יום שישי , דצמבר 3 2021

האם Crestron תשיק התאגדות בתחום ה-AV Over IP ב ISE הקרוב?

יומיים לפני תערוכת ה ISE, הגיעה לאוזננו שמועה לא מבוססת כי Crestron תכריז על תקן במסגרת התאגדות במהלך התערוכה, כאשר שמן של Microsoft ו Intel נקשר לאיגוד. שם האיגוד לא הוזכר

ידיעה לא מאושרת אשר הגיעה לידינו רומזת על התאגדות מספר חברות המובלות על ידי Crestron בתחום ה-AV Over IP, העברת אותות AV על גבי רשת תקשורת סטנדרטית בקצב 1Ggbps. במסגרת הידיעה נתקבלו מספר נתונים חשובים המתארים מעין טיוטא לתקן, אולם נתון חשוב יותר הוא מי היצרניות אשר חברו – בנוסף ל-Crestron, מדובר על Intel ו Microsoft.

שמה של Intel אינו מהווה הפתעה מכיוון שבהצגת סדרת ה-NVX במהלך ISE בשנה שעברה הוצג שיתוף הפעולה בין החברות, ומשמעותו הטמעת שבב דחיסה מתקדם תוצרת Intel, המאפשר העברת אות ווידאו ברזולוציה של 4K 60 4:4:4 על גבי רשת תקשורת ברוחב פס סטנדרטי – 1Gbps. חברת Intel רכשה את חברת Altera, שהשבב מתוצרתה מוטמע בפלטפורמת NVX מבית Crestron.

האם Crestron תשיק התאגדות בתחום ה-AV Over IP ב ISE הקרוב?, AVmaster

הסיבה להוספת שמה של Microsoft יכולה להיות הרצון ליצירת תקן אבטחת הנתונים המועברים על גבי הרשת, נקודת תורפה מוכרת עליה שוקדים יצרנים מתחום ה-AV. תווך התקשורת בין יחידת דוחס (Encoder) ליחידת פורס (Decoder) נחשב רגיש לאור העובדה שמועברים עליו אותות AV אשר לרוב אינם מוצפנים, האקר המתחבר לרשת יוכל לצפות בנתונים רגישים ולגנוב אותם. פתרון הצפנה המגיע מבית Microsoft בשילוב טכנולוגית דחיסה מיצרנית השבבים הגדולה בעולם בהטמעה ופיתוח על ידי יצרנית ה-AV הגדולה בעולם, יכולים לעשות שינוי של ממש בתחום ה-AV Over IP, אשר למרות חדשנותו מוערך כי הוא מיושם בנתח שוק של כעשרה אחוזים.

במידה וידיעה זו תתגלה כנכונה, הרי שב-ISE הקרוב יהיו שלושה מוקדים עיקריים לתחום ה-AV Over IP: פתרון ה-HDBaseT Over IP מבית ואלנס, איגוד SDVoE אליו הצטרפו כ-25 יצרניות מאז הכרזתו בשנה שעברה וכעת האיגוד מבית Crestron. הבשורה עבור השוק תגיע בצורת סטנדרט אחיד עבור היצרנים והלקוחות, ניתן יהיה להסתמך על טכנולוגיה המוטמעת באופן זהה בקרב מספר יצרנים ותתאפשר הטמעת פתרונות AV Over IP ממספר יצרנים באותו אתר ובאינטגרציה מלאה. לדוגמא: DSP תוצרת Crestron יוכל לקלוט אותות אודיו המשודרות מדוחס המיוצר על ידי יצרן ב' ולשלוח אותם לפורס מרוחק אשר מיוצר על ידי יצרן ג', הכל על גבי רשת תקשורת סטנדרטית ובניהול אחיד.

 

משיטוט באינטרנט נמצא הדומיין http://ioava.org/ אשר נרכש על ידי Crestron.

בחברת Crestron  סירבו להגיב

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל