יום חמישי , דצמבר 2 2021

AV over IT של Kramer – לקראת ISE 2018

דיוויד מרגולין, סמנכ"ל השיווק של חברת קרמר, מתאר כמה מסקנות מ-2017, כמה תובנות לקראת 2018, ומה תציג החברה בביתן הענק שלה ב-ISE 2018

כמו בשנה שעברה, גם השנה הביתן של חברת קרמר אלקטרוניקה (Kramer Electronics) יהיה אחד מהמוקדים הגדולים בתערוכת ISE המתקיימת באמסטרדם. החברה תציג בביתן את פורטפוליו הפתרונות הרחב שלה, עם מגוון גדול מאוד של טכנולוגיות ואפליקציות.

AV over IT של Kramer – לקראת ISE 2018, AVmaster
ביתן רחב ידיים, ואחד הגדולים בתערוכה (תמונה: קרמר)

"בתערוכת 2018 נראה פתרונות מורכבים בטכנולוגיות IP, פתרונות Streaming, מטריצות וירטואליות ומערכות ניהול ארגוני אשר מאפשרות לאיש IT לנטר ולקבל תמונת מצב על מערכות ה-AV בארגון. כן נראה טכנולוגיות IP בתחום האודיו, טכנולוגיות הרחקה ייחודיות ומערכות AV Signal Management מנוהלות באיכויות גבוהות. הפתרונות שיוצגו יתמקדו בתחום החינוך בו קרמר מתמקדת ומשקיעה רבות וכן בתחומים נוספים כמו חדרי ישיבות, בתי מלון, חללי מסחר, מתחמי ספורט, פתרונות AV מאובטחים ועוד", אמר דיוויד מרגולין, סמנכ"ל השיווק של החברה לקראת התערוכה.

לדברי מרגולין, 2017 הייתה שנה מוצלחת עבור החברה, עם מספר פיתוחים חדשים ומאוד משמעותיים לשוק. "חברות רבות מתחילות להציע פתרונות AVoIP  ואנחנו בקרמר רואים בנושא הזה תחום אסטרטגי שרק ילך ויגדל", הוא ציין.

אחד ההיבטים החשובים מבחינת החברה, הוא הדחיפה קדימה של פלטפורמת Kramer Control, מערכת שליטה מהפכנית במובנים רבים. "אחד ההיבטים הללו הוא שפלטפורמה זו מאפשרת הגדרות ותכנות בצורה קלה וידידותית מבלי לכתוב שורות קוד, דבר שמאפשר יישום Control במהירות שיא לכל אפליקצייה בלי פשרות. שברנו את הפרדיגמה שControl  זה מורכב ויקר."

עד כמה Kramer מאמינה במערכת החדשה שלה?! מספיקה הדרכה בת שלוש שעות כדי להפוך למתכנת Kramer Control ולבנות פרויקט מלא ופונקציונלי. חברת Kramer אפילו מציעה את הקורס הזה לכל מי שימצא שלוש שעות פנויות במסגרת תערוכת ISE 2018.

אל ה IT ומעבר

אחד השינויים הגדולים שעובר תחום ה-AV הוא מעבר השליטה במערכות, במיוחד בארגונים גדולים, לידי אנשי ה-IT, וKramer מסמנים את 2018 כשנה בה המגמה הזו רק תלך ותתחזק. "היום כל היישומים וטכנולוגיות ה AV מנוהלות ולמעשה קשורות למחלקות ה-IT. זיהינו ב Kramer את הצורך המאוד משמעותי באיתור פתרונות AV מותאמים לאנשי IT. אחד הדברים החשובים ביותר לאיש IT הוא שקט תפעולי. אנשי ה IT נמדדים בשגרת עבודה תקינה ו Downtime מינימאלי של המערכות אותם הם מנהלים. עבור מחלקות ה IT, מערכות ה AV אותם הם מנהלים הינן מערכות קריטיות. חדר ישיבות שמפסיק לעבוד משול למערכת טלפוניה או דוא"ל מושבתת. מכאן הציפייה שהניהול וכל מתודולוגיית העבודה בטיפול בטכנולוגית ה AV יהיו דומים לאלו של מערכות ה-IT בארגון. כפועל יוצא, Kramer פיתחה יכולות אשר מתריעות על תקלות תוך יישום אסטרטגיה הנקראת AV over IT שמשמעותה טכנולוגיית AV ידידותית עבור אנשי  IT וכמו כן פיתוח מערכות שליטה וניטור המאפשרים לאיש ה IT תמונת מצב בכל רגע על תפקוד מערכות ה AV בארגון. מערכת ה Kramer Network שתוצג ב ISE2018, פותחה עבור מומחי ה IT ובנוסף לניטור של כל רכיב AV בארגון מאפשרת עדכוני גרסאות תוכנה וקונפיגורציה מרחוק, אוטומציה של סביבות AV ועוד. המערכת מאפשרת לנהל מוצרי AV over IP ומוצרי AV רגילים כמערכת אחת, דבר שמאפשר גמישות אינסופית בפונקציונליות ובגודל ההתקנה.

AV over IT של Kramer – לקראת ISE 2018, AVmaster
דיויד מרגולין, סמנכ"ל השיווק העולמי של חברת Kramer Electronics

בעצם אנשי ה-IT מחפשים סביבה מוכרת ופשוטה

מרגולין: "אפשר לומר שהם מחפשים פתרונות שלא 'מתקלקלים'. זה מוביל לדבר נוסף ש Kramer החלה בשנה החולפת והוא רק יגדל ויתעצם, והוא סביבות אוטומטיות. לדוגמה מערכות חדרי ישיבות שמזהות כניסה לחדר באופן אוטומטי, ותחת הגדרות פשוטות שאינן דורשות תכנות, מפעילה סדרה של פעולות אוטומטיות כמו הפעלת תאורה, מקרן, וילונות ועוד. הדבר חוסך תקלות בתפעול החדר בעקבות שימוש לא נכון. באותה מידה, המערכת מזהה גם את היציאה מהחדר או כל פעולה אחרת כל חיבור כבל למחשב נייד". הפונקציונליות היא למעשה מאפיין תוכנה אשר מתווסף למוצרי קרמר ונקרא Kramer Maestro ותוצג כחלק מהפתרונות החדשניים בביתן של חברת Kramer בתערוכת ISE2018.

אז לאן כל זה מוביל?

"הטכנולוגיה לבדה אינה מספיקה, נדרשת הבנה עמוקה יותר של הצרכים והאתגרים העומדים בפני מחלקות ה IT. כמו כן נדרשת הכנה, הדרכה ופיתוח מתודולוגיית עבודה עבור אנשי ה IT אשר מנהלים את פתרונות ה AV בארגונים. יצרן שלא ישכיל להתאים את עצמו בשני המישורים הללו יישאר מאחור".

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל