יום שלישי , אפריל 20 2021

ההפתעות של HARMAN נחשפות ב-CES 2020

HARMAN חושפת ב-CES 2020: טכנולוגיה ה׳רואה׳ דרך מכוניות חונות ומעבר לפינות, החלשת המוסיקה כשמתחילים לדבר באוטו, ביטול רעשי רקע בתוך המכונית ואפשרות להאזנה ל׳קולות החיים בטבע׳

ההפתעות של HARMAN נחשפות ב-CES 2020, AVmaster
דינש פאליוול, נשיא ומנכ״ל HARMAN (תמונה - HARMAN)

חברת האוטומוטיב HARMAN המתכננת ומייצרת מוצרים מקושרים ופתרונות עבור יצרני מכוניות, צרכנים וארגונים ברחבי העולם, הציגה במסגרת תערוכת האלקטרוניקה הצרכנית CES 2020, מספר חידושים בתחומי המכוניות המקושרות: 

ה- Vehicle-to-Pedestrian היא מערכת עזר מתקדמת לנהג (ADAS) העושה שימוש בטכנולוגיית Vehicle-to-Everything (V2X) , שמזהה אובייקטים העומדים בדרכה של המכונית ומזהירה הן את הנהגים והן את הולכי הרגל ממצבים מסכני חיים. מכוניות, הולכי רגל ורוכבי אופניים יוכלו לקבל התראות על סכנות הצפויות לשלומם גם בסיטואציות בהן מצלמות רכב משוכללות לא מצליחות להבחין במכשולים – גם מעבר לפינות, או דרך מכוניות חונות. במקביל, הולכי רגל ורוכבי אופניים, שיצטיידו במכשיר נייד C-V2X יוכלו לקבל באמצעותו התראה מראש שרכב נכנס למסלולם. 

HARMAN ExP, סט פתרונות לנהיגה במכוניות מקושרות, יספק לנהג חבילת בטיחות וסיוע הכוללת  מערכות עזר מתקדמות (ADAS) וטלמטיקה (אספקת שירותי מידע בתנועה) שיעזרו לשמור על עירנות הנהגים ועל שלום הולכי הרגל. בין היכולות המופגנות בחבילה: התראות על נקודות ׳עיוורות׳ במראה, היגוי מונחה קול ומערכת המזהה ומגיבה להולכי רגל במסלול הנסיעה. להשלמת חבילת הבטיחות שולבו גם טכנולוגיות סיוע נוספות, דוגמת שילוב עוזר וירטואלי אישי בפלטפורמת הענן המתקדמת HARMAN Ignite, שמאפשרת שימוש בהודעות קוליות, ניווט, בחירת מדיה אישית להורדה לשמיעה וכד׳. כך, הנהג והנוסעים חווים עירנות מלאה תוך שהם ממשיכים להיות מחוברים לחדשות, פודקאסטים ושיחות טלפון. 

במודל החדש כל אורח החיים הדיגיטלי המתוחזק בנייד עובר למעשה למכונית. בחבילה כלול שירות אולטרה פס רחב (UWB) וכך, לדוגמה, כאשר נוסע מתקרב למכוניתו, רכיב ה-UWB ברכב יתחבר לרשת הסלולרית 5G, דלתות הרכב ייפתחו, למערכות הרכב יעלו העדפות הנהיגה האישיות והנהג יוכל להתחבר לפרופיל האישי שלו – תוך גישה לאנשי קשר, מגוון שירותים, תכני מדיה ומידע מבוסס מיקום – דרך ממשקי המכונית. 

תוך חשיבה על משתמשי המכוניות החשמליות שמספרם הולך וגדל, הכריזה HARMAN על חבילת הפתרונות EV Plus+ – מערכת חומרה ותוכנה חסכונית ביותר בצריכת חשמל. HARMAN חברה לרשות הפארקים האמריקנית ובמערכות הסאונד החדשות שיותקנו בכלי הרכב החשמליים,  ניתן יהיה להוריד ולהאזין ל״קולות החיים בטבע״ שהוקלטו חי בתנאי שטח ואולי, לשרוד יותר בקלות שעות של שהייה בפקקים. 

טכנולוגיה חדשה נוספת במערכת מזהה כאשר השוהים במכונית משוחחים ואז מחלישה אוטומטית את עוצמת המוסיקה שמתנגנת ברקע ומעלה עוצמה כשהשיחה מסתיימת ולטובת לצמצום הפגיעה בהולכי רגל, טכנולוגיית ניהול הקול של HARMAN – HALOsonic RNC – מאפשרת לשכך ולבטל את רעשי הרקע של הסביבה בה נוסעת המכונית החשמלית לטובת נסיעה שקטה ונינוחה יותר והמערכת החדשה שתעשה שימוש ברמקולים חיצוניים ברכב, מקדימה ומאחור, תוכל גם להשמיע קולות התראה המזהירים את הולכי הרגל מהמכוניות החשמליות השקטות.

״במקום ליצור ׳טכנולוגיות לרכב׳, אנו מנסים לעצב את החוויות של הנהג והנוסעים״, אומר דינש פאליוול, נשיא ומנכ״ל HARMAN. ״אנו מאפשרים ללקוחות שלנו לפתח ׳חבילות טכנולוגיה׳ שיענו על כל צורך – וכל זאת מתוך מחשבה על חוויית הקצה ומענה לציפיות של הצרכנים״. במסגרת ההיצע, אומר פאליוול, שילבה החברה מסורת ארוכת שנים של פעילות בתחום האוטומוטיב, עם טכנולוגיה מתקדמת ושותפויות אסטרטגיות עם חברות דוגמת ספוטיפיי וטנסנט. ההתמקדות בחוויית הנהג במקום בטכנולוגיות בודדות, כך מאמינים בחברה, תאפשר ליצרני המכוניות לספק לנהגים הצעות אישיות והנאה מהחוויה המקושרת שהותאמה במיוחד עבורם.

למידע נוסף: car.harman.com

HARMAN מתכננת ומייצרת מוצרים מקושרים ופתרונות עבור יצרני מכוניות, צרכנים וארגונים ברחבי העולם, ביניהם: מערכות מכוניות מקושרות (חכמות), מוצרי אודיו ווידאו, פתרונות אוטומציה ארגוניים ושירותים התומכים באינטרנט של הדברים (IoT). שרותי התוכנה של HARMAN מניעים מיליארדי מערכות ומכשירים ניידים, כשהם מקושרים  ומאובטחים על פני כל הפלטפורמות בהן הם פועלים, מהעבודה, דרך הבית ועד למכונית ולמובייל. החברה מעסיקה מעל 30,000 עובדים ברחבי העולם. בשנת 2017 נרכשה החברה על ידי חברת סמסונג אלקטרוניקס תמורת 8 מיליארד דולר.

 

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל