מה זה WebRTC – ומי צריך את זה ?!

מאמר אורח מאת אביעד כהן, יועץ בתחום Conferencing & Collaboration

, מה זה WebRTC – ומי צריך את זה ?!, AVmaster מגזין המולטימדיהאם הקונספט העיקרי של Conferencing בהתחברות ארגונית הוא חדרי ה-Huddle אוכל לומר כמעט בוודאות כי ה -WebRTC הוא מרכיב חיוני מאוד בסביבה הזו, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בארגון אשר מעוניין לצמצם תחומי אחריות ברמת ה IT. בפירוט: תחזוקת Client שונים על גבי מחשבי הארגון. תוסיפו על זה client לשיחות ווידאו עם כל המשתמע בכך – בדיקת עדכון אחרון, הפצה, בעיות יציבות ומה לא.

אז מה נותן ה WebRTC שכל כך טוב בו ? WebRTC או "Web Real-Time Communication" הוא יכולת חיבור לוועידה או נקודה לנקודה כאשר הClient לוועידה הוא למעשה הדפדפן. כן – אותו דפדפן המשמש אותנו לגלישה באינטרנט, משמש אותנו לחיבור לוועידות. שמע ווידאו דו כיווני, בחלק מן היצרנים כולל גם שיתוף תוכן.

מאחורי הקלעים אוכל לציין בקצרה ללא גלישה לפרטים טכניים כי מדובר בשימוש ב HTML5 המהווה פלטפורמה רחבה מאוד, בין היתר גם לשילוט דיגיטלי (נושא אחר, מאמר אחר…).

המירוץ ל WebRTC נעשה ברקע מזה זמן מה. הוא התעכב בעיקר בגלל אותו HTML5 שציינתי מקודם, והזמן שלקח לחברות השונות להכניס אותו לדפדפנים בכדי שיעבוד בצורה יציבה מספיק. מנקודה זו היה על היצרניות השונות לבנות עליו את האלגוריתם שלהן לעולם הוועידות.

הבעיה בהוצאת גרסא לא יציבה מובנת מאליה: תארו לעצמכם השקה שכזו עם הבטחה גבוהה מאוד לחיסול הClient השונים לוועידות (כן, היו הצהרות נועזות כאלו) שבה הדפדפן קורס. אף אחד לא ירצה להתקדם עם כזו טכנולוגיה. אני יכול להעיד כי אחרי בדיקה של מספר יצרנים בנושא השימוש היה יציב ואיכותי, לא היו קריסות או קיטועים בווידאו או בשמע ואף המצגות עברו חלק (למעט מקרה בודד).

באילו מקרים כדאי להשתמש ב WebRTC ככלי חיבור לוועידות ? לקוחות חיצוניים, לקוחות מזדמנים, חיסכון בהתקנת ותחזוקת Client והיד נטויה.

, מה זה WebRTC – ומי צריך את זה ?!, AVmaster מגזין המולטימדיה

היתרונות בשימוש WebRTC: אין התקנת Client ברמת המחשב (שימו לב שהמובייל עדיין לא שם), אין צורך בהרשאות כאלו ואחרות. הדפדפן "יידע" לבקש מכם רשות לשימוש במצלמה והמיקרופון (גם אם אלו מצלמות חיצוניות). אופן ההפעלה פשוט – לחיצה על קישור לוועידה יביא אתכם לפורטל או לוועידה עצמה. גם אבטחת מידע יושמה כאן ברמת הפרטיות – ניתן להחיל קוד ועידה, לייצר וועידות חד פעמיות עם מספר ועידה משתנה ועוד.

יש עוד לאן להתקדם, אבל אוכל להעיד כי נקודת הפתיחה עצמה טובה מאוד. כלומר – לא הייתי נפרד לשלום מעולם הClient עדיין – עם כל חסרונותיו הוא עדיין יציב ועובד היטב, הפלטפורמה עצמה מפותחת ומאפשרת חיווי משתמשים, צ'אטים ומה לא.

אז בפעם הבאה שאתם רואים חיווי אודיו בדפדפן – תעברו לאותו טאב, יכול להיות שמישהו מחפש אתכם…

שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
כללי

תחנת עבודה ניידת עתירת ביצועים להתמודדות תוך כדי תנועה עם עומסי העבודה התובעניים ביותר

משתמשי תחנות העבודה בימינו צריכים לאזן בין הצורך להיות מסוגלים לעבוד בצורה חלקה במספר סביבות עבודה, ובין האתגר להפעיל יישומים קריטיים ולשמור על יכולת העבודה

לכתבה »
אלירן תורן Media Solutions
Msolutions

MSOLUTIONS צומחת בתערוכת ISE2022

אנחנו מגיעים לביתן של MSOLUTIONS בברצלונה לשיחה עם אלירן תורן, מנכ"ל מייסד, ופוגשים איש מקצוע שבע רצון מהצלחת התערוכה, עבורה השקיעה החברה מאמצים רבים שיימשכו

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל