איגוד  KNX הכריזה במרץ השנה על יצירת אחידות בנושא ה IoT, מה זה אומר?

IoT – האינטרנט של הדברים, הבאז של 2016, מה עומד מאחורי ראשי התיבות האלו ומה זה תורם לנו ?

הרעיון פשוט – בכל רכיב בבית, החל מטלוויזיה, למזגן, בתי נורה, מדיח, תנור, מיקרוגל, כל מה שמחובר לחשמל – ישנו רכיב תקשורת. ניתן ליצור קשר עם אותו רכיב תקשורת ולקבל ממנו מידע (סטאטוס מדיח, מכונת כביסה וכדומה), להפעיל אותו ואפילו ליצור תרחישים מוכנים מראש.

אם הכל מדבר אז מעולה, לא ? אז זהו, שלא בדיוק. בהיעדר תקן רשאי כל יצרן ליצור פרוטוקול משלו וכך למעשה אנחנו מנהלים כל רכיב באופן עצמאי. ניתן להמחיש בדוגמא הבאה: אפליקציה עבור מוצרי BOSCH, עוד אחת עבור SAMSUNG, עוד אחת עבור PHILIPS וכן הלאה. KNX שואפת במפת הדרכים שהציגה – לייצר ממשק אחיד המקשר בין כולם ולנהל אותם ממנו.

, איגוד ה-KNX ממפה את ה IoT, AVmaster מגזין המולטימדיה

מעבר לאחידות ממשקים, יתרון נוסף הוא היכולת לבצע את הפעולות האלו מכל מכשיר (BYOD) ומכל מקום, ואף יצירת תרחישים המפעילים מספר מכשירים בלחיצת כפתור אחת. חשבו על יום קריר (נכון לא כזה נפוץ פה אבל עדיין…), אתם רוצים להגיע הביתה ולהתקלח מבלי לתכנת את הדוד מראש. אז מה עושים? מפעילים את הדוד מרחוק באמצעות אפליקציה. פשוט לא? ואם כבר יש מים חמים – לא כדאי לחמם את המגבת? אין בעיה! ניתן להגדיר פעולה אחת המפעילה גם את המייבש.

לאלו מכם שזה נשמע להם כמו מדע בדיוני, האמת שזה לא רחוק מאיתנו בכלל. למעשה, על פי KNX – עד שנת 2020, 50 טריליון מכשירים כגון אלה יהיו כבר מחוברים !

KNX יצאה עם רכיב Gateway אשר יוכל לחבר בין כלל ה IoT  השונים בבית ואף בבנייני משרדים, אותו רכיב אמור לשים סוף לחוסר האחידות בין הממשקים, לאפשר נוחות בהטמעת הפתרון ולייצר נקודות ריכוז אחת. העתיד כבר כאן. אתם מוכנים?

שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
כללי

תחנת עבודה ניידת עתירת ביצועים להתמודדות תוך כדי תנועה עם עומסי העבודה התובעניים ביותר

משתמשי תחנות העבודה בימינו צריכים לאזן בין הצורך להיות מסוגלים לעבוד בצורה חלקה במספר סביבות עבודה, ובין האתגר להפעיל יישומים קריטיים ולשמור על יכולת העבודה

לכתבה »
אלירן תורן Media Solutions
Msolutions

MSOLUTIONS צומחת בתערוכת ISE2022

אנחנו מגיעים לביתן של MSOLUTIONS בברצלונה לשיחה עם אלירן תורן, מנכ"ל מייסד, ופוגשים איש מקצוע שבע רצון מהצלחת התערוכה, עבורה השקיעה החברה מאמצים רבים שיימשכו

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל