יום שני , מרץ 30 2020

Google נגד Amazon

המתיחות בין הענקיות Google ו Amazon עלתה מדרגה השבוע לרמה של יריבות, בעקבותיה Google החליטה לחסום באופן מיידי את שירותי ה Youtube במוצר Echo Show של Amazon

נראה שחברת Google החליטה לחתוך את שידורי היוטיוב במוצר Echo Show כתגובה על כך ש Amazon סירבה לשתף את האפליקציות של Google באתרים ואף לא הנגישה את שירות הוידאו הראשי שלה לצרכנים של Google.

זהו עוד ציון דרך במתיחות הארוכה שמשפיעה על נגישות הצרכנים לתוכן ולפרסומות. חברות וארגונים שמשתמשים בשירותים של שתי החברות גם הם ממשיכים להיפגע כתוצאה ממלחמת הענקיות. לשתי החברות מערכות וידאו המתחרות זו בזו וסל מוצרים דומה אשר מחייב החלטה האם לשתף פעולה או האם להתחרות ובעצם לנקוט עמדה על מנת לשמור על האינטרסים העסקיים שכמובן אינם חשופים לציבור.

חברת Google יכולה להיות זאת שתספוג את המכה הקשה ביותר. חסימה של youtube ממכשירי ה Echo Show יכולה לפגוע לה בארנק. רשת Youtube תלויה בפרסומות מהן היא מפיקה רווחים, וחסימת הגישה לכך עלולה לפגוע ב Google יותר מאשר ב Amazon.

"מצד שני, יכול להיות שזו תוצאה של שאפתנות יתר, שמנעה מ Amazon להגיע לפשרה עם Google", ציין צ'רלס קינג, אנליסט בכיר מ Pund-IT  והוסיף:"הבעיה ככל הנראה התחילה ממחלוקת לגבי הצורה שבה Amazon מנגישה את Youtube במכשיר ה Echo Show, אך משם העניינים הידרדרו"

היריבות יכולה להמשיך במידה והחברות לא תסכמנה על גישה ניטראלית ומעודנת יותר לפתרון המשבר, כזו אשר תאפשר ללקוחות גישה לכל התכנים.