מכונית מחוברת – כבר לא חזון העתיד

תארו לעצמכם רכב אוטונומי (או 'מחובר') אשר ישמש אתכם כמשרד נייד חכם לכל דבר; זמן העמידה בפקקים לנוהגים או זמן הנסיעה לעתידנים במכונית האוטונומית ינוצל בצורה טובה בהרבה מזו של היום

עכשיו תפסיקו לדמיין- מכוניות מחוברות עברו מהגדרת חזון עתידי לדבר ממשי וזמין, מחקר שוק עדכני מגלה כי מספרן יגיע ליותר מ-125 מיליון ברחבי העולם, עד שנת 2022, ואפילו יותר מכך.

חברת המחקר קאונטרפוינט הגישה לאחרונה דו"ח הצופה גידול של 270 אחוזים עד לשנת 2022 שייצג יותר מ-125 מיליון מכוניות מחוברות כאשר כבר היום חברות כמו ג'נרל מוטורס, ב.מ.וו ואודי מובילות את השוק.

, AVmaster מגזין המולטימדיה

תקנה אירופאית חדשה מחייבת את כל הרכבים הנמכרים להצטייד בטכנולוגית eCall, אשר מחייגת למוקד שירותי חירום במקרה של תאונה. זו אמנם לא הגדרה מלאה של מכונית מחוברת, בה שירותים נוספים כדוגמת שליטה מלאה על הטלפון הנייד או הטמעת שירותי דרך וכדומה, אולם זו התחלה טובה בהחלט. ההנחה היא כי יצרנים יתחרו על מכירת שירות eCall בתוספת יכולות נוספות על מנת להגיע למספר רב יותר של לקוחות.

כאשר לקוח מתעניין ברכישת רכב חדש, מעבר למנגנוני בטיחות מתקדמים כדוגמת התראת התנגשות, יכולת עצירה עצמאית של המכונית בעת בלימה פתאומית של התנועה מלפנים – ישנן דרישות נוספות כגון היכולת בחיסכון דלק, הממומשת היום במספר דרכים. החלק העצוב בכל הקדמה הנפלאה הזו הוא כי למרות הפיצ'רים החכמים והמרובים, רק מעט מהם ימומשו על ידי הרוכשים, שכן הם לרוב אינם מודעים ליכולות אלו.

הטמעה נכונה יותר, הדרכות ווידאו חווייתיות לפני ובזמן הרכישה, לצד הדגשת התועלות שבפקודות קוליות המסייעות בניהול זמן טוב יותר של הנהג, כדוגמת תזמון פגישה ביומן, הפעלה מרחוק של מכשירים מחוברים (IoT), פונקציית הכתבה ועוד, יהפכו אותנו לקהל יעד מודע ומשכיל. כמו כל כניסת טכנולוגיה 'משנה חיים' למציאות חיינו, נהפוך לקהילה המודעת ליכולות העומדות בפניה, כיצד לנצלן בצורה המיטבית ובכך תשתפר חווית השהות שלנו ברכב, מעבר לבטיחות המתקדמת.

רכב 'חכם' ? זה קרוב אלינו יותר מאי פעם.

 
שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
כללי

תחנת עבודה ניידת עתירת ביצועים להתמודדות תוך כדי תנועה עם עומסי העבודה התובעניים ביותר

משתמשי תחנות העבודה בימינו צריכים לאזן בין הצורך להיות מסוגלים לעבוד בצורה חלקה במספר סביבות עבודה, ובין האתגר להפעיל יישומים קריטיים ולשמור על יכולת העבודה

לכתבה »
אלירן תורן Media Solutions
Msolutions

MSOLUTIONS צומחת בתערוכת ISE2022

אנחנו מגיעים לביתן של MSOLUTIONS בברצלונה לשיחה עם אלירן תורן, מנכ"ל מייסד, ופוגשים איש מקצוע שבע רצון מהצלחת התערוכה, עבורה השקיעה החברה מאמצים רבים שיימשכו

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל