בשנת 2000 הציגה חברת דאטאטון (Dataton) השבדית חדשנות פורצת דרך עם מוצר ייחודי בשם ווטשאאוט – WATCHOUT שהוא Multi Display Presentation System. בשנים שבהן מחשבים היו עדיין עזרים מגושמים עם יכולות גרפיות מוגבלות, זיהו בדאטאטון את הפוטנציאל הגלום במעבר מאנלוגי לדיגיטלי. הפתרון פרץ גבולות.

!WATCHOUT, !WATCHOUT, AVmaster מגזין המולטימדיה

אז מה זה WATCHOUT?

למערכת WATCHOUT אפשר להדביק כותרות רבות, אבל הנה הדברים שהיא יודעת לעשות: היא מערכת להקרנה, מערכת לניהול תוכן ויזואלי, לביצוע סנכרון ואינטגרציה בין כל סוגי המדיה – תמונות, אנימציה, וידאו, סאונד ולייב וידאו, היא גם מטריצת וידאו (ממתג חכם), נגן מדיה, מערכת show-control, מאפשרת הקרנת תוכן ויזואלי פנורמי אמיתי, תומכת בסביבה מרובת אמצעי הקרנה – מסכים, מקרנים, קירות לד, מסנכרנת בין מספר ערוצי וידאו בו זמנית, מאפשרת מימוש הרזולוציות הגבוהות ביותר, אינטראקטיבית ובעלת יכולת סנכרון מול מערכות תאורה, אפקטים ועוד, תומכת בריבוי ערוצי סאונד, תומכת בכיול גיאומטרי אשר מאפשר "הלבשה" מדויקת של התמונה על האובייקטים שעליהם היא מוקרנת ואפילו מאפשרת הקרנה על עצמים תלת-ממדיים.
בקיצור – לבנות יצירה כיד הדמיון!

שתי חוזקות שבהן מתהדר היצרן השבדי – הראשונה היא הידידותיות ופשטות ההפעלה והשנייה היא עלות מול תועלת.

https://www.dataton.com/stories/dome-mapping-movement-with-watchout

חברת Dataton פיתחה ממשק משתמש פשוט להבנה שמאפשר להפעיל את מערכת WATCHOUT  באופן אינטואיטיבי ומיידי. הממשק מבוסס על תפריטים קצרים וברורים אשר מנוהלים מכל PC סטנדרטי.

מערכת WATCHOUT זכתה בפרסים רבים במסגרת התערוכות המובילות בעולם כגון ISE ו- LDI וכן במגזינים שונים. פרויקט הדגל האחרון בוצע במרכז קניות בדובאי, והיה מסך ה- LED  הגדול ביותר בעולם. 820 מסכי OLED חוברו יחדיו לתצוגה של 700 מ"ר וברזולוציה אדירה של 1.7 ביליון פיקסלים.

https://www.dataton.com/stories/dubai-mall-videowall

ביררנו עם מיכאל חומש מחברת דיגיטל-AV, שמשמשת כנציגת חברת דאטאטון בישראל, מהם השימושים להם מיועדת המערכת ?

"המערכת בעלת שימושים ומימושים רבים. היא יכולה לשמש כאולפן עריכה שיוצא לשטח, כפתרון לאירועים שבהם יש צורך בעדכון מהיר של קבצים, אירועים בימתיים שבהם נדרשים הפעלה ותזמון מדויקים אך אינטראקטיביים, או אירועים שבהם נדרש שילוב בין מקרני וידאו למסכי LED בצורה שמאפשרת עבודה מדויקת וקלה עם התוכן הויזואלי."

!WATCHOUT, !WATCHOUT, AVmaster מגזין המולטימדיה

מה מצריך השימוש במערכת ה WATCHOUT ?

"מערכת בסיסית מורכבת משני מחשבים. מחשב בסיסי רגיל שעליו מבצעים את התכנות ואת העריכה, ומחשב מדיה ("גולם") אחד או יותר שמשמש לניגון. המחשבים מחוברים ביניהם ברשת תקשורת".

איך אפשר לבדוק את המערכת?

"התוכנה חופשית להורדה בכתובת https://www.dataton.com. לאחר הורדת התוכנה אפשר לבצע תכנות ועריכה מלאים ללא מגבלה. (לטובת הפעלה עם מחשבי המדיה והמקרנים יש צורך ברישוי)
ראוי להדגיש שממחשב מדיה אחד ניתן להוציא עד 6 יציאות לאמצעי התצוגה השונים. כמו כן ניתן לשרשר מחשבי מדיה רבים תחת מערכת אחת".

!WATCHOUT, !WATCHOUT, AVmaster מגזין המולטימדיה

היכן נעשה שימוש במערכת בישראל ?

"מערכת ההקרנה מותקנת בכל רחבי הארץ, החל ממרכזי מבקרים ומוזאונים ועד לאולמות תצוגה ותיאטרונים כדוגמת הקאמרי.

https://www.dataton.com/stories/watchout-makes-the-cut-in-hair

אחד הפרויקטים היפיפיים שהתבצעו הוא ההקרנה על חומות העיר העתיקה בירושלים. חברת AVS שביצעה את המיזם השתמשה במערכת WATCHOUT לטובת הקרנת התוכן הוויזואלי, המיפוי הגיאומטרי וסנכרון בין כל המקרנים".

מידע נוסף, דוגמאות לפרויקטים והסברים גם בעברית, באתר החברה: https://www.dataton.com

שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
כללי

תחנת עבודה ניידת עתירת ביצועים להתמודדות תוך כדי תנועה עם עומסי העבודה התובעניים ביותר

משתמשי תחנות העבודה בימינו צריכים לאזן בין הצורך להיות מסוגלים לעבוד בצורה חלקה במספר סביבות עבודה, ובין האתגר להפעיל יישומים קריטיים ולשמור על יכולת העבודה

לכתבה »
אלירן תורן Media Solutions
Msolutions

MSOLUTIONS צומחת בתערוכת ISE2022

אנחנו מגיעים לביתן של MSOLUTIONS בברצלונה לשיחה עם אלירן תורן, מנכ"ל מייסד, ופוגשים איש מקצוע שבע רצון מהצלחת התערוכה, עבורה השקיעה החברה מאמצים רבים שיימשכו

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל