הצרכנים בארה"ב חוששים מהעדרו של תקן אחיד למכוניות האוטונומיות

סקר חדש שנערך בקרב 1,005 אמריקאים על ידי התאגדות של עורכי דין למען בטיחות בדרכים (Advocates for Highway and Auto Safety) חושף כי חלק גדול מהציבור חושש מהעובדה שכרגע אין תקן אחיד לאופן הפעולה של מכוניות אוטונומיות

, AVmaster מגזין המולטימדיה

העדר תקינות אחידה עשויה לגרום לכך שיהיה פער משמעותי בין רמות הבטיחות במכוניות השונות, דבר שיוכל לסכן את הנוסעים, שאולי כלל לא יהיו מודעים לכך – במיוחד כאשר חברות הרכב מעוניינות להאיץ את עלייתן של המכוניות האוטונומיות לכבישים.

שלושה רבעים מהמשתתפים בסקר מתנגדים לכך שלא תהיה להם שליטה במערכת ההיגוי והבלימה ורוב מוחץ הביע חשש מהבטיחות הקשורה למערכות המקוונות של הרכב והרגולציה הבטיחותית. בהתאם לזאת, 81% רצו לראות חקיקה ספציפית בנוגע לאבטחה כנגד ניסיונות פריצה מקוונת לרכבים ו-73% תמכו בחקיקה שתסדיר את השימוש בתכונות האוטונומיות החדשות של הרכבים.

בנוסף, 84% רצו לראות חקיקה מצד משרד התחבורה של ארה"ב, אשר תדאג לכך שמערכות הרכב תתרענה בפני הנהג כאשר הוא צריך לקחת שליטה ידנית.

על פי מארגני הסקר, שני החוקים שעומדים בפני אישורים של שני בתי המחוקקים לא עושים מספיק על מנת לספק פתרון הולם לחששות הללו ולא קובעים דרישות מינימליות למניעה של פריצה מקוונת. לכן, החששות שעולות מן הסקר צריכות להדליק נורת אזהרה מהבהבת אצל המחוקקים.

כפי שציינו בעבר, החקיקה הקיימת דורשת פיקוח וולונטרי בלבד, ולכן בפועל חברות הרכב לא באמת מחויבות לסטנדרטים מסוימים. לראיה, רק בתחילת החודש הנוכחי, חברת ג'נרל מוטורס שלחה עצומה למשרד התחבורה אשר מבקשת אישור לשיווק רכבים אוטונומיים לחלוטין, כאשר הכוונה היא כנראה לרכבים ללא הגאים או דוושות כלל.

 
שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
מינויים

סמנכ"ל כספים חדש במטריקס

נבו ברנר (45) מונה לסמנכ"ל הכספים של חברת הטכנולוגיה מטריקס, המונה כ-11,000 עובדות ועובדים ונסחרת בבורסה בשווי של כ-5 מיליארד ש"ח.  נבו ברנר. צילום –

לכתבה »
פולי

אמנות הפריים מאת Poly

חברת פולי היא מהדקדקניות ביותר ככל שזה נוגע לחווית המשתמש בשיחות ועידת הוידאו; איכות הקול, ניקוי רעשים ויכולת העברת תחושת ה'ביחד' באמצעות מעקב דובר או

לכתבה »
אירועים

קצב אחר לגמרי

המסלולים שעושות חברות וכמובן אנשים בתעשיית ה-Pro AV מרתקים אותנו, חלקם מתחילים כאנשי מכירות שהתאהבו בתחום ועוברים למחלקות הטכניות כי גילו אהבה חדשה, חלקם עושים

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל