יום שלישי , אפריל 20 2021

סיפורם של 51 לייזרים, חברת הפקות אחת וסיפור חיים בהקרנה על פסל הודי שהוא הכי גבוה בעולם

סיפורם של 51 לייזרים, חברת הפקות אחת וסיפור חיים בהקרנה על פסל הודי שהוא הכי גבוה בעולם, AVmaster
תמונה – יח"צ

 

כיצד מנציחים מנהיג, שנחשב לאחד החשובים ביותר באחת מהאומות הגדולות בעולם? בהודו בחרו לעשות זאת עם פסל בגובה של 182 מטרים, הפסל הגבוה ביותר בעולם, בתוספת מיצג אודיו וידאו מבוסס לייזר מרשים במיוחד.

ארבע שנים נדרשו לממשלת הודו על מנת לבנות את הפסל לזכרו של הפוליטיקאי והמנהיג ההודי סרדאר ואלאבהבהאי פאטל שנחשב לאחד המנהיגים שהובילו את האומה ההודית לעצמאות. הפסל כמעט כפול מגובהו של פסל החירות שמתנוסס לגובה של 93 מטר, והוא גבוה ב-29 מטר יותר מפסלו של בדוהה במקדש המעיין בסין שהיה עד להקמת הפסל הנוכחי הגבוה ביותר עם 153 מטרים.

מעבר לפסל השקיע הממשל ההודי גם בתצוגת אודיו וידאו בממדים לא מוכרים שמוקרנת על הפסל עצמו ומציגה את העשייה של פאטל לאורך השנים בתצוגה שנמשכת כ-30 דקות.

המיצג, המבוסס על 51 מקרני לייזר בטכנולוגיית 3DLP מדגם WU23 ממשפחת מקרני Christie Crimson של חברת קריסטי (Christie), הוקם בשיתוף פעולה של חברת אינטגרציה מקומית בשם פירמיד טכנולוגיות (Pyramid Technologies) וחברה להפקת תצוגות לייזר גרמנית בשם HB-Laser.

המקרנים הוצבו במתחם ייעודי במרחק של כ-600 מטרים מהפסל כדי ליצור במדויק את התצוגה המרהיבה, והם מלווים ברמקולים. כדי לאפשר את ההקרנה מרחוק השתמשו החברות במנגנוני השתקפות מיוחדים שהמאפשרים למקרנים לכסות את שטח הפסל כולו.

"השירות שכריסטי סיפקה מאפשר להפעיל את המיזם כמעט ללא תחזוקה טכנית מצד הבעלים, וזאת בזכות השימוש בקרני הלייזר להקרנה. העדשה הארוכה מספקת צבעים חיים ותמונות ברורות גם במזג אוויר מאתגר במיוחד ולכל אורכו של פסל האחדות ", אמר אג'איי פארווייני, דירקטור ניהולי בפירמיד.

"שמחנו מאוד שהמקרנים שלנו נבחרו לספק את התאורה עבור הפסל המסמל את האחדות של הודו וגם מספק מחווה לאחד המדינאים המכובדים ביותר של הודו בעידן המודרני", אמר שון ג'יימס, סגן נשיא בקריסטי.

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל