אות ה Wi-Fi נרתם להאיר את נורות ה LED

חוקרים מסינגפור ויפן השתמשו באותות Wi-Fi כדי לתת מתח ולהפעיל מסך LED, והדגימו את האפשרויות בשימוש בחשמל מהאותות המוכרים.

, AVmaster מגזין המולטימדיה
תמונה - Inavate

הצוות מאוניברסיטת סינגפור (National University of Singapore – NUS) ואוניברסיטת טוהוקו ביפן (Japan's Tohoku University – TU ) טוענים שעודף אותות Wi-Fi נותרים ללא שימוש ויכולים להיאסף לשימושים אלטרנטיביים.

במסמך שפורסם באתר "Nature" הם מתעדים את הפיתוח של טכנולוגיה אשר משתמשת במכשירים חכמים זעירים הידועים בשם "Spin Torque Oscillators" (STO's) כדי "לקצור" (harvest) ולהמיר אותות רדיו לאנרגיה שתשמש להפעלת מכשירים אלקטרוניים קטנים.

פרופסור Yang Hyunsoo ממחלקת פיתוח אלקטרוניקה והנדסת מחשבים באוניברסיטת סינגפור אשר הוביל את הפרויקט אמר "אנו מוקפים באותות Wi-Fi, אבל כשאנו לא משתמשים בהם לחיבור לאינטרנט הם אינם פעילים וזהו בזבוז אדיר. התוצאה האחרונה שלנו היא צעד לקראת הפיכת אותות רדיו בתדר 2.4Ghz זמינים למקור אנרגיה ירוקה, ולהפחתה בצורך של סוללות להפעלת מכשירים אלקטרוניים יומיומיים. בדרך זו, מכשירים אלקטרוניים, גאדג'טים וחיישנים יכולים להיות מופעלים אלחוטית בשימוש באותות רדיו כחלק מהאינטרנט של הדברים (Internet of Things – IOT). עם התקדמות הבתים החכמים וערים חכמות, העבודה שלנו יכולה לסייע ליישומי תקשורת, מחשבים ומערכות  נוספות".

המחקר נערך בשיתוף עם צוות מחקר של פרופסור  Guo Yong Xin, שגם הוא מאוניברסיטת סינגפור, יחד עם פרופסור Shunsuke Fukami  מאוניברסיטת Tohoku ביפן.

 
שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
מינויים

סמנכ"ל כספים חדש במטריקס

נבו ברנר (45) מונה לסמנכ"ל הכספים של חברת הטכנולוגיה מטריקס, המונה כ-11,000 עובדות ועובדים ונסחרת בבורסה בשווי של כ-5 מיליארד ש"ח.  נבו ברנר. צילום –

לכתבה »
פולי

אמנות הפריים מאת Poly

חברת פולי היא מהדקדקניות ביותר ככל שזה נוגע לחווית המשתמש בשיחות ועידת הוידאו; איכות הקול, ניקוי רעשים ויכולת העברת תחושת ה'ביחד' באמצעות מעקב דובר או

לכתבה »
אירועים

קצב אחר לגמרי

המסלולים שעושות חברות וכמובן אנשים בתעשיית ה-Pro AV מרתקים אותנו, חלקם מתחילים כאנשי מכירות שהתאהבו בתחום ועוברים למחלקות הטכניות כי גילו אהבה חדשה, חלקם עושים

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל