יום ראשון , אפריל 18 2021

תצוגה מזווית שונה – ראיון עם יוסי ג'קסון – CTO בחברת Primeview

השלם גדול מסך חלקיו, כך היא גם חברת Primeview – יצרנית בתחום המסכים המקצועיים וכן האנשים הפועלים מאחורי המסך. נקודת מבט של CTO בחברה כזו מאפשרת לנו הצצה לתהליכי חשיבה והתמודדות שאנחנו פחות מכירים. את יוסי ג'קסון אני פוגש בשעות ערב מאוחרות בשעון ישראל ואילו יוסי בשעון ארה"ב – ניו ג'רזי – ללמוד קצת על תהליכי עבודה של CTO, האתגרים בעבודה כזו – ואיך הוא רואה את התעשייה.

במה כרוך תפקיד CTO ב Primeview ?

"התשובה נחלקת לשניים, מצד אחד עבודה מול מתכנני הפרויקט בצד הלקוח מא' ועד ת', לקחת בחשבון נושא האדריכלות, שרטוטים מבנייים ועד לאסתטיקה הכוללת. מצד שני – פיקוח על תהליך הביצוע בפועל כיצרן – לדאוג שאותם פרמטרים שאופיינו עם הלקוח יבואו לידי ביטוי בצד ההנדסי, שכלל ההנחיות ייושמו וכי הלקוח יקבל למעשה את הפתרון או המוצר שדובר עליו בפרויקט. בנוסף לכך יש ברקע תמיד את נושא הפיתוח הטכנולוגי שמטרתו היא לשמור על יתרון תחרותי ולייצר פתרונות ראשונים עוד לפני שהדרישה הופכת למיינסטרים, זו משימה מתמשכת."

איך מנהלים את המשימות בימים אלו ? מה היתרונות בסוג כזה של התנהלות ?

"התיאום והתקשורת נעשים מרחוק, שדרגנו את האינטרנט בבית כדי שיעמוד בעומס. צוותי ההתקנה מנוהלים מרוחק בזמן אמת ובשיחות ווידאו ככל שנדרש כאשר לפני הקורונה לרוב הייתי מגיע לאתרי פרויקטים מיוחדים.

הפן החיובי מבחינתי הוא שמתאפשר לי לבלות יותר זמן עם המשפחה." מציין יוסי. "ובנוסף, תהליכי העבודה הופכים יעילים הרבה יותר – כשאני לא באתר נשאר לי יותר זמן לטפל בפיתוח ואני בפירוש מספיק הרבה יותר. הזמינות שלי עבור אנשי מכירות והיכולת לשוחח איתם ולקבל מידע חדש תורמת לא מעט, בשיחת ווידאו אחת שמחליפה נסיעה למשרד בניו יורק נחסכות שעות של נסיעה ואדמיניסטרציה, נכון – זה כיף לשבת על כוס קפה ביחד ובהחלט זה יחזור בהמשך, אולם המודל ההיברידי הזה פשוט מדייק את העבודה. זו לדעתי הברכה הבולטת ביותר בכל התקופה הזו."

דיברת קודם על חידושים טכנולוגיים, כיצד מקבלים החלטה על איזה כיוון הולכים ? כלומר – איך מתקבלת החלטה להנחות צוותי הנדסה וייצור במה להתמקד ?

"יש לנו יתרון בכך שגם שי גווילי (מנכ"ל Primeview) הוא אדם טכנולוגי עם הרבה ניסיון בתחום, זה בא לידי ביטוי בפגישות תכנון וקבלת החלטות, אנחנו כל הזמן מקשיבים גם לאנשי המכירות שחוזרים עם דרישות חדשות מלקוחות ואז מחליטים על כיוון, לא תמיד אפשר לרצות את כולם, אבל בהחלט אפשר לראות מגמות חדשות בזמן שהן מתהוות"

אמרת שאתם עובדים על פרויקטים מיוחדים, החל משילוט דיגיטלי ועד לשילוט חוץ וחדרי ישיבות, איך השפיע עליכם המצב הנוכחי ?

"למעט השינוי באופן בו מתקשרים עם הלקוח בשלב הקדם-פרויקטלי, אנחנו רואים בעיקר עליה בדרישה למסכים גדולים ומסכים עבור שילוט דיגיטלי איתם נעשים יישומים שונים שעוזרים לשמור על ריחוק חברתי, דוגמא טובה היא הטמעת LED גדול בחדר כך שיאפשר צפיה איכותית ויעילה מכל מקום בחדר וגם עמידה בכללי הריחוק החברתי."

במבט לעתיד, לאן הולכת תעשית התצוגות ?

"קשה לומר בוודאות, אני יכול רק להעיד לפי המידע שמגיע אלי – תחום החינוך ישנה את הדרך בה אנשים חושבים ורואים עבודה או לימודים מהבית או מרחוק, חברות ומוסדות לימוד ייאלצו להפיק לקחים וליישם פתרונות שיתאימו לחללי העבודה והלימודים העתידיים."

עם הבטחה לראיון אחד על אחד בישראל לכשיגיע לבקר, אני נפרד מיוסי שממשיך לו ליום עבודה היברידי, עם חיוך על הפנים.

 

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל