האם שאלתם את עצמכם איך מכוניות אוטונומיות שנוהגות בעצמן 'רואות' את הכביש?

כשמעלים את התוכנה של מכונית אוטונומית שנוהגת בעצמה, מגלים שהראייה שלה ומה שהיא מזהה לא דומה בכלום למה שמוכר לעין האנושית. למעשה, המכונית משתמשת במצבורים ענקיים של מידע ונתונים שמשודרים אליה באמצעות רדאר, מצלמות ומערכות זיהוי על מנת לראות את העולם.

ובכל זאת האדם משחק תפקיד מרכזי בלימוד

אבל באיזו צורה אנחנו מסוגלים להבין איך באמת המכוניות האלה 'רואות'? התשובה לכך מתקבלת מפרויקט משותף של שתי חברות Moove Lab ושל חברת Meso Digital Interiors, שבו הם הפכו אנשים למכוניות בעצמם.

מכוניות אוטונומיות שנוהגות בעצמן, האם שאלתם את עצמכם איך מכוניות אוטונומיות שנוהגות בעצמן 'רואות' את הכביש?, AVmaster מגזין המולטימדיה

שתי החברות יצרו מעין עגלה, שלתוכה הכניסו את כל המכשור והטכנולוגיה ואת כל האמצעים של מכונית אוטונומית שנוהגת בעצמה נכון להיום. בניסוי נדרש מהנבדקים להסיע את העגלה בעזרת יכולת ראייה שהתבססה על נתונים בלבד שנאספו באמצעות התוכנה.

הנהגים הניחו על ראשם ערכת מציאות וירטואלית של חברת Oculus Rift, שהציגה להם נתונים שנאספו מהחיישנים של המכונית, ורק בעזרתם נהגו בשטחי הניסוי. הצג הראשי הגיע ממצלמת עומק 3D, אשר ממפה את הסביבה בזמן אמת. במקביל חיישנים מיוחדים מחשבים את המרחק בין המכונית לבין עצמים אחרים במרחב. בתמונת הווידיאו מתקבלים החישובים של העצמים שאליהם מתקרב הרכב, ואמורים לסייע לנהג לקבל החלטות.

שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
כללי

תחנת עבודה ניידת עתירת ביצועים להתמודדות תוך כדי תנועה עם עומסי העבודה התובעניים ביותר

משתמשי תחנות העבודה בימינו צריכים לאזן בין הצורך להיות מסוגלים לעבוד בצורה חלקה במספר סביבות עבודה, ובין האתגר להפעיל יישומים קריטיים ולשמור על יכולת העבודה

לכתבה »
אלירן תורן Media Solutions
Msolutions

MSOLUTIONS צומחת בתערוכת ISE2022

אנחנו מגיעים לביתן של MSOLUTIONS בברצלונה לשיחה עם אלירן תורן, מנכ"ל מייסד, ופוגשים איש מקצוע שבע רצון מהצלחת התערוכה, עבורה השקיעה החברה מאמצים רבים שיימשכו

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל