יום ראשון , אפריל 11 2021

חמישה דברים שלמדנו מהכנס הוירטואלי של Crestron

אירועים וירטואליים הפכו לדבר שבשגרה, אחד הבולטים בהפקתם היה ה-Crestron Next שסיפק חוויה מעניינת לאלפים הרבים שהשתתפו בו. Crestron שמה דגש רב על המחשת המוצרים החדשים, שנעשתה באמצעות הדמיות תלת ממדיות ואפשרו למבקרים להבין כיצד נראים הפתרונות. הכנס היה מקיף ולכן בחרנו את חמשת הנקודות הבולטות בו, ומי יותר נכונה לתפקיד מאשר שרון שמר מחברת Crestron ישראל? 

שרון שמר, ותיקה בתחום ה-AV הציגה את החידושים לפי תחומים: UC, BYOD, NVX, בקרה וניהול מרחוק ושיתוף תוכן ממכשירים ניידים (Smart phone, Tablet, Laptop וכד)

חמישה דברים שלמדנו מהכנס הוירטואלי של Crestron, AVmaster

"בתחום ה-UC ראינו צמיחה מרשימה בשוק, לקוחות מחפשים את הדבר הבא ומה שיוכל לספק מענה על דרישות גמישות", אומרת שרון, "חברת Crestron הציגה את ה-FLEX לפני כשנתיים ומאז עובדת על הרחבה מאסיבית של קו המוצרים.  בכנס Next הוצגו מספר שכלולים שנוספו כמו עיבוי הפתרונות לחדרים בכל הגדלים החל מחדרי Huddle  סטנדרטיים ועד לחדרי ישיבות גדולים, מסך מגע של Crestron בבסיס הפתרון, המאפשר מצד אחד חווית משתמש ב-Teams או Zoom בלחיצת כפתור ומצד שני שליטה חכמה ב-AV שבחדר ועוד. 

הבשורה החשובה מבית Crestron בתחום ה-Flex היא ברמת הגמישות הניתנת למשתמשים: מעבר למנוע ה- UC המובנה ב-Flex, המריץ Teams ו-Zoom ללא שימוש במחשב חדר, ישנה אפשרות להתחבר עם מחשב נייד אל ה-Flex ולמעשה להשתמש במצלמה, מיקרופונים ורמקולים המחוברים ל-Flex ולהשמיש אותם. זהו מימוש משולב של חדרים פשוטים עם BYOC -Bring Your Own Codec – המתאים לנוף הנוכחי בתעשייה בה משתמשים נדרשים לעיתים להתחבר לשיחות בפלטפורמות שונות. במקרה זה הם יורידו את ה'קליינט' הרלבנטי למחשב הנייד, יחברו כבל HDMI וכבל USB ויקבלו את אותה חוויה כאילו השתמשו במנוע ה-UC.

את הביקוש הגובר לפתרונות בעלי חיבור USB פותרת Crestron באמצעות עדכון לסדרת ה-NVX. חיבור ה-USB הבסיסי הורחב כעת לשני חיבורים ויחידות מקודד USB נוספו אף הן לסדרה. במידה ומעוניינים להקים חדר על טהרת ה-USB (מצלמה, מיקרופונים) ניתן לעשות זאת בקלות באמצעות חיבור מצלמות USB ומיקרופוני USB הפזורים בחדר למקודדים מצד אחד ולרשת מצד שני, לשלבם עם פתרון ה-AV Over IP ולייצר חוויה אחת אחידה, מנוהלת, חכמה וממקום אחד. מומלץ לראות הדגמה על מנת להבין טוב יותר במה מדובר.

נושא ה-AV/IT מוכר מאוד ל Crestron ואנחנו מאמצים תקנים מתחום ה-IT כדוגמת 802.1x, תמיכה ב-TLS ועוד, אולם אם מסתכלים מעבר לשלב זה, הצעד הבא ההגיוני יהיה ניצול ומינוף חיבור מוצרים שונים לרשת לטובת ניהול אחוד. העדכון הבא שייך לענן ה-XiO של Crestron פלטפורמת ניהול וניטור מוצרי AV בענן. מודל התמחור עודכן וכעת נספרים חדרים מנוהלים ללא קשר לכמות המכשירים המנוהלים בהם. ניתן 'לראות' גם מצלמות של חברת לוגיטק המחוברות לפתרונות Crestron. ה-XiO אופיין כך שניתן יהיה להגדיר, לשמור, לשחזר ולשדרג כל רכיב מנוהל המחובר אליו, דבר אשר יכול להיות כלי עבור צוותי IT העובדים בתצורת קפסולות ונקראים לספק סיוע בחדר הישיבות. הפתרון המנוהל מאפשר לנציג האחראי בארגון, הנמצא בבית לראות את התקלה מרחוק, לאבחן אותה, לפתור או להכווין את המשתמש טלפונית בפתרון הבעיה. במידה ויש צורך בהחלפת חלק, אותו נציג יכול להעביר למשתמש את ההגדרות מרחוק והחדר יחזור לפעילות מלאה בזמן אפסי.

ממרחק למרחק – השיתוף האלחוטי, ההופך גם הוא למצרך חשוב מקבל שדרוג. סדרת ה-AirMedia משתדרגת וכעת ניתן לממשק אליה גלאי נוכחות דרך הרשת ולייצר תרחישים חכמים ופשוטים למשתמש. ניתן להגדיר הפעלת מסך אוטומטית בכניסת משתמש לחדר והצגת הוראות חיבור להצגה אלחוטית, ניתן להציג את שם החדר, יומן החדר וכן הלאה. ההגדרות עצמן פשוטות לביצוע ואין צורך בבקר מיוחד".  

מחמיצי הכנס מוזמנים לפנות ל Crestron ישראל ולקבל מידע נוסף או לתאם פגישה ולהתרשם משלל החידושים האחרונים שהוצגו.

 

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל