יום רביעי , אפריל 14 2021

המשקפיים החכמים של Epson גוייסו לטובת לקויי הראייה

חברת הטכנולוגיה המסייעת OXSIGHT הסבה את משקפי המציאות הרבודה של Epson למשקפיים שמשנים את חייהם של לא מעט אנשים בעלי לקויות ראייה 

שיתוף פעולה טכנולוגי בין Epson וחברת OXSIGHT המתמחה בפיתוח מוצרים וטכנולוגיות מסייעות לבעלי מוגבלויות, הניב מוצר חדש שיקל מעתה על חייהם של לא מעט לקויי ראייה ברחבי העולם. 

הטכנולוגיה של OXSIGHT שהוטמעה במשקפיים החכמים של Epson, מיועדת לאנשים הסובלים מהפרעות בראייה ההיקפית שלהם, מצב המוגדר ברפואה כ- Tunnel Vision. המשקפיים עושים שימוש במציאות רבודה ובטכנולוגיות זיהוי תמונה, כדי לתגבר את יכולת הראייה שעוד נותרה לחולים. הבקרה על המשקפיים מבצעת באמצעות שלט ידני השולט על הזרמה קבועה של וידאו באיכות גבוהה היישר לעיני המשתמשים, כשהמידע מותאם במיוחד למצבו של כל חולה וחולה. 

 
המשקפיים החכמים של Epson גוייסו לטובת לקויי הראייה, AVmaster
תמונה - יח"צ

המשקפיים כוללים מספר מצבי הפעלה, עם תכונות דוגמת הגברת ניגודיות, הוספת צבע, מצב זיהוי טקסט, היפוך צבעים ואף זום דיגיטלי שמאפשר למשתמשים להגדיל חפצים, תמונות וטקסטים בהם הם צופים, כשהמטרה: לתגבר את יכולות הראייה המעטות שעוד נותרו לחולים.  

לדברי ראקש רושן, מנכ״ל OXSIGHT, יש כיום מעל 1.3 מיליארד בני אדם הסובלים מליקוי ראייה כלשהו. לפי ארגון הבריאות העולמי, 188.5 מיליון סובלים מבעיה קלה, 217 מיליון סובלים מבעיות בינוניות עד קשות ומעל 36 מיליון עיוורים. ״לקות ראייה מביאה לבידוד חברתי ולהרגשת בדידות״, אמר רושן. ״מחקרים אחרונים מראים כי הבעיה של אותם אנשים נובעת בעיקר בשל קשיי תפקוד יומיומיים. הפתרון שלנו אמור לשנות את חייהם של רבים״. אובדן ראייה היקפי נובע בדרך כלל מהדרדרות הדרגתית בראייה כתוצאה ממחלות דוגמת גלאוקומה, רטינופתיה סוכרתית ו-Retinitis pigmentosa. 

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל