נתוני השימוש והסקר שערכה זום לסיכום שנה מלאה בשיחות וידאו, מראה את ההרגלים המשעשעים והחוויות של המשתמשים – מבחירת הרקע המתאים לפגישה ועד היכן מתנהלות מרבית השיחות. ומישהו יכול לנחש איזה משפט היה הכי נפוץ בשיחות הווידאו שלנו?  

, AVmaster מגזין המולטימדיה
תמונה - זום

 42% מאיתנו ניהלו שיחות זום היישר מהמיטה, היום הכי עמוס בשבוע הוא רביעי ו-75% מנופפים לשלום בסיום שיחה. 

 

רבים מאיתנו בילו במהלך שנת 2021 לא מעט זמן בזום – לעבודה, ללימודים, למפגשים עם המשפחה וכל מה שביניהם. נתונים שנאספו לאורך השנה מה׳זומרים׳ וסקר חדש שערכה זום, נותנים הצצה אל מאחורי הקלעים של מיליוני שיחות הווידאו עונים על השאלות החשובות באמת: כמה זמן נמשכת פגישת זום ממוצעת? באיזו תדירות אנשים מנסים לדבר בזמן שהם על ׳השתק׳? מי עוד מנופף לשלום בסוף שיחת זום? 

מהנתונים שנאספו בחברה לאורך 12 חודשים נראה שהשימוש בזום בוצע בכמעט כל מדינה בעולם, כשהימים הפופולריים ביותר לפגישות זום היו דווקא ימי רביעי (עם יום שלישי וחמישי בדירוג אחריו). אורך הפגישה הממוצע היה 54 דקות, עם ממוצע של 10 משתתפים לפגישה. 80% ניהלו שיחות לצרכי עבודה, 67% לצרכים אישיים ו-25% עשו זאת במסגרת חינוכית. באופן משעשע, היום העמוס ביותר בזום השנה עד עתה היה דווקא ה-21 בינואר, שהוא במקרה גם ׳יום החיבוקים הלאומי׳ בארה"ב. 

 
, AVmaster מגזין המולטימדיה
תמונה - זום

סקר עכשווי, שערכה החברה לקראת סופה של 2021, מראה מה בדיוק קרה בכל הפגישות האלה. מתוך 1700 משתתפי הסקר – ביניהם גם מישראל – 68% אמרו שהם מתלבשים בביגוד יומיומי רגיל לפגישות,  א ב ל 41% מהנשאלים לבשו פיג'מה בחלק התחתון ואילו 2% הודו בפה מלא שהם לא מהססים לנהל שיחות זום בפיג׳מה מלאה. כמעט מחצית מהנשאלים (47%) אמרו שלדעתם לא מקובל לאכול בזמן פגישות בזום. 50% מדווחים שהם נוהגים להתקלח ״רוב הזמן״ לפני יום מלא שיחות זום ואילו 26% מהמשתמשים הצהירו שהם לא טורחים להתקלח לפני פגישות זום. 34% דיווחו שהשתתפו בשיעור כושר, או בישול בזום ולפי הסקר, 75% מהמשתמשים אמרו שהם מנופפים לשלום לחבריהם בתום הפגישות שלהם – כשיש רוב לנשים שעושות זאת. 

ואיפה כל הכייף הזה קורה? הנתונים מראים ש-42% מהנסקרים השתתפו בפגישות הווידאו מהמיטה, 21% ניהלו את השיחות תוך כדי הליכה/ריצה ו-11% השתמשו בזום בהיותם בתחבורה ציבורית. מה שכן, 63% מהמשתמשים מעדיפים להצטרף לפגישה כשהמצלמה כבר דולקת.  

הסקר בחן גם את המשפטים הפופולריים ביותר שנאמרים במהלך שיחות זום. "את\ה על השתק!" היה ללא ספק המשפט הנפוץ ביותר עם 71%, כשאחריו "כולם יכולים לראות את המסך שלי?" – עם 57%. עוד משפטים פופולריים למדי היו "אני רק הולכ\ת זריז להביא כוס קפה" עם 34%, ו"סורי, זה הכלב שלי נובח" – עם 27%. 

 
, AVmaster מגזין המולטימדיה
תמונה - זום

כשזה נוגע לרקעים, 26% מהמשתמשים העדיפו תמונות של נופים פסטורליים בחוץ, 25% הלכו על הרקע המטושטש הקלאסי ו-20% בחרו רקע עסקי\רקע של החברה בה הם עובדים. 

מאחורי הקלעים, 43% מהמשתמשים ניקו רק את החלק של החדר הנראה במצלמה. אצל 43% מההורים שלקחו חלק בסקר, הילד המוכשר הופיע לפחות פעם אחת במהלך פגישות שערכו, בעוד אצל 36% מההנשאלים הופיעה חיית המחמד במהלך הפגישה. 

 
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
וידאו קונפרנס

בלוג'ינס מציגה את "בלוג'ינס סטודיו"

BlueJeans, מתאגיד התקשורת הענק Verizon, נחשבת לאחת מהמתחרות החזקות ביותר בשוק שיחות הוועידה בעולם והמוצר החדש שלה יכול לעניין גם אותנו. תמונה – Blue jeans

לכתבה »
Crestron

כיצד שיפרה Crestron את התשתיות החכמות בבניין הדגל של "קורנינג פתרונות אופטיים"

חברת קורנינג נחשבת לחלוצה היסטורית בתחום האופטיקה והשימוש בזכוכית ושיתוף הפעולה שלה עם Crestron הוא רק מתבקש, בזכותו הופכים הביקורים והעבודה בבניין ליעילים ונוחים יותר

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל