יום שישי , דצמבר 3 2021

סוני מרחיבה את ליין מקרני הלייזר שלה עם חמישה מכשירים חדשים

מדובר בחמישה מקרני לייזר שמציעים בהירות גבוהה במיוחד, מ-4,200 ועד 12,000 לומנס, וגם רזולוציית WUXGA

סוני מרחיבה את ליין מקרני הלייזר שלה עם חמישה מכשירים חדשים, AVmaster
VPL-FHZ120L הוא אחד ממקרני הלייזר החדשים של סוני (תמונה: יח"צ)

 

החטיבה המקצועית של סוני (Sony Professional) הכריזה על תוספת משמעותית לקו מקרני הלייזר שלה. החברה הודיעה שהיא תשיק בקיץ לא פחות מחמישה מקרני לייזר חדשים המיועדים לשימושים מקצועיים בעיקר, עם שני מכנים משותפים משמעותיים לכל החמישה: בהירות גבוהה ורזולוציה באיכות WUXGA, או 1,920×1,200 פיקסלים. כמו כן כולם מתאימים לשימוש עם כל חבילות התוכנה הנוכחיות של החברה, כולל Vision Exchange ו-TEOS Manage.

עם זאת יש הבדל משמעותי בין שני המכשירים שמובילים את ההכרזה, VPL-FHZ120L ו-VPL-FHZ90L – המציעים בהתאמה בהירות ברמה של 12,000 ו-9,000 לומנס – לבין שלושת המכשירים האחרים: מדובר במקרנים חדשים לעומת שלושת האחרים שמציעים שדרוג לדגמים קיימים אותם הם מחליפים.

שני המקרנים הללו משתמשים בפאנל LCD חדש שמציע התנגדות אור משופרת, כש-VPL-FHZ120L מגיע גם עם רכיב פיצוי אופטי שמשפר את הניגודיות. המקרנים מציעים מקור אור כחול בשילוב עם מערכת אופטית מסוג 3LCD כדי לספק צבעים בלוח במרחב ה-RGB שהינם ברורים וחדים במיוחד. בנוסף, למרות שהשימוש העיקרי אליו מיועדים שני המקרנים הללו הוא אירועים חיים במתחמי פעילות גדולים, הם מציעים תמיכה ב-100% ל-sRGB כך שהם שימושיים מאוד, לפי סוני, גם באירועים ובתצוגות בהם רמת הדיוק של הצבע חשובה במיוחד, ואפילו קריטית.

עדכונים לטווח הביניים

שלושת המקרנים הנוספים, כאמור, מחליפים מקרנים שקיימים בליין המקרנים הנוכחי של סוני. VPL-FHZ66, עם בהירות של 6,100 לומנס מחליף את VPL-FHZ65, הבא אחריו VPL-FHZ61 עם בהירות של 5,100 לומנס מחליף את VPL-FHZ60 ואילו האחרון, VPL-FHZ58 עם בהירות של 4,200 לומנס, מחליף את VPL-FHZ57.

שלושת המקרנים מציעים בהירות משופרת לעומת המקרנים שהם מחליפים, עמידות גבוהה יותר של הפאנל, וכן פונקציית כיול צבע חדשה.

"אנו רואים דרישה גוברת לבהירות גבוהה והקרנת תמונות גדולות כשחלקים גדולים יותר ויותר בשוק מבינים את היתרונות של השימוש בלייזר", אמר עם ההשקה רוברט מיקין, מנהל השיווק של החטיבה המקצועית של סוני באירופה.

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל