יום שישי , אוקטובר 30 2020

האם Huawei בדרך לעשות מהפכה בתחום מסכי הגיימינג?

תחרות היא תמיד אירוע חשוב ואפילו בריא. כששתי ענקיות מתחרות ביניהן במגרש הטכנולוגי תמיד הצרכן יהיה המרוויח העיקרי מהעניין. בימים האחרונים הולכות וגוברות הידיעות החדשותיות על מהלך מעניין מבית Huawei שאמור לעורר תחרות חדשה שכזו והפעם בתחום הגיימינג. במהלך השבועות הקרובים צפויה החברה להשיק סדרת מסכי מחשב חדשים בגדלים משתנים כשבראש הרשימה: מסך הגיימינג הקעור הראשון אי פעם מבית Huawei. 

הכל עומד להשתנות? תמונה מתוך: Xiaomi.com

המהלך הינו חלק מנסיון של Huawei להשיג דריסת רגל בענף ולהתחרות ראש בראש עם Xiaomi אשר שולטת בחלק גדול מסקטור המסכים הסיניים.
אז למה לצפות ? 
מקורות בתעשיית המסכים מספרים כי את ייצור המסכים הרגילים, תפקיד וואוי בידי BOE Vison-Electronic Technology או בקיצור: BOVET וצפויה להציג כ-3 דגמי מסכים בגדלים סטנדרטיים. 

Huawei.com

את המסך הקעור לעומת זאת, צפויה החברה להפקיד בידי חברת TPV Technology שכבר ייצרה עד היום למעלה ממליון מסכים בגדלים משתנים שבין 27 ל-34 אינצ'. אם פעם מסך קעור היה נחלתם של בעלי האמצעים בלבד, עושה רושם שכניסת שחקנית גדולה נוספת היישר מסין תלווה בהכרח במחיר אטרקטיבי שאמור להניע להזמנות חדשות. במקרה שכזה, ניתן לשער עליה הגיונית בביקושים ואולי, זהו סימן לקראת משהו גדול יותר. 

תמונה מתוך: Unsplash.com

מלבד השמועות החזקות על מסך גיימינג, נשמעים קולות והדלפות מתוך החברה על השקה צפויה של מחשב נייח ראשון לחברה תחת שם הדגם Qingyun W510, אשר יפעל על מערכת הפעלה Unity (המקבילה הסינית ללינוקס). 

מתי כל הטוב הזה קורה? איש לא יודע. נכון לכתיבת שורות אלו Huawei טרם יצאה בהכרזה רשמית, אבל עם בלק פריידי, סייבר מאנדי וחג הרווקים הסיני שמגיעים ממש בקרוב, אפשר לקחת ניחוש מושכל ולהאמין שבקרוב נשמע מהם.