יום ראשון , אפריל 11 2021

זה טאבלט ? זו מערכת ועידות ? אולי קצת משניהם ?? קחו כמה דקות וצאו איתנו למבחן דרכים על הפתרון מבית לנובו עבור שיחות Microsoft Teams ובקרוב גם ל ZOOM

שוק הועידות הפך לדבר החם ביותר, הוא כבר אינו מגמה – הוא צורת עבודה שתישאר איתנו גם בעתיד. בכל העולם מבינים את זה וזו בדיוק הסיבה שאנחנו מקבלים שפע של פתרונות חדשים המספקים מענה לשיטות העודה המשתנות. בלנובו מאמינים בחווית המשתמש.  בין אם במשרד או בבית, חווית המשתמש היא ממד חשוב בביצוע המשימות, בתחושת העובד ובשייכות הצוותית, ולכן היצרנית אינה חוסכת מאמצים לשפר אותה. ה- ThinkSmart Viewהיא יחידת וועידות ייעודית עבור Microsoft Teams שיכולה להתאים בקלות לשני השימושים- הביתי והמשרדי. 

תמונות בכתבה - אתר microsoft

מה בקופסא ?

יחידת ThinkSmart View הכוללת מסך מגע בגודל 8 אינצ', מצלמה מובנית ברזולוציה של 720P, רמקולים מובנים, חיבור אלחוטי בתקן 802.11AC, חיבור בלוטות' בתקן 4.2. מתחת למכסה המנוע מצאנו 8 גיגה אחסון, 2 גיגה זיכרון ומעבד קוואלקום סנאפ דראגון 624. 

ספק מתח

הוראות שימוש

תעודה אחריות – המוצר כולל שלוש שנות אחריות Premier – שירות מלא על החומרה והתוכנה, הניתן על ידי מעבדות IBM 

 

על גבי היחידה מצאנו סוגרים פיזיים לעדשת המצלמה והמיקרופון. רוצים שלא יראו אתכם בוועידה ? החליקו את הסוגר עד שתיראו נקודה אדומה במקום המצלמה וזהו, בלי לחיצות על אייקונים. רוצים שגם לא ישמעו אתכם ? החליקו את הסוגר והמיקרופון שלכם יהיה כבוי פיזית. 

זה יכול להיראות תמוה אבל אם חושבים על זה שחדרי המגורים הביתיים הפכו להיות חללי הארגון והשמירה על הפרטיות הפכה מאתגרת במיוחד, זה כבר מתחיל להיראות (מאוד) הגיוני. כל מי שרצה לחסוך את הצעקות או הבלאגן בבית ממשתתפי הוועידה, הקליק בקלילות על האייקון המתאים, אולם באותה קלות עלו לרשת סרטונים מביכים של כאלה שחשבו שהם אינם מצולמים או נשמעים. כאן לנובו בחרה בגישה 'מכאנית', פשוטה אבל תכלס הכי בטוחה. אם הסוגר מוסט – המצלמה כבויה ותישאר כזו בכל ועידה עד שתבחרו לפתוח אותה.

זה טאבלט ? זו מערכת ועידות ? אולי קצת משניהם ?? קחו כמה דקות וצאו איתנו למבחן דרכים על הפתרון מבית לנובו עבור שיחות Microsoft Teams ובקרוב גם ל ZOOM, AVmaster

מתחברים

הלוגו של לנובו מתנוסס על גבי המסך עם חיבור היחידה לחשמל ומוחלף על ידי הוראות חיבור ראשוני כעבור מספר שניות. היחידה נועדה (גם) לניוד ולכן מבוססת חיבור אלחוטי. החיבור דומה לחיבור טאבלט או מחשב נייד. בשלב הבא נדרשנו להכניס משתמש עבור Microsoft Teams, גם כאן התהליך היה פשוט ולווה בהסברים על יכולות המערכת ו… זהו. פחות מחמש דקות וה-View היה מוכן לקבל ולהוציא שיחות ווידאו ואודיו.

נראות

סיכוי לא קטן שהפסקה הזו לא היתה מופיעה בכתבה דומה לפני כעשור, אבל אנחנו חיים בעידן של חווית קניה, חווית Unboxing וכמובן חוויה עיצובית המלווה אותנו במשך תקופת השימוש. יחידת ה ThinkSmart View נותנת לחושים בדיוק את מה שהם דורשים – היא נראית מצוין על כל שולחן עבודה, נשמעת נהדר והמגע נוח וחלק. בהחלט תוספת אטרקטיבית לחלל העבודה. 

זה טאבלט ? זו מערכת ועידות ? אולי קצת משניהם ?? קחו כמה דקות וצאו איתנו למבחן דרכים על הפתרון מבית לנובו עבור שיחות Microsoft Teams ובקרוב גם ל ZOOM, AVmaster

תפעול

חיפוש אנשי קשר ארגוניים נעשה באופן זהה לחיפוש שתעשו במחשב המריץ Teams. זה בדיוק הקו שלנובו מנחה; מה שתעשו במחשב – תוכלו לעשות גם כאן. אין צורך ללמוד ממשק חדש. אותו UI מוכר מלווה את תפעול היחידה כולל קריאה וכתיבת הודעות מהקולגות בארגון. 

אז היכן השוני ? בחיבור ה-View  למחשב. בבחירת קישור (Pair) יחידת ה-View 'תחפש' את המחשב שלכם עליו רצה תוכנת ה-Teams ותיצור מעין קישור לוגי אליו. לאחר הקישור תוכלו לבחור לקיים את שיחות הווידאו שלכם מיחידת ה-View ולצפות בקבצים המשותפים במחשב. מעין שני מסכים, אבל נפרדים לחלוטין. אנחנו עשינו שימוש בתרחישים שונים כמו שיחות ווידאו מה-View, שיתופי קבצים מהמחשב בלבד (שיחות צ'אט קצרות), הנחיית שיחה כשהמחשב שלנו מציג קבצים לכולם וה-View משמש כיחידת ווידאו נפרדת וגם צפייה בקבצים משותפים ב-View. 

בסיכומו של דבר זה די אינדיבידואלי וכל מי שיקשר את ה-View לTeams אל המחשב שלו, יוכל למצוא את השימוש הנוח לביצוע המשימות, ולכן העברנו את היחידה למשתמשת Teams 'כבדה' ולאחר כשבוע קיבלנו את התוצאות הדי צפויות הבאות: כאשר היה צורך בשיחות אודיו ווידאו, העדיפה המשתמשת לקבל ולהוציא שיחות מיחידת ה-View ולהשאיר את המחשב פנוי. כאשר היה צורך בעבודה משותפת על קבצים, ה-View שימש לשיחות אודיו והמחשב הפך להיות היחידה המרכזית. טבעי והגיוני לגמרי. 

היחידה מאפשרת פרטיות ואף תומכת ב'שלום בית' וכאשר אזרחי המרחב המשותף דרשו קצת שקט, הוצאנו אזניות בלוטות' וצימדנו אותן אל ה-View בהליך זהה לזה שאנחנו מורגלים מהטלפון החכם. גם 'זיכרון' היחידה מול מכשיר הבלוטות' זהה לטלפון החכם; בהדלקה חוזרת מתבצע צימוד אוטומטי ובכיבוי מתבצע ניתוק והאודיו חוזר ליחידה.  

אחרי כשבוע וחצי עם ה-View, הגענו למסקנות הבאות:

ה View עובדת בצורה מושלמת כיחידת וידאו עבור ה Teams

היא מתאימה למגוון קהלים – עובדים מהבית או מהמשרד וכמובן סטודנטים, וכמובן שהייתי מהמר שב'אולד-נורמל מנהלים היו שמחים ליחידה כזו על הדסק שלהם. 

בצימוד למחשב, ה-View מהווה מסך שני לשיחות ווידאו ואודיו וזו כבר יציאה מהקופסה

ככל שנשמרת צורת העבודה – קל יותר לאמץ שיחות ווידאו כחלק מהשגרה, ה-View מאפשרת שמירה על חווית משתמש אחידה והופכת להיות חלק מארגז הכלים באופן טבעי

זה טאבלט ? זו מערכת ועידות ? אולי קצת משניהם ?? קחו כמה דקות וצאו איתנו למבחן דרכים על הפתרון מבית לנובו עבור שיחות Microsoft Teams ובקרוב גם ל ZOOM, AVmaster

"טענות"

אין לנו ממש ואנחנו גם מבינים שמפת הדרכים של לנובו שמה את הכלים של מיקרוסופט בפוקוס, אבל וריאציות נוספות של ה-View עם יצרניות נוספות דוגמת Webex, Zoom וכו' היו הופכות את היחידה למושלמת. על כן שמחנו לשמוע שבתחילת ינואר 2021 תשיק לנובו גרסה ייעודית עבור Zoom. 

שורה תחתונה

לנובו מביאה לשולחן יחידת ווידאו ייחודית ונוחה לשימוש המציעה יכולות וגמישות מצד אחד, ושמירה על חווית שימוש אחידה מהצד השני. מדובר בכלי שרבים מאיתנו היו שמחים לאמץ לארגז הכלים האישי מאחר והוא תומך במגמות המתפתחות של אופן הלימוד והעבודה "מרחוקרוב", אבל לא פחות חשוב – לנובו 'קורצת' למנהלי ה IT ומציעה להם ממשק ניהול ליחידות ה-View ממנו ניתן לשדרג, לאתחל ולנהל את כל היחידות הארגוניות, בדומה למשתמשי ה-Teams. 

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל