יום חמישי , יולי 9 2020

סוני הכריזה על שני מקרני התקנה חדשים עבור אתרים בגודל בינוני

לכיתות לימוד, מוזיאונים, מתקני בידור וכדומה – המקרן החדש של סוני (תמונה: Sony)

 

סוני (Sony) הוסיפה לקו המקרנים המקצועיים שלה שני מקרני התקנה חדשים – VPL-FHZ75 ו-VPL-FHZ70 – שלדבריה מיועדים לספק פתרון לדרישה ההולכת וגוברת למקרני בהירות גבוהה בסביבות תפעול בינוניות עד גדולות. לפי סוני, מקרנים אלו מסוגלים לתת תשובות לצרכי הקרנה במתחמים כמו בתי ספר, בתי תפילה, מוזיאונים, מתקני בידור וגם לצרכים תאגידיים שונים.

שני הדגמים מציעים רזולוציה מרבית ברמה של WUXGA עם מערכת תאורה המבוססת על פנל LCD חדש שפיתחה החברה בגודל של 0.76 אינץ' עם מפצה אופטי. לפי החברה הם מספקים ביחד תמונה עם צבע שחור אמיתי וכן שעתוק צבעים כללי מדויק ומציאותי. המערכת, שזכתה לשם Reality Creation ופותחה בידי חטיבת BRAVIA שאחראית בדרך כלל לתחום הביתי בחברה, בוחנת לפי סוני את התמונה ברמת הפיקסל כדי שהיא תהיה ברורה ומדויקת באופן כללי. המערכת הזו גם משפרת את איכות התצוגה בעת שצריך להקרין תכנים מבוססי טקסטים.

ההבדל העיקרי בין שני המקרנים הוא ש-VPL-FHZ75 מציע בהירות של 6,500 לומנס בעוד ש-VPL-FHZ70 מציע בהירות של 5,500 לומנס.

מעבר לכך מציע צמד המקרנים החדש את היכולת להזיז את העדשה עד 70%+ על הציר האנכי, מה שמגדיל מאוד את מרחב המיקומים להתקנת המקרן, בגבהים שונים של תקרה. מבחינה אופקית ניתן להזיז את העדשה 32%+/-. הזזת העדשה, כמו גם מערכת הזום (עד x1.6) והמיקוד ממונעים וניתנים לשליטה מרחוק. יחס ההטלה שהם מציעים נע בין 1.39:1 ועד 2.23:1.

המקרנים מתוכננים להשקה בפועל במהלך אפריל/מאי השנה, בגימור בצבע שחור או לבן.