יום רביעי , מרץ 3 2021

שותפות גלובלית בין חברת ההדפסה בתלת ממד XJet ושטראומן השוויצרית לייצור שתלים דנטליים מחומר קרמי

חברת שטראומן (STRAUMANN) השוויצרית, מיצרניות השתלים הדנטליים המובילות והוותיקות בעולם, הודיעה על שיתוף פעולה עם חברת ההדפסה בתלת ממד XJet, במעבר לייצור מסחרי של רכיבים קרמיים שהודפסו בתלת ממד עבור משתמשי קצה ומטופלים, תוך שימוש בטכנולוגיה ובמערכת ההדפסה CARMEL 1400 AM של החברה הישראלית.  

שותפות גלובלית בין חברת ההדפסה בתלת ממד XJet  ושטראומן השוויצרית לייצור שתלים דנטליים מחומר קרמי, AVmaster
המדפסות של XJet (צילום מארק קר)

שטראומן היתה מהראשונות בעולם שהשקיעו ואימצו את טכנולוגיית ה- NANOPARTICLE JETTING הייחודית של XJET עם כניסתה לשוק, לצורך "הדפסת" מוצרי החברה. החברה, המוכרת היטב בזירה הגלובלית, מפתחת, מייצרת ומספקת שתלים, מכשירים ותותבים המשמשים להחלפה ושחזור מבני שיניים, אורתודנטיה ורפואת שיניים מונעת. 

״אנו משתמשים די ותיקים במערכות של XJET ועד היום השתמשנו בהן בעיקר לצרכי פיתוח והוכחות התכנות״, אומר סגן נשיא שטראומן, סטפן אוילר. ״כעת אנו עוברים לשלב הבא – לייצור והדפסת מוצרי קצה מחומר קרמי. אנו מאמינים שהמערכת יכולה לשדרג את יעילות ההפקה, שכן תהליך הייצור כולו עד למוצר המוגמר הוא פשוט ויעיל ביותר״. לדברי אוילר, המערכת של XJET מקצרת את הזמן לשוק, מספקת חופש עיצובי ויכולת יצור לחלקים בעלי מורכבות גיאומטרית בחומרים קרמיים. 

לדבריו, עם כל קשיי הקורונה שמסביב, מערכת ה- CARMEL 1400 AM לא הושבתה לרגע. ״כבר יש לנו ביקוש לחלקים קרמיים שיוצרו במכונה, שגם מקלה עלינו בשמירה על הנחיות הריחוק החברתי, שכן התפעול לא מורכב ואינו דורש כח אדם רב שיימצא בסביבה״.

״העבודה מול מובילת שוק, דוגמת שטראומן, שידועה בחדשנות ובמוצרים המתקדמים, מתגמלת ביותר ומעוררת השראה עבורנו״, אומר דרור דנאי, CBO XJET. לדבריו, החברה כבר מספקת מערכות הדפסה מתוצרתה ללקוחות, מהמובילים בתחומם בארצות הברית, באירופה ובמדינות נוספות.

XJET, שממוקמת בפארק המדע ברחובות נוסדה על ידי חנן גוטהייט. בחברה יש מעל 70 עובדים, ביניהם מספר רב של בכירים ומומחים טכנולוגיים מתחומי הדפסה בתלת ממד, כימיה, הנדסת מכונות תוכנה ועוד. המערכת שפיתחה XJET  משתמשת ב׳דיו׳ (הבנוי מננו-חלקיקים בתרחיף נוזלי), לצורך ייצור מוצרים תלת ממדיים ממתכת ומחומרים קרמיים בהתזה (בניגוד למערכות הדפסה אחרות המבוססות על שימוש באבקה) והיא מהווה פריצת דרך עולמית בהדפסת תלת ממד.  

 
שותפות גלובלית בין חברת ההדפסה בתלת ממד XJet  ושטראומן השוויצרית לייצור שתלים דנטליים מחומר קרמי, AVmaster
דרור דנאי (צילום מארק קר)

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל