תחזית: צפי להתחזקות בשימוש ביישומי VR/AR בחיבורים אלחוטיים עם השיפור ברשתות הסלולאריות

, AVmaster מגזין המולטימדיה
יותר יישומי AR ו-VR עם רשת חזקה ו-IoT (תמונה: Pexels)

 

הנוכחות של יישומי מציאות רבודה (AR) בוורטיקאלים התעשייתיים, כולל בתעשייה המסורתית, תלך ותגדל ככל שהקישוריות הסלולארית תשתפר, כשפריצת הדרך האמיתית אמורה להגיע עם התחלת השימוש המסחרי ברשות 5G. כך מעריכה חברת המחקר ABI Research. החברה אף מעריכה שהטרנספורמציה הטכנולוגית הזו, שתגיע בעקבות הגידול המשמעותי ברוחב הפס, תוביל גם לעלייה בשימוש במשקפיים חכמות תעשייתיות והתקני מציאות מדומה (VR) עצמאיים, כשעד 2026 ל-10% מההתקנים הללו כבר יהיה חיבור 5G מובנה.

בדו"ח, Augmented and Virtual Reality Device Connectivity, נכתב שהתקני AR ו-VR מסתמכים על חיבור אלחוטי ובלוטות' כיוון שמדובר באפשרויות שעלותן נמוכה, היישום שלהן מהיר ואמינותן גבוהה. עם זאת, הן מתאימות כיום לשימושים בתוך חדר בלבד. אמנם ניתן להשתמש ברשתות LTE כשנמצאים מחוץ למשרד, או בשטח עצמו, אך כאן צצה הבעיה של רוחב הפס שאינו מספיק ליישומים VR ו-AR מורכבים, ומכיוון שכך, רשת הדור החמישי המתקרבת תהווה את הפתרון האידיאלי. יש רק בעיה אחת – היא עדיין רחוקה משימושים מסחריים אמיתיים.

ב-ABI טוענים שיש לפתח מודלים עסקיים חדשים כדי למנף את יכולות הקישוריות החדשות וכדי לתרום ערך ממשי ללקוחות הקצה ביישומים והתקנים שמשלבים חיישני זמן אמת עם תצוגות מציאות מדומה ורבודה כדי לזרז זמן טיפול בשטח וכן להציג צעדים לטיפול בבעיות שונות, כשאלו עולות.

"ניידות היא המפתח לשיפור חוויות ה-AR/VR ואת החדירה לשוק התעשייתי. זה מעמיד דרישות חדשות על מבנה ושירותי ספקי השירות, אבל גם יותר הזדמנויות חדשות. הלקוחות רוצים תקשורת בכל מקום והיא הכרחית כדי שהמשתמשים יוכלו לפעול בסביבה ולקבל מידע לפי דרישה בכל מקום ובכל עת", אמר בנושא אריק אברוזסה, אנליסט בכיר בחברה.

שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
כללי

תחנת עבודה ניידת עתירת ביצועים להתמודדות תוך כדי תנועה עם עומסי העבודה התובעניים ביותר

משתמשי תחנות העבודה בימינו צריכים לאזן בין הצורך להיות מסוגלים לעבוד בצורה חלקה במספר סביבות עבודה, ובין האתגר להפעיל יישומים קריטיים ולשמור על יכולת העבודה

לכתבה »
אלירן תורן Media Solutions
Msolutions

MSOLUTIONS צומחת בתערוכת ISE2022

אנחנו מגיעים לביתן של MSOLUTIONS בברצלונה לשיחה עם אלירן תורן, מנכ"ל מייסד, ופוגשים איש מקצוע שבע רצון מהצלחת התערוכה, עבורה השקיעה החברה מאמצים רבים שיימשכו

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל