אמזון מצטרפת לשוק המתפתח של מערכות ביתיות אוטומטיות, אקולוגיות וחכמות ומשיקה מערכת וידיאו ואודיו לבית החכם.

בחודש האחרון הציגה אמזון את פיתוח מצלמת האבטחה, שהצטרפה לפיתוח הקודם והמוכר של החברה – העוזרת הווירטואלית "אלכסה" לבתים חכמים.
את "אלכסה", העוזרת הקולית הווירטואלית של אמזון, מעירים עם המילה 'אקו', והיא כבר תכין בשבילכם רשימות, תנגן מוזיקה, תעמעם את האורות, תנעל דלתות, תפעיל את הדוד החשמלי, תכוון את השעונים המעוררים לבקשתכם, ותספק מידע כללי על מזג האוויר, מצב התנועה בכבישים וכל מידע אחר "בזמן אמת".
המצלמה החדשה שהצטרפה לאלכסה מציעה כיום פונקציות שמקלות על פעולות יום-יומיות כמו שיחות וידיאו מקומיות וטרנס אטלנטיות בטכנולוגיית Full HD, ובתוספת חיישן לראיית לילה, ואודיו דו-כיווני.

אלכסה, תראי לי את חדר הילדים, אלכסה, תראי לי את חדר הילדים, AVmaster מגזין המולטימדיה

שיתוף פעולה, שתומך בליבת העשייה
החידוש העיקרי של אמזון, ואולי היתרון המרכזי שלה, הוא שביחס למתחרותיה, למשל Nest שמציעה טכנולוגיית שידור מתקדמת יותר ב 4K HDR,  היא מביאה לתחום אלגוריתם חכם, שלומד את אורחות הבית, ויודע להבדיל בין מכר לבין נותן שירות רלוונטי בין אדם זר לבין פורץ.

היתרון של אמזון נוצר בזכות שיתוף פעולה קיים עם חברות שילוח וספקים ועתיד להתרחב לקשר עם עוד אלפי חברות בתחום. כך שלמעשה, המשתמשים משוחררים מהצורך לשהות בבית ולהמתין לאורח הבא.

אלכסה, תראי לי את חדר הילדים, אלכסה, תראי לי את חדר הילדים, AVmaster מגזין המולטימדיה

לדברי אנדרו הוורד, מנהל חברת האבטחה "קודלסקי", נראה שבשנים הקרובות המערכות החכמות לבית יחליפו את מקומן של מערכות האבטחה המסורתיות, שמבוססות על שליטה מרחוק. עוד מסר הוורד: "הפיתוח החדשני יביא לחיסכון משמעותי במשאבים, ויעניק שירות טוב יותר".

מערכת האבטחה של אמזון מאפשרת למשתמשים לצפות ולהאזין מרחוק באמצעות הטאבלט, הלפטופ והטלפון הנייד (מתממשקת עםIOS  ואנדרואיד) מכל מקום בעולם, ולמעשה לפקח על הנעשה בביתם. עוד נמסר כי המערכת תדע להתריע על אירועים בלתי צפויים בחלל.
חברת אמזון מסרה שיש בכוונתה לספק תמיכה למצלמות נוספות שקיימות בבית, ותעניק נפח אחסון נוסף. המצלמה מוצעת בארצות הברית במחיר של $119.

אלכסה, תראי לי את חדר הילדים, אלכסה, תראי לי את חדר הילדים, AVmaster מגזין המולטימדיה

ולשאלת סוגיית הפרטיות, כשמדובר במצלמות אבטחה ושליטה בבית חכם, אין זה סוד שככל שמסתמכים על טכנולוגיה, כך מצטמצמים האזורים הפרטיים. "אלכסה" לומדת את אורחות הבית, ולכן באופן טבעי הופכת את הדיירים לחשופים. האם אפשר לסמוך על כך שמאגרי המידע שלה ישמרו מסווגים? ימים יגידו.

מקורות:

https://www.technewsworld.com/story/Amazon-Cloud-Cam-Joins-Burgeoning-Smart-Home-Ecosystem-84942.html

https://www.amazon.com/Introducing-Amazon-Cloud-Cam/dp/B01C4UY0JK

 

שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
כללי

תחנת עבודה ניידת עתירת ביצועים להתמודדות תוך כדי תנועה עם עומסי העבודה התובעניים ביותר

משתמשי תחנות העבודה בימינו צריכים לאזן בין הצורך להיות מסוגלים לעבוד בצורה חלקה במספר סביבות עבודה, ובין האתגר להפעיל יישומים קריטיים ולשמור על יכולת העבודה

לכתבה »
אלירן תורן Media Solutions
Msolutions

MSOLUTIONS צומחת בתערוכת ISE2022

אנחנו מגיעים לביתן של MSOLUTIONS בברצלונה לשיחה עם אלירן תורן, מנכ"ל מייסד, ופוגשים איש מקצוע שבע רצון מהצלחת התערוכה, עבורה השקיעה החברה מאמצים רבים שיימשכו

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל