חברת Christie משיקה כלי תוכנה בתחום הקרנות מיפוי (Projection Mapping)

תחום ה-Projection Mapping קיים זמן מה בשוק: מדובר בשילוב מספר מקרנים המקרינים תמונה/ווידאו על גבי מבנים או בתוך מבנים (פינות חדרים, עמודים וכדומה) תוך שילוב מספר מקורות היוצרים תמונה אחת הדומה למעין פאזל כאשר כל מקרן משדר חלק אחר מהתמונה. את התמונות מחברים יחד על ידי Edge Blending טשטוש תפר לתמונה בעוד לעין האנושית מתקבלת תמונה אחידה ומלאה אשר נראה שהגיעה ממקרן אחד. ישנם היבטים חשובים ביצירת תמונה ממופה (Projection Mapping) ואלו הם כיול הצבע ובהירות התמונה: היות והתמונה הגדולה המורכבת מגיעה ממספר מקרנים – יש צורך לכייל היטב את התמונה המגיעה מכל מקרן בנפרד לכדי רמת צבע ותאורה אחידה.

ניתן לצפות בפרוייקטים המשתמשים ב-Projection Mapping במרכז המבקרים "בזן" בחיפה, בעיר דוד בירושלים ובמקומות נוספים. בעולם ישנם פרויקטים מרהיבים בטכנולוגיה זו כאשר היתרונות והצורך עליו היא עונה מתאימים במיוחד למרכזי מבקרים, אזורים תיירותיים אך לא רק. המאמץ המושקע ביצירת פרויקט כזה הוא רב: יש צורך בכלי כיול המגיעים מיצרן אחד, תוכנת Edge Blending המגיעה מיצרן אחר ועוד. סוגייה נוספת אליה נדרשים האינטרגטורים והיועצים בפרוייקטים כגון אלו היא כאשר הפרויקט נבדק בתחילה באתר ניסויי ולאחר מכן יש להקימו מחדש באתר הסופי ולמעשה להתחיל תהליך נוסף.

Christie, חברת Christie משיקה כלי תוכנה בתחום הקרנות מיפוי (Projection Mapping), AVmaster מגזין המולטימדיה

חברת Christie, יצרנית מקרנים מקצועיים ומגוון פתרונות תצוגה נוספים – השיקה לאחרונה פתרונות תוכנה חדשים מבית Christie Mistique אשר מטרתם המוצהרת היא להקל על אותם תהליכי העבודה בפרויקטים מסוג Projection Mapping אשר צוינו לעיל.

"פתרון ה-Christie Mistique מסמן את Christie כמובילת שוק במיצגים חזותיים גדולים" כך לדבריה של  ג'ניפר סמית', סמנכ"לית פתרונות עולמיים ב-Christie: "זו תוכנה המשלבת תכנון וכיוונון אוטומטי אשר מסייעת ללקוחותינו להגשים את חלומותיהם".

אז מה כולל הפתרון?

  • תוכנת עיצוב – Mystique Design אשר מאפשרת תכנון, הדמיה והמחשת פרויקטי הקרנה מורכבים
  • Mystique Install– תוכנה זו באה לידי שימוש בזמן התקנות הפרויקטים והיא מסייעת בכיול המקרנים לכדי תצוגה מדויקת
  • Mystique Operate – תוכנה המשמשת לניטור ובקרה

בעוד שההכרזה על Mystique בוצעה ביוני האחרון, הרי כי Mystique Design ו–Install יצאו בימים אלו לשוק ואילו Mystique Operate תהיה זמינה במחצית הראשונה של 2017.

והנה דוגמא למיפוי מרהיב ביופיו שהתבצע על מבנים  במוזיאון Segerstrom  לאמנות בקליפורניה:

שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
כללי

תחנת עבודה ניידת עתירת ביצועים להתמודדות תוך כדי תנועה עם עומסי העבודה התובעניים ביותר

משתמשי תחנות העבודה בימינו צריכים לאזן בין הצורך להיות מסוגלים לעבוד בצורה חלקה במספר סביבות עבודה, ובין האתגר להפעיל יישומים קריטיים ולשמור על יכולת העבודה

לכתבה »
אלירן תורן Media Solutions
Msolutions

MSOLUTIONS צומחת בתערוכת ISE2022

אנחנו מגיעים לביתן של MSOLUTIONS בברצלונה לשיחה עם אלירן תורן, מנכ"ל מייסד, ופוגשים איש מקצוע שבע רצון מהצלחת התערוכה, עבורה השקיעה החברה מאמצים רבים שיימשכו

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל