יום חמישי , דצמבר 2 2021

פסיכואקוסטיקה

גלי הקול ש'פוגעים' בעור התוף ממשיכים משם עוד קצת, מהדהדים בתוך הראש, במוח שבתוכו ובנשמה שמסתובבת לה אי שם. לדבר הזה, ההדהוד הזה של הנשמה, יש שם. יש מדע שלם שמתעסק רק בו- פסיכואקוסטיקה

במידה ומדובר במילה חדשה עבורכם, כדאי לציין שהנושא עצמו נחקר כבר שנים והוא משמעותי עבור כולנו הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים. פסיכואקוסטיקה הוא ענף בפסיכולוגיה העוסק באיך צליל נתפס אצלנו ועל השפעותיו השונות על מצב הרוח, החוויה ואפילו תפיסת המציאות. השאלה 'איך צליל משפיע עלינו' לא מכוונת רק לרומנטיקה שבמוזיקה כמובן, אלא מנסה לברר לגבי כל צליל שמגיע לאוזנינו, בין אם מכוון או מקרי.

פסיכואקוסטיקה, AVmaster

כמו רוב המילים המסובכות גם פסיכואקוסטיקה מקורה ביוונית: פסיכי = נשמה, אקוסטיקוס = שמיעה. או יחד- מה הנשמה שומעת.

בני האדם הם חיה מבוססת ראיה ויש לכך לא מעט רמזים. כולנו מדברים על אדם נבון ככזה שניחן בראייה לטווח ארוך. כשמישהו שוגה נתהה "איך הוא לא ראה את זה בא?" או כשמשהו רע קורה לנו- "איזה חושך בעיניים…". ה'שפה' השגורה בפינו מייחסת לחוש הראייה אחריות כבדה. אולם למרות החשיבות המרכזית של האור בחיינו, אנחנו גם מושפעים מכל צליל, בין אם זאת אזעקה או צפצוף חזק של שעון מעורר שגורם לנו להפריש קורטיזול ('הורמון הלחץ'), או נרגעים מרחש גלי הים. השפעת הצלילים על מצבנו היא דרמטית.

העולם שייך למספרי סיפורים. סיפור טוב היוצא מפיו של מספר טוב, משיג את המטרה; זה יכול להיות טרנטינו שמהפנט אותנו למסך, איש מכירות שיגרום לנו להבין מדוע המוצר שלו הוא בדיוק מה שאנחנו צריכים ועכשיו! או מנכ"ל של חברה שפורש את חזונו ומצליח לרתום אחריו מאות עובדים. כל אחד מהם עושה שימוש במגוון כלי תקשורת- בחירת ההופעה, שפת הגוף, עזרים ויזואליים, קשר עין, ניחוחות או מגע אבל לכלי אחד יש חשיבות עליונה לחיבור הקהל לסיפור- לקול.

פסיכואקוסטיקה, AVmaster

כאנשי מקצוע בתעשייה עלינו להבין את החשיבות של כל הכלים הטכניים שיאפשרו ללקוחות לספר את הסיפור שלהם. זה עשוי להגדיל את שביעות רצונם ולהפוך את אנשי המכירות שלנו יעילים ומקצועיים יותר. אנחנו מיומנים במכירת תדמית איכותית באמצעות מסכים משוכללים בחדרים מעוצבים ש'מדברים' ישירות אל חוש הראייה, אולם הרבה פחות מכבדים את האודיו והסאונד.

מערכת אודיו נכונה דומה למערכת מיזוג אויר- אם הבחנת בה, משהו לא עובד כראוי. מערכת אודיו נכונה עוזרת לספר את הסיפור ומספר סיפורים שמעביר את המסר שלו היטב, הוא לקוח מרוצה, כזה שיחזור אליך שוב ושוב. האם זה לא מה שכולנו רוצים?!

מה זאת מערכת אודיו נכונה? ניפגש בכתבה הבאה בסדרה.

אודות חברת יKramer Electronics'

חברת Kramer Electronics' נוסדה בשנת 1981 על ידי דר' יוסי קרמר, עם תשוקה ונחישות לחדש ולהוביל את תעשיית ה AV המקצועית. מאז התרחבה החברה והשיגה נוכחות משמעותית בעשרות מדינות בעולם, תוך כדי פיתוח מאות מוצרים חדשים בכל שנה. יחד עם השותפים והמפיצים הרבים שלה, שייכת יKramer Electronics' לקבוצת החברות המובילות את תעשיית ה Pro-AV העולמית, עם ידע וניסיון עצומים במגוון טכנולוגיות חומרה, תוכנה וענן.

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל