האגדה המוטורית משנות ה-60 קמה לתחייה

יצרנית מכונית המירוץLotus Type 62-2  תאפשר לקונים – בסיוע סטרטסיס – להתאים אישית מאות חלקים ותוספים שיודפסו בתלת מימד

, AVmaster מגזין המולטימדיה
באדיבות Radford

שוחרי מכוניות המירוץ המיתולוגיות, ממקמים תמיד בכל ראש רשימה את מכונית המירוץ האגדית Lotus Type 62-2. זו גם הסיבה מדוע יצרנית המכוניות הבריטית Radford שנרכשה לא מכבר על ידי ג׳נסון בוטון, אלוף העולם לשעבר במרוצי הפורמולה 1, החליטה שזו תהיה גם המכונית הראשונה שתצא במהדורה מוגבלת מפסי היצור של החברה. והגימיק כפול: ייוצרו רק 62 מכוניות וכל אחת מהן תותאם לדרישות כל קונה וקונה. 

לביצוע המשימה פנתה Radford לחטיבת הייצור של סטרטסיס (Stratasys), מובילה עולמית בפלטפורמות הדפסה בתלת מימד. המטרה הייתה לשמור על משקל נמוך (קצת פחות מ-1000 ק״ג) שיושג תודות למרכב אלומיניום וגוף סיבי פחמן (שאורזים מנוע של 3.5 ליטר V-6 שמספק 430 כו״ס). מעבר למפרט הבסיס המשכנע, יוכלו 62 המאושרים והמעושרים לשנות ולהוסיף מגוון חלקים שיתנו למכונית את הייחוד וה׳טאץ׳ האישי של כל קונה – שיודפסו במדפסות התלת מימד של סטרטסיס. 

לדברי מעצב המכונית, מארק סטאבס, הקונים יוכלו להחליף פאנלים ולבחור מתוך כ-500 תוספות מודפסות שיתווספו למכונית בזמן ההרכבה. לדבריו, אם למייסד החברה, הארולד ראדפורד, הייתה מדפסת תלת מימד שיודעת להדפיס סיבי פחמן וחלקי טיטניום, הוא ללא ספק היה משתמש בה בשנת 1948 – שנת ההקמה של המפעל המקורי. ״השימוש בטכנולוגיות ההדפסה המתקדמות מאפשר לנו להשיג רמות דיוק ועיצוב שכמותן לא היו אפשריות קודם לכן, תוך קיצור משמעותי של זמני הייצור״. 

, AVmaster מגזין המולטימדיה
באדיבות Radford

השקת המכונית החדשה/ישנה נערכה בקליפורניה בסוף אוגוסט והמכוניות הראשונות ללקוחות יימסרו בסוף 2022.  

לדברי מנכ״ל חברת סטרטסיס, יואב זייף, בשנים האחרונות ניתן למצוא לא מעט יצרני מכוניות שאימצו את הדפסות התלת מימד לטובת ייצור חלקים לפי הזמנה. ״היתרונות עבור יצרני הרכב שנמצאים בתחרות יומיומית גדולים: החל ממהירות הייצור בהשוואה למערכי הייצור המסורתיים, היכולת לבחון בתנאי שטח אבות טיפוס, מיידיות ההפקה שמאפשרת מעבר זריז ביותר מרעיון, לקובץ ולמוצר מוגמר ועד להתאמה האישית שמאפשרת לא רק הפקה של ריצות קצרות אלא בעיקר ייצור חלקים לפי הרצון האישי של הקונה. יצרני רכב וספקים בכל העולם מבינים כיום שטכנולוגיית ההדפסה בתלת מימד יכולה לסייע להם לשרוד בשוק כה תחרותי״.  

 

אודות סטרטסיס (Stratasys)

, AVmaster מגזין המולטימדיה
יואב זייף, מנכ"ל סטרטסיס (תמונה - סטרטסיס)

Stratasys היא חברה גלובלית המובילה את המעבר העולמי לייצור תוספי (additive manufacturing), עם פתרונות הדפסה תלת מימד חדשניים, בתעשיות דוגמת חלל, רכב, מוצרי צריכה ובריאות. באמצעות מדפסות תלת מימד חכמות ומחוברות, חומרים פולימריים ומערכות תוכנה חכמות מספקת Stratasys יתרונות תחרותיים בכל שלב בשרשרת ערך המוצר. כיום, הגופים והארגוניםהמובילים בעולם פונים אל Stratasys כדי לשנות את עיצוב המוצרים שלהם, להכניס גמישות ומהירות הגעה למערכי הייצור והאספקה שלהם ואף לשפר טיפול בחולים.

מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
וידאו קונפרנס

בלוג'ינס מציגה את "בלוג'ינס סטודיו"

BlueJeans, מתאגיד התקשורת הענק Verizon, נחשבת לאחת מהמתחרות החזקות ביותר בשוק שיחות הוועידה בעולם והמוצר החדש שלה יכול לעניין גם אותנו. תמונה – Blue jeans

לכתבה »
Crestron

כיצד שיפרה Crestron את התשתיות החכמות בבניין הדגל של "קורנינג פתרונות אופטיים"

חברת קורנינג נחשבת לחלוצה היסטורית בתחום האופטיקה והשימוש בזכוכית ושיתוף הפעולה שלה עם Crestron הוא רק מתבקש, בזכותו הופכים הביקורים והעבודה בבניין ליעילים ונוחים יותר

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל