמות, כזו שיושבת על הבנה עמוקה בתחומים בהם אני בוחר לפעול. זה מייצר שקט נפשי שהוא הכרחי בשביל שדברים יקרו. גיבשתי מספר תפישות שהפכו להיות נר לרגליי, לדוגמא – יש לי עניין להשיג פרויקטים לחברה או כל דבר אחר בחיים, תוך מיקוד בדברים החיוביים על פני השלילי של האחר. יותר להציג את היכולות שלנו על פני חוסר היכולת של האחר.  אני לא מתחבר לתדר שקיים בשפה על דרך השלילה ומה שהוא מייצר. הרעיון שיש הרבה טובים, אך אנו עושם זאת אחרת, מתאים לי יותר. תפישה נוספת היא שאני רוצה שהחברה שאני מנהל תהיה חברה מובילה גם בגישה הכללית, בשירות ובממשקי המגע עם הלקוחות. שותפיי ואני רוצים להמשיך לפלס את הדרך לפתרונות חדשניים ואיכותיים אשר מייצרים כל העת שינויים תורמים בענף. מהותו של עסק הוא רווח, בסיבוב השני הדגש הוא להרוויח ובמיוחד  ממה שמתחבר לחזון שלנו ומסתבר שניתן לעשות זאת גם יחד. זה גם מה שאנחנו מבקשים שיחלחל  לכלל עובדי החברה. אנחנו מעודדים אותם לבוא עם רעיונות ופתרונות יצירתיים ולהיות מעורבים בכל מה שקורה בחברה. הייתי אומר שאכפתיות וכנות הן המפתח, הצוות מבין זאת וברור לנו שזה יהיה גם היחס שיקבלו הלקוחות והספקים שלנו.
אחרי הכל, הברק בעיניים של עובדי AVB טכנולוגיות הוא דבר משמעותי וחשוב ביותר לחברה. יישום תפישות אלה מאפשר לנו לנוע יחד כצוות קומנדו לכיבוש היעדים חדשים.

אנחנו משקיעים באופן קבוע בגיבוש והידוק הקשר האישי של הצוות, לאחרונה חזרנו מטיול חברה שכלל פעילויות בסגנון שאנחנו אוהבים – 4X4 בפרינאים, קיאקים, טיפוס מצוקים, משחק של ברצלונה, אוכל טוב, מרחצאות וטיפול ספא אישי לכל אחד לפני הטיסה, כפי שמגיע לצוות מנצח"

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל