טכנולוגית ההתחמקות ממכשולים של רנו משווה ביצועים לנהגים מקצועיים

הכירו את המתחרה החדשה לנהגי פורמלה 1, קוראים לה Callie, ויש לה תשובה לא רעה בכלל למכשולים שצצים בהפתעה על הכביש. הטכנולוגיה החדשה מבית רנו

רנו השיקה את טכנולוגיית הנהיגה העצמאית שלה. לטכנולוגיה קוראים "Callie" והיא משווה את הביצועים שלה בהתחמקות מתאונות לאלה של נהגים מקצועיים. טכנולוגיית ההתחמקות הזו אתגרה נהגים מקצועיים במבחנים של התחמקות ממכשולים אשר הופיעו בהפתעה על הכביש. הביצועים של "Callie" היו שווים בכל פעם לביצועים של הנהגים הטובים בעולם.

המותג הצרפתי ציין כי זוהי טכנולוגיה מיוחדת וראשונה ממינה, שמתמודדת מול "תסריטי נהיגה מאתגרים". למעשה מסוגל הרכב להימנע ממכשולים גם בדרכים עקלקלות, בדיוק כמו שנהג מנוסה היה נמנע מהמכשולים בזמן נהיגה. המבחנים – הטכנולוגיה שמתמודדת מול המכשולים, הבעיות והתוצאות – מחושבים בהשוואה לפעולות שבהן נוקטים הנהגים.

רנו ביססו את "Callie" על העבודה שנעשתה על ידי מעבדות Dynamic Design באוניברסיטת סטנפורד, בניהולו של פרופסר כריס גרדס, לשעבר בכיר במשרד התחבורה האמריקאי.

האם להתנגש חזיתית בעץ או לסטות לכיוון השני?

בחברה סבורים שהטכנולוגיה 'הימנעות ממכשולים' היא צעד ענק בדרך לאוטומציה אמיתית. בעוד שבחברה לא הרחיבו על מערכת ה AI אשר תתפעל, תסווג ותחשב את האפשרויות לפעולות ההתחמקות במקרים חמורים ביותר, למשל מקרים חמורים שבהם המכונית צריכה לחשב האם כדאי להתנגש חזיתית במכונית אחרת או בחפץ אחר.

מערכות כאלה עדיין מצריכות כיום תשומת לב אנושית כמעט בכל צעד. מערכות רבות עדיין דורשות את ידי הנהג על מנת להיות מתופעלות, למרות שבחברת Cadillac ישנו מצב Super Cruise, אשר עושה שימוש במצלמות העוקבות אחר העיניים על מנת לספק חוויה של נהיגה ללא ידיים על ההגה.

מחברת רנו נמסר שהטכנולוגיה תהיה חלק מ 15 דגמים חדשים שיושקו עד שנת 2022, ותהיה בעלת יכולות מגוונות של מצבי נהיגה עצמאית.

שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
כללי

תחנת עבודה ניידת עתירת ביצועים להתמודדות תוך כדי תנועה עם עומסי העבודה התובעניים ביותר

משתמשי תחנות העבודה בימינו צריכים לאזן בין הצורך להיות מסוגלים לעבוד בצורה חלקה במספר סביבות עבודה, ובין האתגר להפעיל יישומים קריטיים ולשמור על יכולת העבודה

לכתבה »
אלירן תורן Media Solutions
Msolutions

MSOLUTIONS צומחת בתערוכת ISE2022

אנחנו מגיעים לביתן של MSOLUTIONS בברצלונה לשיחה עם אלירן תורן, מנכ"ל מייסד, ופוגשים איש מקצוע שבע רצון מהצלחת התערוכה, עבורה השקיעה החברה מאמצים רבים שיימשכו

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל