סימני התקופה? GM סוגרת מפעלים, מפטרת 14 אלף עובדים ותתמקד במכוניות אוטונומיות

, AVmaster מגזין המולטימדיה
צי מכוניות ה-Cruise האוטונומיות של ג'נרל מוטורס (תמונה: GM)

 

האם שוק הרכב המסורתי כבר מתחיל להבין שההשתלבות של הרכבים האוטונומיים בתנועה על הכבישים קרובה מתמיד? יצרנית הרכבים הגדולה ג'נרל מוטורוס (General Motors) הודיעה כי מתחילה תהליך בו היא תסגור חמישה מפעלים שלה בארצות הברית ובקנדה כדי להתמקד, לפי החברה, בייצור רכבים חשמליים ואוטונומיים.

במהלך סגירת המפעלים הללו תפטר החברה 8,000 עובדים בשכר חודשי, רבע מהם משכבת הניהול של החברה, ועוד 6,000 עובדים שעובדים בשכר לפי שעה יאבדו את מקום העבודה שלהם או יועברו למפעלים אחרים של החברה. לפי החברה זה יחסוך לה הוצאות של כ-6 מיליארד דולרים עד 2020.

כאמור, מדובר בחלק מהמהלכים שמבצעת ג'ינרל מוטורוס כדי להתמקד ברכבים חשמליים ללא נהג, כחלק מהמוטו החדש שלה שאומר "אפס תאונות, אפס פליטה, אפס פקקים". בחברה מסרו שהם מתכוונים להכפיל במהלך השנתיים הקרובות את המשאבים שהיא מקצה לפיתוח, לבדיקות ולייצור של מכוניות חשמליות ואוטונומיות בתחרות שלה לבניית מכוניות העתיד, כשהיא צריכה להתמודד עם חברות שנכנסות לתחום כמו טסלה (Tesla), אובר (Uber) וגם אפל (Apple) וגוגל (Google) שמגיעות מההיבט הטכנולוגי.

המאמצים של החברה מושקעים כעת, בהיבט של הרכבים החכמים העצמאיים, בפרויקט Cruise שמבוסס על הפיתוח של חברה באותו שם שרכשה GM במהלך 2017.

שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
כללי

תחנת עבודה ניידת עתירת ביצועים להתמודדות תוך כדי תנועה עם עומסי העבודה התובעניים ביותר

משתמשי תחנות העבודה בימינו צריכים לאזן בין הצורך להיות מסוגלים לעבוד בצורה חלקה במספר סביבות עבודה, ובין האתגר להפעיל יישומים קריטיים ולשמור על יכולת העבודה

לכתבה »
אלירן תורן Media Solutions
Msolutions

MSOLUTIONS צומחת בתערוכת ISE2022

אנחנו מגיעים לביתן של MSOLUTIONS בברצלונה לשיחה עם אלירן תורן, מנכ"ל מייסד, ופוגשים איש מקצוע שבע רצון מהצלחת התערוכה, עבורה השקיעה החברה מאמצים רבים שיימשכו

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל