מיקרוסופט מעדכנת את יכולות המציאות הרבודה של ה-Holoportation

צוות הפיתוח של Microsoft הציג לאחרונה עדכונים חדשים ב-Holoportation, מתקן מיוחד היוצר הולוגרמה דמויית תלת מימד המצולמת באמצעות מספר מצלמות תלת מימד ומשודרת בשידור חי לצד מרוחק בזמן אמת.

המצלמות המותקנות מסביב לזירת האירוע מחוברת למערכת של מיקרוסופט כאשר בצד המרוחק ישנה מערכת נוספת אליה משודר התוכן הנלכד בזירה ובו ניתן לצפות באמצעות משקפי המציאות המדומה -HoloLense. המשקפיים מספקים למשתמש מציאות רבודה ׁׁׂׂ(AR) המשלבת בין העולם הווירטואלי והעולם האמיתי על ידי הצגת אובייקטים שונים בתלת מימד (הולוגרמה) המשתלבים עם הסביבה שאנו נמצאים בה.

תכניות עתידיות מדברות על קיום שיחות Holoportation באמצעות הרשת הסלולרית וצמצום רוחב הסרט (רוחב פס) הנדרש לשיחות אלו באופן ניכר. אם עד כה דרש תוכן תלת מימדי המצולם ממספר מצלמות ומשודר בו זמנית רוחב סרט גדול בכדי שיועבר בצורה חלקה, הרי שכעת הודיעו ב-Microsoft כי הצליחו לצמצם את רוחב הסרט הנדרש לשיחת Holoportation ל 30 – 50 מגה ביט. נתון זה מאפשר קיום שיחת Holoportation מול נוסע המחובר לאינטרנט באמצעות WiFi במכונית. המערכת מאפשרת הקלטה ושידור הקלטה (Playback) של שיחת ה-Holoportation ונותנת בידו של כל מי שחובש את משקפי המציאות המדומה, לצפות בכל חפץ או אדם אשר נכחו בזירת הצילום, ומכל זווית.

הטכנולוגיה הזו ניתנת ליישום במגוון תחומים: תקשורת בין אישית, צפייה בשידורי ספורט כגון כדורגל / כדורסל / פוטבול, סיוע טכני מרוחק ועוד. עם זאת נזכיר כי על מנת לראות את האדם ב-Holoportation נידרש למשקפי מציאות מדומה. נזדקק לזמן נוסף בכדי להבין את המשמעויות של טכנולוגיה זו גם על שוק הווידאו קונפרנס,  סרטון התדמית של מיקרוסופט מאפשר לנו הצצה לחלק מהאפשרויות הגלומות בה:

 

שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
AVCOM

על זה נאמר Crystal Clear

אנחנו פוגשים את ניקוס אלקסידיס (Nikos Alexiadis) בביתן סוני בתערוכת ISE 2022 כשמאחוריו מחזה שובה עין: תצוגות תכלית של החברה על גבי מסכי LED בגדלים

לכתבה »
מינויים

ClearOne ממנה מנכ"ל חדש

השינויים בתעשיית ה-Pro AV לא מפסיקים להגיע, בעדכון האחרון מ- ClearOne פורסם כי חבר המנהלים של החברה החליט לערוך שינוי משמעותי ולהחליף את מנכלי"ת החברה וראש

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל