יום שישי , אוקטובר 18 2019
דף הבית | AVB | מהר יותר – גבוה יותר – חזק יותר

מהר יותר – גבוה יותר – חזק יותר

מתחם כפר המכביה ברמת גן עבר שדרוג כולל במערכות המולטימדיה באולמות הכנסים, באזורים הציבוריים ובחדרי המלון. הפרויקט בהובלת חברת האינטגרציה AVB הפך את המקום למתחם טכנולוגי מוביל שנהנה ממיקום מרכזי ונגיש וכל זה בלב הריאה הירוקה של רמת גן

Sharon Hod

"כפר המכביה עבר שדרוג משמעותי הרבה מעבר למתוכנן. הערכים החשובים שרצינו להשיג, הושגו במלואם", כך סיכם שרון הוד, מנהל משאבי האנוש והמחשוב בכפר המכביה, את סיום הפרויקט לשדרוג המלון באמצעי מולטימדיה על ידי חברת האינטגרציה AVB. "חברת AVB שהייתה שותפה פעילה במשך כל הפרויקט, תרמה מניסיונה הרב, ואִפשרה לנו לדקדק ולהרוויח יתרונות רבים במיקומים ובחללים שונים. הקשר הבין-אישי עם נציגי AVB היה לא פחות אישי מאשר מקצועי, דבר אשר סייע לנו להשיג את התוצאה".

 

חברת AVB משדרגת את חוויית המולטימדיה במלון כפר המכביה

מלון כפר המכביה משמש מזה שנים רבות כמתחם עסקי מרכזי שמארח כנסים ואירועים מגוונים. לאחרונה נהנים לקוחות המלון משירותי המולטימדיה החדשניים שהותקנו במלון על ידי חברת AVB, חברת אינטגרציה חלוצה בתחום העברת אותות AV על גבי רשתות תקשורת, בדגש על סטנדרט טכנולוגי גבוה ופשטות שימוש למשתמשי הקצה.
חברת AVB קיימה מפגשי אפיון עם הלקוח ועם המעצב על מנת להבין מהו החזון ולתכנן כיצד להגשימו באופן מלא. את תחילת הדרך תיאר גיורא אלגר, מנכ"ל AVB: "היה לנו חשוב להעביר את הכוח ללקוח, ולאפשר לו עצמאות ארגונית שבה הוא יוכל לנהל לעצמו את ההזמנות ואת התכנים בצורה מקצועית ויעילה. לפני הפרויקט נציגי כפר המכביה היו צריכים להפעיל חברה חיצונית לפני כל אירוע. היום הם מנהלים את הפעילות בתוך הבית והפסיקו להיות 'לקוח שבוי'".

מתחם כפר המכביה -מהר יותר - גבוה יותר - חזק יותר

שירותי כנסים ואירועים הם חלק בלתי נפרד מתעשיית המלונאות, והם חלק חשוב מהתוכנית העסקית של המלון. בדומה למקובל בחדרי האירוח גם באולמות הכנסים ובחדרי ההרצאות איכות המסכים, השמע וחווית המשתמש משמשים כחותמת איכות לטיב המקום. זאת הסיבה שכאשר מלון כפר המכביה נערך לשיפוץ חדרי הכנסים וההרצאות עמדו בפניו אתגרים רבים.

אלגר מנה את עיקרי האתגרים: "היה צורך בשדרוג מערך ה-AV בחדרי ההרצאות והכנסים לרמה הטכנולוגית הגבוהה ביותר. היה חשוב להעביר את תפעול שירותי המולטימדיה מול אורחי הכנסים לתפעול עצמאי ולא באמצעות חברה חיצונית, ונעשה שימוש רב תכליתי באמצעי המולטימדיה החדשים להכוונת אורחים ולפרסום אירועים שנערכים במלון. בפרויקט נתנו דגש רב על תפעול וניטור כלל מערך המולטימדיה מכל מקום ובאופן פשוט ונוח. נמנענו מהשקעה בתשתיות מיוחדת, ובראייה לעתיד היה לנו חשוב שההשקעה תשמר לטווח הרחוק".

מתחם כפר המכביה -מהר יותר - גבוה יותר - חזק יותר

כמובילה בפתרונות AV Over IP ביססה חברת AVB את הפתרון ללקוח על טכנולוגית Harman International, כאשר כלל העברת אותות ה- AV והשליטה בפרויקט מתבצעים על גבי רשתות תקשורת של כפר המכביה, וללא צורך בהעברת תשתיות כבילה נוספות. מהלך זה פטר את כפר המכביה מתחזוקת כבילה מיוחדת, והעביר את תחום ה- AV המקצועי לשליטה באופן כמעט זהה לזו שמתבצעת ב-IT . כלומר, חדרי הוועידות והאירועים, שילוט החוץ וקיר המסכים מנוהלים בצורה מרכזית, לרבות קבלת התראות על תקלות.

השליטה המרכזית החיונית במרכזי הכנסים התאפשרה בפשטות באמצעות טכנולוגית AV Over IP מבית Harman. "כל החדרים בכפר המכביה מנוהלים כיום על ידי ממשק ניהול אחד, ומעמדה זו אפשר לתפעל חדרים מרחוק בפעולות שונות, כמו; הדלקה או כיבוי, שינוי מקור מציג ועוד, ולהפוך את החדר לנגיש לאורחים אשר אינם בהכרח אנשי טכנולוגיה", הסביר אלגר.

 

מתחם כפר המכביה ברמת גן8

אזורים ציבוריים במלון

תצוגה מרכזית בכניסה ללובי המלון בוצעה באמצעות שלושה מסכים שמרכיבים קיר וידאו אשר מוצבים אנכית – תצורת טוטם, ומשמשים את הבאים לניווט ליעדם במלון ולהצגת שירותי המלון.

חללי הקומות רושתו במסכים בגדלי 65 ועד 75 אינץ' ועליהם מוצגים פעילויות ושירותי המלון השונים. שליטה על המסכים אפשרית מכל מקום: כיבוי והדלקה ובנוסף אפשרות לשדר אליהם תוכן פרסומי ושיווקי, למשל ברכה לבאי כנס או תוכנית האירוע לאורחים.

מתחם כפר המכביה -מהר יותר - גבוה יותר - חזק יותר

חדרי הכנסים ואולמות ההרצאה

החדרים היו אתגר כפול. מצד אחד מדובר בחדרים מודולאריים בעלי שולחנות מתניידים על פי אופי האירוע: עבודה בקבוצות, קבוצה פתוחה במבנה של האות ח' ועוד, ומצד שני נדרשת שמירה על פונקציונאליות.

AVB סיפקה לחדרים עמדות פודיום בהתאמה אישית שכוללת עמדת מיקרופון שולחני ואלחוטי, חיבור למחשב הנייד לצורך שידור מצגות ושליטה מרכזית. עבור הצגת התכנים מעמדות השולחן הפזורות בחדר סופק פאנל חיבורים שולחני שמחובר למקודד הממיר את חיבור ה- HDMI/VGA ל- IP, ומשדר אל מפענח הממיר את האות בחזרה מ- IP ל- HDMI. כל שנדרש היה חיבור רשת רצפתי וכבל רשת המחבר את המקודד השולחני אל רשת התקשורת.
התוצאה שהתקבלה היא חדר מודולארי וגמיש ביותר. בנוסף, היות והשליטה מתבצעת באמצעות רשת התקשורת של המלון אפשר לסייע למרצה שנתקל בקשיים, בתפעול מרחוק מבלי להיכנס לחדר.

מתחם כפר המכביה -מהר יותר - גבוה יותר - חזק יותר

אמצעים נוספים שהוטמעו במסגרת הפרויקט בחדרי המצגות הם חיישני תנועה ובקר תאורה, ששולבו עם מערכות Harman, וכך עם כניסת המרצה לחדר נדלקים בחדר האורות והמסך, שעליו מופיעה ברכת 'ברוכים הבאים' והוראות תפעול פשוטות.

המקודדים תוצרת Harman מאפשרים העלאת קובץ תמונה ושתילת הודעה מותאמת לכל חדר, שמשתנה בהתאם לתרחיש המבוקש, למשל; אין אות, הוראות הפעלה, מספר טלפון לתמיכה ועוד. החיישנים ובקר התאורה משמשים בנוסף לכיבוי האורות והמסך כאשר החדר ריק מאדם.

הקונספט העיצובי של חדרי הכנסים התבסס על צבעוניות, וכך פודיום המרצה סופק בצבעים אשר ישתלבו בעיצוב הכולל של החדר, כשהמטרה הייתה שמירה על רמת אסתטיות גבוהה ודגש על חוויית השהות של האורחים במקום.

מתחם כפר המכביה -מהר יותר - גבוה יותר - חזק יותר

לסיכום הפרויקט ציין אלגר: "העדכונים הטכנולוגיים בכפר המכביה מאפשרים למקום לתת מענה למגוון רחב של פעילויות תוך שימוש בתשתיות מידע וניהול אשר הוכיחו את עצמם כבר במהלך המכביה האחרונה. חשוב לציין שהלקוח בחר להצטייד במודל ליסינג אחרי שהצגנו לו ROI מובהק".

הוד, שבע רצון מהתוצאות: "המלון שודרג טכנולוגית, והלאונג' העסקי משתווה ללאונג' בשדה תעופה. היום אנחנו מפעילים מתחם טכנולוגי מוביל אשר נהנה ממיקום מרכזי ונגיש בתוספת חנייה חופשית ונקודות הסעדה וכל זה בתוך מתחם ירוק ומרגיע. במתחמי הלימוד והכנסים אפשרנו לאורחים התמצאות מרחבית מדויקת וציידנו את הכיתות והאולמות בפתרונות חדשניים אשר מאפשרים לכל אחד להפעיל בקלות את מערכות השליטה והתצוגה ולהעביר יום אפקטיבי באופן מושלם. ולא פחות חשוב, השגנו חיסכון משמעותי בשעות אדם לניהול המתחם".