Crestron – פתרון Corporate מקצה לקצה

חברת  Perion networks בחרה בפתרונות Crestron למשרדיה החדשים – ושדרגה את חווית המשתמש והיעילות התפעולית

                                                      

בחודש ינואר 2014 הסתיים מיזוגה של חברת ההיי-טק הישראלית Perion Networks עם Client Connect, חטיבת המונטיזציה של Conduit, באחד ממהלכי המיזוג הגדולים והמורכבים שנעשו בשנים האחרונות בתעשיית ההייטק המקומית. בעקבות המיזוג, עברה חברת Perion למרחב משרדים חדש, המשתרע על פני 7,000 מ"ר במרכז העסקים שבבנייני עזריאלי חולון. מרחב המשרדים החדש כולל למעלה מ-40 חדרי ישיבות וחדרי עבודה צוותיים בגדלים שונים, חדרי Videoconferencing, אודיטוריום מרשים בו ניתן לכנס את כלל עובדי החברה וחדר ישיבות הנהלה מפואר, בעלות כוללת מוערכת של למעלה מ-40 מיליון ₪. חברת Perion מעסיקה כ-350 עובדים, היושבים בשתי קומות המבנה בחלל Open Space. לאור מאפייניה המיוחדים של החברה, ואופי העבודה בה, חיפש צוות ה-IT בהנחיית הנהלת החברה, פתרון אשר יאפשר ניהול פשוט ונוח של חדרי הישיבות, ושל כלל ציוד ה-AV הפרוס בכל הארגון, וזאת מבלי להתפשר על המרחב הארגוני המעוצב והאסתטי.

 

פתרון הוליסטי

, Crestron – פתרון Corporate מקצה לקצה, AVmaster מגזין המולטימדיה"כאשר נפגשנו לראשונה עם נציגי חברת Perion, הצגנו בפניהם את היתרונות המרכזיים בפתרון מבוסס Crestron – פתרון מלא מקצה לקצה, אשר כולל את כלל מרכיבי המערכת תחת יצרן אחד, וכנגזרת מכך – מעורבות  וליווי מלאים שלנו לאורך כל הדרך – משלב התכנון, ועד שלבי המסירה הסופיים.", אומר עומר ברוקשטיין, מנהל טכני ופיתוח עסקי ב-Crestron ישראל, אשר ליווה את הפרויקט באופן אישי. "סל המוצרים, ומגוון הפתרונות שלנו היום הוא כה רחב ומאפשר לנו להציע ללקוחות Corporate, מה שאף מתחרה אחר אינו יכול – פתרון מלא – לחדרים קטנים, בינוניים וגדולים, הכולל מערכות שליטה ובקרה, מערכות חשמל חכם, ניהול והפצת אודיו ו-ווידאו דיגיטאלי, מסכי מגע, קופסאות שולחן, רמקולים ועוד. אני שמח שבעקבות הפרויקט המוצלח החליטה Perion לאמץ את פתרונות Crestron כסטנדרט גם במשרדיה האחרים בעולם."

 

"פרויקט המעבר למשרדים החדשים, היה מורכב ביותר בשל מספר סיבות, בהן מספרן הרב של המערכות אשר ביניהן נדרשה אינטגרציה מלאה, וכן לוחות הזמנים הצפופים ביותר – שלושה חודשים בסה"כ", מספר נדב קישוני, מנהל הרכש בחברת Perion אשר הוביל את פרויקט המולטימדיה יחד עם מנהל ה-IT בחברה. "כבר בתחילת האפיונים, הבנו שהפתרון של Crestron עדיף על פתרונות אחרים כמעט בכל פרמטר, אולם הפרמטר המרכזי שהיטה בסופו של דבר את הכף הוא העובדה ש-Crestron היא החברה היחידה שהציגה בפנינו פתרון הוליסטי שענה על כל הדרישות שלנו, לכלל החדרים, ולכלל מערכות המולטימדיה בארגון. אם יש דבר אחד שאני מצר עליו הוא שבתחום החשמל החכם לא בחרנו בפתרונות Crestron בכל חלל המשרד. גם מהיבט הרכש – ההתנהלות מול אינטגרטור אחד, ויצרן אחד גם הקלה על התהליך כולו, וגם בסופו של דבר, חסכה לנו כסף ומשאבים רבים."

 

מרגע קבלת ההחלטה והבחירה בפתרונות Crestron, החלה עבודה אינטנסיבית של חברת TripleT, אשר הייתה היועצת לתשתיות ומערכות המתח הנמוך בפרויקט, בשיתוף נציגי חברת Crestron והלקוח לטובת אפיון מפורט של הפתרון, בהתאם לדרישות שהוצגו ע"י הלקוח.

 

, Crestron – פתרון Corporate מקצה לקצה, AVmaster מגזין המולטימדיה

 

"אופן העבודה בו בחרה Perion, הנהוג בארגוני Corporate רבים בעולם, לפיו ראשית נבחר הסטנדרט והיצרן, ואח"כ הגורם המבצע, אפשר לנו להיות מעורבים בפרויקט בשלב הרבה יותר מוקדם מהמקובל בדרך כלל בארץ" אומר ברוקשטיין. "היתרון שאנחנו מביאים למשוואה, כאשר אנו מעורבים בשלב כה מוקדם בחייו של פרויקט הוא משמעותי ביותר. הצוות שלנו מכיר באופן המקיף ביותר את המוצרים של היום, וגם את המוצרים הצפויים ב-Roadmap לשנה וחצי הקרובות. היכן שנדרש, אנו יודעים גם לערב את צוות המהנדסים שלנו בארה"ב, על מנת לבדוק היתכנות של פתרון או לחלופין לבצע התאמה ייחודית עבור לקוח כזה או אחר. באופן הזה, אנחנו יכולים לתכנן את המערכות בצורה אולטימטיבית ולעיתים קרובות גם לחסוך בציוד וכסף רב. בנוסף, הניסיון הרב שנצבר אצלנו בתחום מאפשר לנו להשקיע בשיתוף הלקוח חשיבה מעמיקה בממשקי משתמש הקצה – כך שיהיו פשוטים וקלים לתפעול."

 

הפתרון המפורט של המערכת כלל חלוקה ותכנון לסוגי החדרים השונים בפרויקט – חדרים קטנים, בינוניים, חדר הנהלה ואודיטוריום. לכל חדר הוכן שרטוט חד-קווי מפורט, וכתב כמויות תואם אשר הופץ מאוחר יותר לרשימה נבחרת של אינטגרטורים המסוגלים להתמודד עם פרוייקט בסדר גודל כזה. בסוף התהליך נבחרה חברת ברקאי לביצוע הפרויקט.

 

, Crestron – פתרון Corporate מקצה לקצה, AVmaster מגזין המולטימדיהבבסיס המערכות נמצאים בקרי דור-3 מתקדמים מדגם CP3 אשר מנהלים את כלל חדרי הישיבות הקטנים בפרויקט. מערכות ה-DMPS הפופולאריות ביותר של Crestron מדגם DMPS-300-C משמשות בחדרי הוועידה הבינוניים. בחדר ישיבות ההנהלה ובאודיטוריום מבוססות המערכות על מטריצות DigitalMedia™ התומכות ברזולוציות 4K ו-UHD. בכל החדרים נעשה שימוש בקופסאות ייצוג כבלים בשולחנות מסדרת ה-Connect IT או מסדרת ה-FlipTops משולבות מסך מגע ו-Cable Retractors – FT-TS600. מחוץ לכל חדר ישיבות מותקן מסך TSS-752 המציג את זמינות החדר, ולו"ז הפגישות הצפוי לימים הקרובים. הרמקולים הדקורטיביים – שקועים ותלויים מן התקרה גם הם מייצורה של חברת Crestron, מפיצים אודיו בכל החדרים, ומוסיקת רקע באיזורי הפנאי ובאודיטוריום.

 

אינטגרציה מלאה

"אחד האתגרים המרכזיים מבחינתנו, כמי שליוו את הפרויקט מתחילתו ועד סופו המוצלח, היו לוחות הזמנים הצפופים ביותר בפרויקט בסדר גודל כזה – שלושה חודשים בסה"כ. העובדה שכלל המוצרים הם של אותו היצרן, אפשרה אינטגרציה חלקה ומהירה ביותר – רק כך הצלחנו לעמוד בלוחות הזמנים הכמעט בלתי אפשריים הללו." אומר עופר עוז, מנכ"ל חברת TripleT.

 

על כל מערכות המולטימדיה והחשמל החכם בארגון מנצחת מערכת ה-Fusion RV® – מערכת הניהול המתקדמת של Crestron מסייעת לצוות ה-IT לנטר את כל המערכות בזמן אמת, ולקבל חיווי מיידי במידה ויש תקלה בכל אחד מהחדרים. כמו כן, מאפשרת המערכת שליטה בכל אחד מהחדרים מרחוק בתצורת Help Desk, במידה והמשתמשים בחדר מבקשים סיוע כלשהו. מערכת ה-Fusion מתממשקת למערכת ה-Exchange של Perion הנמצאת ב'ענן', ומאפשרת הפעלה של החדרים בהתאם ללו"ז החדר. באופן זה, במידה ומזומנת שיחת Videoconference בחדר ישיבות הנהלה לשעה 14:00, טרם תחילת הישיבה תעבור התאורה בחדר לתרחיש המתאים, ומערכת ה-VC תנותב למסכים בקדמת החדר.

 

ניהול וניטור מלא
"כל מרחב המשרדים שלנו עוצב כחלל פתוח, כך שלאף עובד כולל מנכ"ל החברה, אין חדר פרטי. לכן, חדרי הישיבות הינם משאב מאוד יקר עבורנו, וניהולם בצורה מיטבית הייתה דרישה חיונית בפתרון שחיפשנו.", אומר דויד אלפסי, סמנכ"ל IT ב-Perion. "עם מערכת ה-Fusion, הצלחנו לתת פתרון מלא לצורך שלנו בניהול חדרי הישיבות. המערכת, אשר מתממשקת לפלטפורמת Office 365 בה אנו משתמשים מאפשרת ניהול מלא של כל חדרי הישיבות – מסך המגע מחוץ לכל חדר מציג את הפגישות אשר תואמו בחדר זה, והאם החדר תפוס או פנוי. בנוסף – במידה וקבוצת עובדים אשר זימנה פגישה בחדר, לא הגיעה אליו, גלאי הנוכחות של Crestron מתריע על הפגישה כ-‘No Show’ והחדר מיד מתפנה וזמין לשאר עובדי החברה. בנוסף, מערכת ה-Fusion מתריעה לנו על תקלות בחדרים בצורה יזומה – כך שגם התקינות ומידת הזמינות של החדרים השתפרה פלאים."

 

, Crestron – פתרון Corporate מקצה לקצה, AVmaster מגזין המולטימדיהנדב קישוני מוסיף – "במשרדים הישנים נהגנו להתבדח, שלכל פגישה נדרש איש צוות IT בחדר להפעלת המערכת, גם כדי להציג מצגת פשוטה… מידת התסכול מצד העובדים הייתה פשוט אדירה. היום, עם מערכות Crestron – ברגע שמחברים את כבל ה-HDMI למחשב, המסך נדלק והישיבה מתחילה… ההשפעה על יעילות הישיבות, ושביעות הרצון של העובדים מדהימה. נוסף על כך, מצאנו שעובדים רבים נהנים לשבת לישיבות צוות בפינות הישיבה הציבוריות, ולטובתם, התקנו בפינות הישיבה המפוזרות מערכות AirMedia של Crestron, המאפשרות לכל עובד להציג ישירות מהמחשב או הטאבלט שלו בצורה אלחוטית."

 

מערכות ההקלטה מדגם CaptureHD-PRO אשר שולבו בחדר ישיבות ההנהלה, ובאודיטוריום החברה, מאפשרות הקלטה באיכות Full HD של המצגות המועברות עם תמונת המרצה בתצורת
Picture in Picture. כל ההקלטות נשלחות לשרת מרכזי של החברה, ונשמרות שם לטובת ארכיון ושימוש של החברה.

 

דו"חות שימוש מפורטים

קישוני מוסיף ואומר– "באחת מישיבות ההנהלה, התבקשנו להציג נתונים הנוגעים לאופי השימוש בחדרי הישיבות, על מנת לקבל החלטות מושכלות לגבי אופן החלוקה שלהם. הפעלנו את מנוע הדו"חות של Fusion, ובתוך דקות ראינו כמה ישיבות, וכמה שעות סה"כ השתמשו בכל אחד מחדרי הישיבות בארגון מאז עברנו למשרדים החדשים – זו הפעם הראשונה שיכולנו לדעת באמת כמה אנחנו משתמשים בכל אחד מהחדרים בקלות ובמהירות, ובהתאם לקבל החלטות על בסיס נתוני אמת, ולא השערות בלבד."

 

, Crestron – פתרון Corporate מקצה לקצה, AVmaster מגזין המולטימדיהשי קדמון, מנהלה הטכני של חברת ברקאי, אשר ביצעה את הפרויקט – "מדובר באחד הפרויקטים המורכבים והיפים ביותר שהייתי מעורב בהם – תכנון מקצועי ונכון מהבסיס, עד הפרטים הקטנים ביותר, אפשר ביצוע מושלם וללא פשרות. עבורנו, כגורם המבצע, העובדה שכלל רכיבי המערכת הינם של אותו היצרן מקלה באופן משמעותי על מימוש הפרויקט, ואפשרה לנו לסיים את הפרויקט במהירות וברמה המקצועית הגבוהה ביותר. התוצאה הסופית היא לא פחות ממרהיבה – ויזואלית, וטכנית, וגורמת בעיני למשרדים של חברות מפורסמות וגדולות רבות אחרות, להראות משעממים ומיושנים …"

 

* תמונות – אלעד שריג

לקוח

Perion Networks

http://www.perion.com

 

אדריכל

רם גולדברג אדריכלים

http://www.ramgoldberg.com

 

פיקוח וניהול פרויקט

מריו מסצ'יאני מהנדסים

 

חברת ייעוץ

TripleT

http://triplet.co.il

 

אינטגרטור

ברקאי בני ברוקשטיין בע"מ

http://www.barkai.com

 

רשימת ציוד בפרוייקט בפרוייקט –

CP3 DM-MD16x16 CaptureHD-PRO
TSS-752 FT-TS600 TSW-1052
Saros Pendant speakers Essence Speakers DMPS-300-C
DIN RAIL lighting solutions AirMedia C2NI-AMP4x100
GreenLight Dual Technology sensors Cameo Keypads CEN-NSP-1

 

 

 

, Crestron – פתרון Corporate מקצה לקצה, AVmaster מגזין המולטימדיה

 

[contact-form-7 404 "לא נמצא"]
שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
AVCOM

על זה נאמר Crystal Clear

אנחנו פוגשים את ניקוס אלקסידיס (Nikos Alexiadis) בביתן סוני בתערוכת ISE 2022 כשמאחוריו מחזה שובה עין: תצוגות תכלית של החברה על גבי מסכי LED בגדלים

לכתבה »
מינויים

ClearOne ממנה מנכ"ל חדש

השינויים בתעשיית ה-Pro AV לא מפסיקים להגיע, בעדכון האחרון מ- ClearOne פורסם כי חבר המנהלים של החברה החליט לערוך שינוי משמעותי ולהחליף את מנכלי"ת החברה וראש

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל