יום ראשון , אפריל 18 2021

חברת LG מהמרת על טכנולוגיית OLED: תשקיע 8.7 מיליארד דולר במפעל ענק לייצור פאנלי OLED

הענקית הקוריאנית LG אישרה כי תשקיע סכום של 10 מיליארד וון (כ-8.7 מיליארד דולר) בבניית מפעל לייצור מסחרי של פאנלים בטכנולוגיית OLED בעיר פג'ו בדרום קוריאה. המפעל צפוי לייצור המוני של מסכים לצד ייצור מסיבי של פאנלי תצוגה גמישים לרכבים ולשעונים חכמים.

המפעל המכונה P10 יהיה המפעל הראשון בדרום קוריאה לטכנולוגיית ,OLED בנייתו תחל השנה והוא צפוי להיפתח כבר במחצית הראשונה של 2018. לאחר סיום הבנייה צפוי מפעל הענק להתפרש על שטח של לא פחות מ-14 מגרשי פוטבול וגובהו יהיה כ- 100 מטרים.

דו"ח של מגזין העסקים האסייתי Nikkei מוסר כי LG מתכננת להגדיל את תפוקת המפעל בכדי למשוך את Apple יצרנית ה-,Iphone אשר מתכננת מעבר לשימוש במסכים בטכנולוגיית OLED במכשירים שלה כבר בשנת 2018 וזקוקה לספק בקנה מידה בינלאומי. יצוין כי LG כבר מספקת כיום את מסכי AMOLED בשעוני אפל (Apple Watches).

OLED הינה טכנולוגיה חדשה יחסית המשמשת לתצוגה ולתאורה. פאנלי OLED העשויים מחומרים אורגניים אשר פולטים אור כאשר עובר דרכם זרם חשמלי. טכנולוגיה זו מאפשרת ייצור פאנלים דקים, גמישים ושקופים אשר נדרשים בתעשייה לתחומי התאורה, תצוגה, מסכים, טלפונים חכמים, שילוט דיגיטלי ועוד והיא צפויה להוות בהדרגה תחליף לטכנולוגיות הקיימות הן מבחינת עלות והן מבחינת האיכות והפתרונות הרבים המתאפשרים בזכותה.

תחזית של מוסד המחקר IHS צופה כי עד 2022 יעמוד שוק ה-OLED על סכום של 29.1 מיליארד דולר לשנה לעומת 8.7 מיליארד דולר בשנת 2014.

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל