יום רביעי , ספטמבר 23 2020

ריחוק חברתי? הצחקתם אותם! NBA ו-Microsoft בשיתוף פעולה שיחזיר את האוהדים לפרקט!

בואו, זה לא סוד ש-2020 תיזכר כאחת השנים האיומות בהיסטוריה האנושית. בכל זאת, מדובר בשנה שהחלה עם שריפות ענק ברחבי אוסטרליה, המשיכה לאסונות טבע נוספים כולל שריפת יערות האמזונאס ואחריה אירוע שייזכר לעד בהיסטוריה הטראגדית של כוכבים שהלכו לעולמם בטרם עת – הגיעה התאונה הנוראית בה נהרגו כוכב ה-NBA קובי בריאנט וביתו בהתרסקות מסוק. מותו של בריאנט הכה בתדהמה אוהדי כדורסל רבים ובדיוק כשחשבו בארגון ה-NBA לנסות ולחזור לשגרה – קורונה הגיעה והתפרצה ואיתה העולם ואירועי ספורט באופן כללי – הושבתו לחלוטין. 

ציור קיר ברחובות מלבורן אוסטרליה לזכרו של קובי בריאנט. Photo by Dean Bennett on Unsplash

ה-NBA הוא אחד מעמודי התווך בתרבות האמריקאית, שמקדשת ספורט ואת נצחון הרוח האנושית על האתגרים שעומדים בפניה. מדובר בתעשיה המגלגלת מיליארדים של דולרים, אשר ספגה מכה אנושה בעקבות מגבלות הריחוק החברתי. פתאום, כבר אי אפשר להגיע לארנות הגדולות. אוהדים זקוקים לקהל שידרבן אותם קדימה, לנסות ולפרוץ גבולות מעבר לאזור הנוחות הפרטי שלהם ובאותה נשימה – הקהל זקוק לגיבורים שלו – לאותם ווינרים שקולעים שלשה מנצחת ממש על הבאזזר. 

האם המגרשים יחזרו שוב להיות הומי אוהדים? Photo by JC Gellidon on Unsplash

באמת חשבתם שנשב לכתוב את זה רק כדי לבוא עם חדשות רעות? ובכן – מה פתאום! שיתוף פעולה חדש בין  Microsoft  וליגת ה-NBA עומד להביא את האוהדים הכי קרוב שרק אפשר, עד הפרקט! איך זה יעבוד? פיתוח חדש באפליקציית TEAMS תחת השם Together Mode, יאפשר לאוהדים לתקשר זה עם זה ועם השחקנים בחלל וירטואלי באופן מושלם. 

מסך הלדים שיוצב במגרש. תמונה: Microsoft

איך זה עובד?

 

בארנה עצמה יוצב קיר מסכי LED בגודל 204 אינצ', אשר, באמצעות בינה מלאכותית מתקדמת, ידע לדגום את פרצופיהם ושל האוהדים השונים עד גובה הכתפיים ולעקוב אחרי מיקרו-הבעות. הטכנולוגיה יודעת למקם את המשתתפים השונים זה לצד זה ומאפשרת לשחקנים לקבל משוב בזמן אמת מהאוהדים ולאוהדים לצפות במשחק בזמן אמת, באמצעות שידור חי שיועבר לצד תצוגת האוהדים הנוספים זה לצד זה. 

האם כך נצפה מעתה במשחקי כדורסל? קרדיט תמונה: Microsoft

רשת הספורט ESPN תציב על הפרקטים מצלמות מיוחדות שעומדות לאפשר צפיה מזוויות ייחודיות לצופה הביתי, לצד מיקרופונים שיוצבו על מגרש הכדורסל ויאפשרו לשמוע את חריקת נעלי הכדורסל והכדור המקפץ בעת פגיעה בפרקט לחוויית אודיו-ויזואל שלמה וכוללת.

בין המגרש למשחק בחוץ. Photo by Edgar Chaparro on Unsplash

 מעניין יהיה לראות כיצד חברות נוספות תאמצנה את הטכנולוגיה הייחודית הזו על מנת להעצים את השירות או המוצר אותו הן מספקות, דווקא בעידן הנוכחי, בו מגבלות הקורונה מאלצות את השוק להמציא את עצמו מחדש.