מחקר: ההשפעה החיובית העתידית של מכוניות אוטונומיות על מגרשי החנייה

, AVmaster מגזין המולטימדיה
מגרשי החניה בעתיד הולכים להשתנות (תמונה: Freeimages)

 

מחקר שבוצע באוניברסיטת טורונטו הקנדית העלה שלמכוניות האוטונומיות תהיה השפעה חיובית משמעותית ביותר על התכנון והעל התשתית של מגרשי החניה בעתיד. החוקרים הריצו הדמיה כדי לבנות אלוגריתם שיוכלו לקבוע בעתיד מהו הגודל של מגרש חניה המיועד לשימוש מכוניות אוטונומיות בלבד.

"במגרש חניה שמלא במכוניות אוטונימיות אתה לא צריך לפתוח את הדלתות, כך שהן יכולות לחנות כשמהרחק ביניהן מזערי. למעשה, אתה גם כמעט ולא צריך להשאיר מקום כדי לאפשר למכוניות לצאת, המכוניות האוטונומיות מסביב פשוט יזוזו ויפנו מקום כשיגיע הצורך", אמר פרופסור מאתיו רורדה, מהחוקרים הבכירים שפרסמו את המאמר.

לפי המחקר, מגרש חניה המיועד למכוניות אוטונומיות בלבד יכול להכיל כ-62% יותר מכוניות מאשר מגרשי החניה הנוכחיים. יתרון נוסף הוא שגודל מגרש החניה יכול להשתנות בהתאם לצרכים, וכן לא צריך להגדיר חלקות צבועות או מפרצים, אלא פשוט להורות למכוניות, במקרה הצורך, להסתדר מחדש בחניה.

עוד יתרון משמעותי הוא כמובן ההקטנה וההזזה האפשרית של מגרשי החניה שממוקמים כיום במרכזי העיר או ליד מרכזי קניות גדולים ומושכי קהל. מגרשי החניה הללו תופסים כיום נדל"ן יקר, והמעבר לשימוש במכוניות אוטונומיות יוכל לשחרר אותו לטובת מיזמים אחרים, במיוחד במרכזי הערים.

עם זאת, ותוך מודעות לכך שעולם בו יש רק מכוניות אוטונומיות שפועלות באופן מלא ללא נהג מאחורי ההגה עדיין נמצא מרחק רב, עדיין לא ברור מה בדיוק יהיה התמהיל הנכון במגרשי חניה שישלבו מקום עבור מכוניות אוטונומיות לצד מכוניות רגילות, וכן מה יקרה לאחר שהחניונים הגדולים יועברו לשולי מרכזי הערים – עד כמה ההמתנה למכונית תתארך, ומה יקרה לפקקים בערים אם כל אחד יזמין לעצמו מכונית לבד.

"בשורה התחתונה, יש עוד הרבה דברים שיכולים לקרות לפני שנגיע לשלב בו יהיו מכוניות אוטונימיות בלבד וההתנהלות שלהן תהיה מדויקת וסדירה", הוסיף רורדה.

 

שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
אלירן תורן Media Solutions
Msolutions

MSOLUTIONS צומחת בתערוכת ISE2022

אנחנו מגיעים לביתן של MSOLUTIONS בברצלונה לשיחה עם אלירן תורן, מנכ"ל מייסד, ופוגשים איש מקצוע שבע רצון מהצלחת התערוכה, עבורה השקיעה החברה מאמצים רבים שיימשכו

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל