שבת , דצמבר 4 2021

360מעלות – GoPro Fusion

המקצוענית בצילומי האקסטרים GoPro יצאה לשוק עם דגם חדש לצילום תמונות וסרטונים ב 360 מעלות. מצלמת ה- Fusion מתאימה לצילומים מתחת למים, בעלת יכולות ייצוב דיגיטלי אוטומטי והיא מקבלת פקודות קוליות בעשר שפות

"המהפכני בטכנולוגיה של מצלמת Fusion זה שהיא מצליחה להנגיש את טכנולוגיית ה 360 מעלות לקהל המיינסטרים", ציין רוב דידהם, העורך הראשי של מגזין ה BBC.

מצלמת ה GoPro Fusion יצאה בחודש נובמבר לשוק. מדובר במצלמה בעלת שתי עדשות, עדשה מכל צד, והיא מסוגלת למלא מספר פונקציות: יכולת צילום של 360 מעלות ברזולוציה 5.2K ב 30 פריימים לשנייה ורזולוציית 3K ב 60 פריימים לשנייה; המצלמה מתפקדת במים בעומק של עד 5 מטר; מקבלת פקודות קוליות בעשר שפות; ומאפשרת ייצוב דיגיטלי אוטומטי של התמונה.

חברת GoPro הציעה בעבר מוצר עם יכולות צילום היקפיות שנקרא Omni, שמסוגל לחבר תמונות משש מצלמות שונות. אלא שלמוצר היה הפאנץ' והוא המחיר – 5,000 דולר, שהציבו אותו הרחק מרוב הלקוחות. החברה חיפשה אלטרנטיבה לטכנולוגיה עוד בינואר 2016, ורק לאחרונה הודיעה על השקת המוצר. מחיר מצלמת ה- Fusion החדשה הוא 700 דולר. לדברי דידהם, "אני חושב שזאת תהיה מכירה קשה, כי כמה אנשים יוציאו היום סכום של 700 דולר על מצלמה? ועוד כזאת שמתמחה בצילום 360 מעלות".

מנכ"ל חברת GoPro ניק וודמן תיאר את המצלמה כמוצר מהפכני והוסיף כי הוא הראשון מסוגו. יחד עם זאת, המוצר נכנס לתחרות קשה בשוק רווי במצלמות בעלות טכנולוגיית צילום היקפי. מוקדם יותר השנה השיקה חברת Garmin את 360 Virb, אשר מציעה פיצ'רים דומים לאלה של GoPro, אך בעלת יכולת לצילום תמונות ברזולוציה גבוהה יותר. קיימות אלטרנטיבות נוספות בשוק, כגון; 360 KeyMission  של חברת Nikon, ה Theta V של Ricoh, וה Insta360 One כתוסף לסמארטפון שמאפשר צילום ב 360 מעלות.

360מעלות – GoPro Fusion, AVmaster

בערב ההשקה בסאן פרנסיסקו הוצגו מספר דוגמאות של סרטים שצולמו במצלמת ה Fusion. אחד מהמיצגים כלל צילום 360 מעלות שצולם בזמן תנועה, והצלם בחר את הזווית שתשמש אותו לעריכה. בהדגמה הוסבר כי הפונקציה מאפשרת למשתמשים ליצור סרטון ברמה גבוהה מבלי לאבד שטחים בזמן הצילום.

הדגמה נוספת נעשתה במצב צילום שנקרא Angel View, שכולל הצבה של מתקן הארכה וצילום מגוף המצלם. בתמונה שמתקבלת המתקן בלתי נראה, והמצלמה כאילו צפה לפני המצולם.

צילום לעתיד לבוא

חברת GoPro הכריזה כבר על הדור הבא של מצלמות האקסטרים מצלמת ה- Hero6 Black, שהמעבד שלה נמצא כבר במצלמת Fusion. הטכנולוגיה מאפשרת וידאו ברמת 4K, צילום ב 60 פריימים לשנייה ובעלת יכולת ייצוב תמונה טובה יותר מגרסאות קודמות.

החברה הודיעה גם על שדרוג התוכנה לרחפן של המצלמה אשר עוקב באופן אוטומטי אחר האדם ששולט ברחפן ומצלם אותו. יכולות דומות הציעו כבר מספר מתחרים בשוק הרחפנים.

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל