טכנולוגיית ההולוגרמה הדקה שאינה 'סופרת' את גודל המסך

הפיתוח האחרון של הולוגרמה, שדקיקה יותר מעובייה של שערת ראש, עשוי לפתוח למכשירים כמו שעוני היד והסמארטפונים את הדלת לעולם התלת-ממד

"ההולוגרמה הקונבנציונלית שיש כיום כבדה מדי למכשירים ניידים, אבל ההולוגרמה האולטרה דקה שלנו מתגברת על מכשולי הגודל האלה. הולוגרמת פופ-אפ תלת ממדית יכולה להציג תוכן עשיר בנתונים אשר אפשר ליישם בכל שעון או סמארטפון", מסר פרופסור מין ג'ו, אחד החוקרים מאוניברסיטת RMIT שפיתחו את ההולוגרמה הדקה שקיימת כיום.

צוות חוקרים אוסטרלי וסיני באוניברסיטת RMIT בעיר מאלבורן הציגו את טכנולוגיית ההולוגרמה הדקה ביותר בעולם שיש לה פוטנציאל אדיר לשינוי הדרך שבה אנחנו רואים וחווים טכנולוגיה כיום.

ה"ננו-הולוגרמה" מופרדת משאר טכנולוגיית ההולוגרמה בכך שאין צורך להרכיב משקפי 3D על מנת לצפות בה. בנוסף, שכבת הטכנולוגיה הזו עומדת על 25 ננומטרים בלבד, כלומר היא דקה ב- 1,000 ננומטרים יותר מאשר שערת ראש.

החוקרים טוענים שמדובר בטכנולוגיה קלה לייצור שפותחת הזדמנות לייצר צגי 'פופ אפ' אשר יציגו את מה שכיום מציגים מסכי הדו-ממד. זאת הסיבה שהפיתוח האחרון יהפוך את סוג המסך ואת גודלו ללא רלוונטיים.

לדברי פרופסור ג'ו: "להולוגרמות תלת ממדיות יש את הפוטנציאל לעשות טרנספורמציה למגוון תחומים בתעשייה החל מאבחון רפואי ועד לחינוך, שמירת דאטה, הגנת סייבר, אבטחה ועוד. המחקר שלנו מניע אותנו לקראת הצעד הקריטי הבא במהפכה".

החוקרים טוענים שהשלב הבא הוא לפתח שכבה דקה שתיושם על גבי מסך LCD ותייצר הולוגרמה תלת ממדית. משם פיתוח של שכבות אלסטיות יכול לפתוח עולם עשיר של אפליקציות שבעבר רק חלמנו עליהן.

שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
כללי

תחנת עבודה ניידת עתירת ביצועים להתמודדות תוך כדי תנועה עם עומסי העבודה התובעניים ביותר

משתמשי תחנות העבודה בימינו צריכים לאזן בין הצורך להיות מסוגלים לעבוד בצורה חלקה במספר סביבות עבודה, ובין האתגר להפעיל יישומים קריטיים ולשמור על יכולת העבודה

לכתבה »
אלירן תורן Media Solutions
Msolutions

MSOLUTIONS צומחת בתערוכת ISE2022

אנחנו מגיעים לביתן של MSOLUTIONS בברצלונה לשיחה עם אלירן תורן, מנכ"ל מייסד, ופוגשים איש מקצוע שבע רצון מהצלחת התערוכה, עבורה השקיעה החברה מאמצים רבים שיימשכו

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל