יום ראשון , דצמבר 5 2021

CES 2017: חברת LG תשיק את סדרת מסכי הטלוויזיה החדשים שלה בטכנולוגיית Nano Cell

חברת LG הודיעה לאחרונה כי תחשוף את הדור השלישי בסדרת מסכי הטלוויזיה SUPER UHD TV שלה בטכנולוגיית Nano Cell במהלך תערוכת CES לשנת 2017 ׁׁׂ אשר צפוייה להתקיים בימים הקרובים (5 – 8 לינואר) במרכז הכנסים בלאס וגאס.

לדברי החברה, מסכי ה- SUPER UHD של LG בדגמים SJ9500, SJ8500 ו-SJ8000, מתהדרים בטכנולוגיית שיפור הצבעים המתקדמת ביותר במסכי LCD כיום ובטכנולוגיית Nano Cell, והם צפויים לקחת את חווית הצפייה לרמה חדשה. ב-LG אומרים כי הדור השלישי לסדרת טלוויזיות ה- SUPER UHD של LG המכיל את טכנולוגיית ה- Nano Cell, יעביר לצופים דימויים מציאותיים ככל האפשר, תוך יצירת צבעים מדויקים והאפשרות לצפות בזוויות רחבות יותר.

תצוגת ה- Nano Cell LCD של LG מציגה יתרון טכנולוגי משמעותי כאשר היא משלבת חלקיקים שווי גודל של 1 ננומטר לערך בקוטר, זאת על מנת ליצור צבעים מדויקים ומעודנים יותר אותם ניתן לראות גם מזוויות רחבות יותר מאשר בטלוויזיות אחרות, ביניהן גם תצוגת Quantum Dot. טלוויזיות ה- SUPER UHD של LG עם טכנולוגיית ה- Nano Cell אידיאליות עבור מסכים גדולים ברזולוציה גבוהה, והן מביאות צבעים קונסיסטנטיים בזוויות צפייה רחבות כך שלדברי החברה אין למעשה הבדל בצבעים בין מי שצופה ישירות מול המסך ובין מי שיושב בזווית של 60 מעלות ממנו.  טכנולוגיית ה- Nano Cell של LG מפחיתה באופן דרמטי מקרים של היטשטשות צבעים, אי יציבות תמונה ומקרים נוספים המביאים בסופו של דבר לירידה באיכות הצבעים. טכנולוגיית ה- Nano Cell אף מפחיתה את האור הנפלט מהמסך הקדמי, זאת על מנת לשמור על איכות תמונה גבוהה גם כאשר המסך נמצא בסביבה מוארת במיוחד.
CES 2017: חברת LG תשיק את סדרת מסכי הטלוויזיה החדשים שלה בטכנולוגיית Nano Cell, AVmaster מגזין המולטימדיה
שת"פ בין Technicolor ו-LG
מי שכבר מודעת לאיכות התמונה המצוינת של מסכי ה- SUPER UHD עם טכנולוגיית ה- Nano Cell של LG היא חברת טכניקולור (Technicolor) ההוליוודית שנחשבת למומחית בתחום התמונה והצבע. החברות צפויות לשתף פעולה על מנת להביא איכות תמונה המעבירה את כוונותיהן האומנותיות של מפיקי קולנוע וטלוויזיה. אוהבי הקולנוע הביתי ירוויחו מ-100 שנות הניסיון של חברת טכניקולור בכל הקשור לפיתוח והטמעת טכנולוגיות צבע מתקדמות דרך ה- Expert Mode של טכניקולור, שעוצב במיוחד על מנת להעביר את הצבעים המדויקים ביותר במסך ה- SUPER UHD של LG. שיתוף הפעולה נבנה על בסיס טכנולוגיית שכפול הצבעים במסכי ה- 4K של LG, זאת על מנת להעביר את הצבעים המציאותיים ביותר שהולכים יד ביד עם הסטנדרט הגבוה של טכניקולור שאומץ על ידי רוב אולפני הקולנוע בהוליווד.

טכנולוגיית ULTRA Luminance
בנוסף, טלוויזיית ה- Nano Cell החדשה של LG משתמשת בטכנולוגיית ULTRA Luminance על מנת להביא תמונה מודגשת, בהירה וחדה יותר. הסדרה החדשה אף תומכת במגוון פורמטי HDR, ביניהם Dolby Vision™, HDR10 ו- Hybrid Log Gamma או HLG. מגוון זה הורכב בעזרת מאפיין ה- HDR Effect המעלה את איכות התמונה לתוכן SDR. עם מאפיין ה- HDR Effect תכני SDR מעובדים פריים אחר פריים בכדי לשפר בהירות במקומות מסוימים, לשפר יחס ניגודיות ולהעביר דימויים מדויקים יותר.

גישה לשלל תכני HDR באיכות גבוהה עם HDR פעיל ו-Dolby Vision
עם תמיכתו ב- BT.2020 והיכולת לרנדר מעל למיליארד צבעים אפשריים, כל מסך SUPER UHD חדש של LG מצויד ב- HDR פעיל ו- Dolby Vision, מה שמאפשר לתצוגת הדור הבא בתכני HDR לרנדר סצנות בהירות יותר ופרטים מוצללים במיוחד. ה- HDR הפעיל מאפשר לטלוויזיה לעבד את תמונת ה- HDR פריים אחר פריים ולהכניס תוכן דינמי היכן שנחוץ. תהליך זה מאפשר לטלוויזיה להציע את התמונה הטובה ביותר לצופים, בין אם תוכן ה- HDR מכיל metadata דינאמי, סטטי או לא מכיל metadata כלל.

פלטפורמת ה- webOS
הטמעת הגרסה האחרונה של פלטפורמת ה- webOS לטלוויזיה חכמה, עוזרת להפוך את סדרות הטלוויזיה החכמות של LG לידידותיות במיוחד עבור המשתמש. מערכת ההפעלה webOS 3.5 של LG מגיעה עם שיפורים לשליטה קלה וגישה מהירה יותר בזמן השימוש בשלט ה"קסם" החדש ומאפיין ה- Magic Link. משתמשים יכולים לגשת בקלות אל שירותי התוכן האהובים עליהם כמו נטפליקס או אמזון על ידי לחיצת כפתור אחד בשלט המאפשרת גישה אל מגוון רחב של תכני 4K. כפתור ה- Magic Link החדש מספק דרך מהירה למציאת תוכן מועדף ומידע לגבי צוות השחקנים והדמויות על גבי המסך. בעזרת ה- Magic Zoom המשופר יכולים המשתמשים להגדיל ולהקליט כל חלק במסך אותו הם רוצים לראות מקרוב. חיבור המסך לטלפון הנייד או למחשב האישי עם כבל ה- USB מאפשר למשתמש ליהנות מתוכן מרהיב של מציאות מדומה ב- 360 מעלות. בעזרת שימוש בשלט הקסם יכולים הצופים להזיז את הסצנה לכל כיוון שיחפצו או לבצע זום קדימה ואחורה בעזרת הגלגלת על מנת לראות יותר או פחות פרטים.

עיצוב דק בצורת חצי סהר
מסך ה- SUPER UHD של LG מגיע בעיצוב דק עוצר נשימה עם רגלית בצורת חצי סהר, מה שנותן לדגם ה- SJ9500 בגודל 55 אינץ' (המגיע לעובי של כ- 6.9 מ"מ בנקודה הדקה ביותר שלו) את האשליה שהוא נראה כצף באוויר. טלוויזיית ה- SUPER UHD של LG תשדרג כל בית עם העיצוב היפהפה שלה בין אם היא נמצאת על הסטנד, או תלויה על הקיר.

"סדרת מסכי ה- SUPER UHD לשנת 2017 של LG עם טכנולוגיית ה- Nano Cell מהווה פריצת דרך בטכנולוגיית התצוגה המשפרת את חוויית הצפייה במסכי LCD לרמה שטרם נראתה כמותה," אמר בריאן קוון (Brian Kwon), נשיא חטיבת הבידור הביתי של חברת LG. "טכנולוגיית ה- Nano Cell היא דוגמא נוספת לכך ש-LG היא חברה חדשנית הדוחפת קדימה את גבולות טכנולוגיית התצוגה, זאת על מנת לענות על הצרכים המתקדמים ביותר של לקוחותינו."

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל