יום חמישי , דצמבר 2 2021

חובבי כדורגל? ל-BenQ יש מקרן ספורטיבי עם תמיכה ב-4K וב-HDR

BenQ TK800 הוא מקרן חדש ומעוצב שמציע מצבי שידור ספורט ייעודיים באיכות גבוהה – עד 4K וב-HDR וגודל תמונה שיכול להגיע ל-100 אינץ'

חובבי כדורגל? ל-BenQ יש מקרן ספורטיבי עם תמיכה ב-4K וב-HDR, AVmaster
BenQ TK800 נראה אלגנטי וקומפקטי והוא מיועד לשידור באווירה של סלון ביתי (תמונה: יח"צ)

 

מונדיאל הכדורגל בקיץ הקרוב ימשוך אליו, כמו בכל פעם, הרבה מאוד חובבי כדורגל, כולל בישראל עבורה הפעם שעות המשחקים יהיו בשעות נוחות במיוחד, גם כדי להתאסף לצפייה מאורגנת ביחד בסוף יום העבודה. ב-BenQ מכוונים ישר אל לב המטרה הזו עם מקרן חדש בשם TK800 שמציע מצבי שידור ממוקדי ספורט בכלל, וכדורגל בפרט.

המקרן החדש משתמש בטכנולוגיית XPR כדי לספק הקרנת תוכן ברזולוציה מרבית של 4K עם תמיכה ב-HDR ועם יכולת להקרין תמונה שמגיעה עד כדי 100 אינץ' ויותר, עם קצב רענון שיכול להגיע עד ל-120 הרץ, וזאת עם אפשרות להקרין אותה ישירות על קיר לבן. המקרן מבוסס על נורת הקרנה בעוצמת עבודה של 240 וואט שיכולה לספק תמונה בבהירות של 3,000 לומנס עם ניגודיות דינמית שעומדת על יחס של 10,000:1 ביחס היבט טבעי של 16:9. גודל הקרנה של 100 אינץ' מושג בהטלת תמונה ממרחק של כ-3.25 מטרים. המנורה יכולה להחזיק מעמיד כ-4,000 במצב עבודה רגיל, ועד 8,000 שעות במצב חסכוני/חכם.

מערכת ההקרנה מציעה עדשה אופטית המורכבת מ-7 אלמנטים שמקובצים ב-4 קבוצות ועם ציפוי בפיזור נמוך שמטרתו למנוע עיוותים כרומטיים בתצוגה ועם תמיכה בזום ברמה של עד 1.2x.

חובבי כדורגל? ל-BenQ יש מקרן ספורטיבי עם תמיכה ב-4K וב-HDR, AVmaster
מספיק חיבורים כדי להבטיח שלא תהיה בעיה עם אף מקור. BenQ TK800 מאחור (תמונה: יח"צ)

 

כאמור מדובר במקרן שמציג התמקדות בשידורי ספורט בעיקר, ובמיוחד עבור צפייה בשידורים אלו בסביבה יחסית מוארת של סלון ביתי/משרד. אחת הדרכים להבטיח זאת הוא אפשרות בחירה במצב ספורט בו צבעי העור של השחקנים אמורים להיות מציאותיים יותר, הצבעים באופן כללי מעט חמים יותר, וכן איזון בין צבעים כחולים לצבעים ירוקים. כדי להשלים את החוויה שילבה BenQ במקרן החדש גם רמקול יחסית חזק בעוצמה של 5 וואט.

מאחור יש שני חיבורי HDMI, אחד עם תמיכה בתקן 2.0 והשני עם תמיכה בתקן ב-1.4a, מחבר PC, מחבר USB 2.0, מחבר RS232 בעל 9 פינים, וכן כניסת/יציאת קול.

המקרן TK800 אמור להיות זמין לרכישה החל מהחודש הבא תמורת כ-1,500 דולרים.

 

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל