יום רביעי , ינואר 29 2020
דף הבית | AVerticals | Prysm מציגה קיר תצוגה חדש בטכנולוגיה ייחודית

Prysm מציגה קיר תצוגה חדש בטכנולוגיה ייחודית

 Prysm מציגה מסך חדש בטכנולוגיה ייחודית בשם  Laser Phosphor Display  (או LPD בראשי תיבות). הטכנולוגיה, שרשומה כפטנט, פועלת אמנם על אותו עיקרון של טכנולוגית ה-CRT הוותיקה, אך עושה שימוש בלייזר במקום בתותח אלקטרונים

הטכנולוגיה עצמה נמצאת בשימוש מסחרי החל מ-2012 ומשרתת במגוון רחב של שווקי, החל מתעשיית הרכב דרך חברות טכנולוגיה ועד לחברות פיננסיות, מרכזים רפואיים ואוניברסיטאות. זו הפעם הראשונה בה מוצגים דגמים המאפשרים תצוגה ברזולוציה של 6K ועם ניגודיות גבוהה ביותר של 80,000:1 המאפשרת תצוגה של כמיליארד צבעים נפרדים ורמות עמוקות במיוחד של שחור. 

כרגע קיימים שני דגמים בגדלים שונים: "הקטן" בגודל 135 אינץ' והגדול בגודל של לא פחות מ-190 אינץ'. שני הדגמים כוללים גם תמיכה במולטי-טאצ' עם עד 32 נקודות מגע סימולטניות. בזכות זאת, המסך מתאים למגוון רחב של שימושים, החל מהקרנות וידאו, דרך פגישות ועידה ועד לקירות תצוגה מסורתיים. 

מלבד הנתונים המרשימים, גולת הכותרת היא פאנל קדמי העשוי מפוליקרבונט וניתן לקפל אותו לצורת גליל וכך להעביר את המסך אפילו במקומות מאתגרים כמו מעליות נוסעים… 

גם אם כרגע לא ברור כמה גדול השוק שזקוק לתצוגה של תכנים ב-6K, הגודל המרשים הזה יכול להיות לעזר למי שעד כה היה צריך לחבר מספר תצוגות במקביל וסבל מהגבולות השחורים שהפרידו בין מסך למסך ויצרו מראה לא אסתטי. 

למרות מראה ה-Vintage שאכן מזכיר את המסכים הענקיים של פעם, צריכת החשמל היא למעשה נמוכה ב-20% מזו של קיר התצוגה הממוצע מסוג  LED או LCD, בערך כמו כזו של מכונת קפה (לדברי Prysm).