גשר הבטון הראשון בעולם בהדפסת תלת ממד – נפתח לתנועת רוכבי אופניים

אורכו של הגשר בהדפסת תלת ממד הוא כ- 8 מטרים והוא חוצה תעלת מים שמחברת בין שני כבישים בעיר גרמט בהולנד. העוסקים בתחום מציינים כי היתרון של גשר כזה הוא שנדרש שימוש מועט בבטון. במרץ 2018 צפויה חברת סטארט-אפ להציב על אחת מהתעלות בהולנד גשר מודפס מפלדה

"לא מדובר בגשר גדול מאוד, אבל הוא נעשה באמצעות מדפסת תלת ממד, וזה מה שעושה אותו ייחודי" מסר תיאו סאלט מאוניברסיטת איינדהובן שמתמחה בטכנולוגיה.
בכירים בממשל ההולנדי השיקו את גשר הבטון המודפס הראשון בעולם, שנועד ברובו למעבר של רוכבי אופניים, ונפתח לתנועה בעיר גרמט בדרום המדינה בחודש אוקטובר האחרון.

הגשר מורכב מכ- 800 שכבות, ועבודתו החלה בחודש יוני ונמשכה קרוב לשלושה חודשים.

היתרון של הדפסת גשר בתלת ממד לעומת בניית גשר באמצעים מסורתיים הוא שנדרש לכך הרבה פחות בטון. המדפסת מיישמת את הבטון רק במקומות הנדרשים ולא יותר.

הגשר שאורכו קרוב ל- 8 מטרים משתרע מעל לתעלת מים אשר מחברת בין שני כבישים, ועבודתו התבצעה בשיתוף פעולה עם חברת BAM Infra construction. לפני פתיחת הגשר הוא נבדק מבחינה בטיחותית, על מנת לבדוק שהוא אכן מסוגל לשאת משקלים של עד 2 טון.

"אנחנו מסתכלים אל העתיד", מסר מארינוס שימל ,מנכ"ל BAM. והוסיף: "החברה שלנו תמיד מחפשת דרכים חדשות וחכמות יותר על מנת לגשת לאתגרי תשתיות, ולתרום לחברה בתחום המוביליות והיציבות". לדבריו המשמעות הנוספת של הדפסת תלת ממד היא שימוש בהרבה פחות משאבים.

הולנד, לצד ארה"ב וסין, היא אחת המדינות המובילות בתחום טכנולוגיות הדפסת תלת ממד, ומשתמשת ביכולות מחשוב ורובוטיקה על מנת לפתח ולבנות עצמים מאפס. בשנה האחרונה הציג ארכיטקט הולנדי מדפסת תלת ממד ייחודית אשר באמצעותה הוא מקווה לייצר בניינים בשרשרת. ובנוסף לכך, סטארט-אפ הולנדי בשם MX3D החל בהדפסת גשר מפלדה, וכבר הספיק להשלים שליש ממנו. היעד לסיום הפרויקט והצבתו של הגשר באחת התעלות באמסטרדם הוא עד מרץ 2018.

שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
AVCOM

על זה נאמר Crystal Clear

אנחנו פוגשים את ניקוס אלקסידיס (Nikos Alexiadis) בביתן סוני בתערוכת ISE 2022 כשמאחוריו מחזה שובה עין: תצוגות תכלית של החברה על גבי מסכי LED בגדלים

לכתבה »
מינויים

ClearOne ממנה מנכ"ל חדש

השינויים בתעשיית ה-Pro AV לא מפסיקים להגיע, בעדכון האחרון מ- ClearOne פורסם כי חבר המנהלים של החברה החליט לערוך שינוי משמעותי ולהחליף את מנכלי"ת החברה וראש

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל