השייחים האחרונים של הנגב- פרויקט צילומי בגודל 1:1

פרויקט צילומי מתעד בגודל 1:1 עולם הולך ונעלם: השייחים האחרונים של הנגב, כשהוא משלב אמנות, אנתרופולוגיה, פוליטיקה וכן, גם אופנה  

 
, AVmaster מגזין המולטימדיה
שייח' עאקל אלעטראש (תמונה - אריאל ואן סטרטן)
, AVmaster מגזין המולטימדיה
השייחים האחרונים- שייח עוואד אלעתאיקה (תמונה - אריאל ואן סטרטן)

תערוכת ״אחרוני השייחים בנגב״, הצלם אריאל ואן סטרטן והמפיק סלים (סלאם) אלטורי. תפתח בבית האמנים בתל אביב, ב-26 באוגוסט. 

פרויקט צילומי ייחודי שמתעד את אחרוני השייחים הבדואים בנגב מספק הצצה לעולם שהולך ונעלם ומצוי מרחק נסיעה של 150  ק"מ בלבד מתל אביב. מאחורי המיזם, שהוא שילוב מנצח של של צילום, אמנות, סוציולוגיה, אנתרופולוגיה, פוליטיקה ואופנה, עומדים הצלם אריאל ואן סטרטן והמפיק סלים (סלאם) אלטורי. התערוכה, שכוללת 30 תמונות של שייחים בגודל טבעי, בהדפסות של 1.10 על  2 מטר, תפתח השבוע, ב-26 באוגוסט, בבית האמנים בתל אביב.

 
, AVmaster מגזין המולטימדיה
שייח איברהים אבו עיידה ואריאל ואן סטרטן (תמונה - ורהפטיג ונציאן)
, AVmaster מגזין המולטימדיה
שייח אחמד מחמד סלמן אבו חמיד אזברגה (תמונה - אריאל ואן סטרטן)

במשך שלוש השנים האחרונות תיעדו שני היזמים את השייחים הבדואים בסביבתם הטבעית. ״דרך הצילומים ניתן כבר לראות את הקדמה והבריחה מהשורשים בלבוש השייחים. ברגע שהתרבות הזו תיעלם, התרבות הבדואית כפי שאנו מכירים אותה תתחיל לקרוס״, הם אומרים. לצורך השלמת המשימה, שותפה במיזם  חברת Epson ישראל, ששמחה לתרום את המדפסות והנייר המיוחד להדפסות הענק, ויחד, הפכו את הפרויקט הייחודי לתערוכה, שבחלקה ממומנת ע"י Epson ישראל ובחלקה ממומנת מתרומות שנאספו בקהילה הבדואית, כך שהפרויקט הפך לפרויקט חברתי מהמעלה הראשונה.

״זהו סיפורו של העם הבדואי ושל תרבות מרהיבה שהולכת ונעלמת לה וחשוב היה לנו לספר אותו מבעד לעיניהם של השייחים״, הם אומרים וחולמים על היום בו הפרויקט יהפוך גם לאלבום מודפס שיספר את סיפור הבדואים בנגב. 

 
, AVmaster מגזין המולטימדיה
, AVmaster מגזין המולטימדיה
שייח' סייח אלטורי (תמונה - אריאל ואן סטרטן)

בבאר שבע, שם, בקצה הרחוב בו הוא גר, נמצא המדבר. ״במדבר הזה התהלכו בדואים לבושים בבגדים מדהימים עם שבריה מבריקה על החגורה״, נזכר ואן סטרטן ומספר ששנים הסתכל והתפעל מהסטייל של השייחים והמכובדים ותמיד חלם לצלם אותם. ״לאחר הצבא עזבתי את הארץ לעשרים שנה ובכל ביקור במדבר שמתי לב שאני רואה פחות ופחות את הבדואים שהכרנו. אז הבנתי שעוד רגע כל התרבות הזו נעלמת ואני חייב לצלם את הפרויקט הזה ויהי מה״. ואן סטרטן חבר לאלטורי, יועץ כלכלי, יליד כפר אלערקיב שבנגב, שממלא בשנים האחרונות שורה של תפקידי ניהול ודירקטריון בגופים גדולים בישראל, שסייע בקשר הראשוני. 

״תמיכה באמנות ואמנים הייתה מאז ומתמיד חלק מהותי מהפעילות היום יומית של Epson״, אומר דניאל בן מויאל, מנהל הפיתוח העסקי ב-Epson  ישראל. ״ הזיקה לאמנות ובעיקר לתחום הצילום היא רבת שנים והדוקה ביותר.  כמשתמשי קצה, הצלמים והאמנים לא מוכנים להתפשר על איכות ההפקה, עושר הצבעים והדיוק עם דרישה לתאימות מושלמת למקור. הם מלווים אותנו לאורך שנים והפידבק הקבוע שלהם מאפשר לנו להעלות את הרף עוד ועוד״.   

 
, AVmaster מגזין המולטימדיה

שייח' חליל פרהוד גאבר אבו-אלקיעאן (תמונה - אריאל ואן סטרטן)

התמונות הודפסו בסדנת ״ורהפטיג-ונציאן״, באמצעות מדפסת P9000 SureColor SC-  EPSONעל נייר צילום מקצועי  Epson Premium Luster  . 

מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
וידאו קונפרנס

בלוג'ינס מציגה את "בלוג'ינס סטודיו"

BlueJeans, מתאגיד התקשורת הענק Verizon, נחשבת לאחת מהמתחרות החזקות ביותר בשוק שיחות הוועידה בעולם והמוצר החדש שלה יכול לעניין גם אותנו. תמונה – Blue jeans

לכתבה »
Crestron

כיצד שיפרה Crestron את התשתיות החכמות בבניין הדגל של "קורנינג פתרונות אופטיים"

חברת קורנינג נחשבת לחלוצה היסטורית בתחום האופטיקה והשימוש בזכוכית ושיתוף הפעולה שלה עם Crestron הוא רק מתבקש, בזכותו הופכים הביקורים והעבודה בבניין ליעילים ונוחים יותר

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל