לא רק מכוניות מחוברות: הכירו את Motorrad vision next 100 "האופנוע המחובר" של BMW

במסגרת תערוכת "ICONIC IMPULSES BMW Group Future Experience" שנערכה באוקטובר השנה בלוס אנג'לס, הציגה חברת BMW את פרויקט BMW Motorrad vision next 100, חזונה לעולם הדו גלגלי כפי שהיא מאמינה שייראה בעוד 10-5 שנים מהיום.

, לא רק מכוניות מחוברות: הכירו את Motorrad vision next 100 "האופנוע המחובר" של BMW, AVmaster מגזין המולטימדיה

האופנוע המכונה BMW Motorrad vision next 100, מורכב משילדה משולשת שחורה, מנוע מסוג Twin עם מראה Naked וג'יירוסקופ מובנה אשר מספק בקרת ייצוב מלאה לצורך ייצובו של האופנוע בעמידה והפחתת הסיכויים להתהפכות. ב-BMW מוסיפים כי במידה והרוכב לא יצליח לבצע פעולת התחמקות או להתייצב כמומלץ – האופנוע "ידע" לתקן את עצמו וימנע תאונה אפשרית שמקורה בטעות אנוש. למרות כל המאפיינים הבטיחותיים החדשניים האלו, המהפכה הגדולה מגיעה דווקא בתפיסת BMW לגבי הרוכב: החברה מאמינה בבטיחותו וביציבותו של האופנוע מספיק בכדי להחליף את אביזר הבטיחות המוכר לנו ביותר: הקסדה, לטובת משקפי AR (מציאות רבודה).

, לא רק מכוניות מחוברות: הכירו את Motorrad vision next 100 "האופנוע המחובר" של BMW, AVmaster מגזין המולטימדיההמידע המוצג על גבי משקף ה-AR מגיע בשתי רמות: רמה בסיסית לרוכבים המתחילים ורמה מתקדמת לרוכבים המנוסים. ברמת המתקדמים ישנו פלט נתונים רב יותר מהמערכות העלול להקשות על רוכבים מתחילים. תצוגת המידע על גבי המשקף דומה לזו של תא טייס: החל מזווית רכיבה מומלצת בהתאם לתנאי הדרך, התראה על מכשולים שונים בדרך, מד יציבות ועוד. למעשה מרכזת המערכת כל נתון רלבנטי לרוכב על גבי מסך אחד. בעתיד אומרים ב-BMW כי תשולב יכולת "מראה אחורית" המציגה לרוכב את המתרחש מאחוריו. עוד יכולות צפויות הן מפות דרך, מקומות עצירה ואפילו ניווט באמצעות תפריט משקף ה-AR באמצעות מבט הרוכב בלבד. BMW מציינת כי הנתונים השונים יוצגו רק כאשר הרוכב יזדקק להם ועל פי בחירתו: באם הרוכב יבחר שלא להציג מד מסויים, הוא לא יוצג למעט במקרים של סכנה.

התקשורת בין הרוכב לבין הנוסע

כיום מתבצעת התקשורת בין הרוכב לנוסע בטכנולוגיית Bluetooth עם טווח מוגבל. BMW מתכוונת לפרוץ את מחסום התקשורת ולאפשר תקשורת בין רוכבים נוספים, במטרה לאפשר לרוכבים לתקשר עם רוכבים אחרים בכביש (מישהו אמר Waze?): להתריע בפני סכנות, לסייע אחד לשני במקרה הצורך ועוד. היישום יתבצע ככל הנראה באמצעות טכנולוגיית דור 5 בסלולר. בעוד כי במקרה זה מדובר בחזון הרחוק מאיתנו 5 שנים לפחות, יש לזכור כי פיתוחים אחרים בתחום ה-VR הקשורים לתקשורת אלחוטית, כמו זו הצפויה לשמש את הרוכב בחזון BMW, כבר נמצאים בשוק. ייתכן ולא יצליחו להפריד בין הרוכבים וקסדת הרוכב המסורתית אולם חזון האופנוע המחובר בהחלט נראה קרוב מתמיד.

סרטון התדמית המרהיב של האופנוע המחובר

שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
אלירן תורן Media Solutions
Msolutions

MSOLUTIONS צומחת בתערוכת ISE2022

אנחנו מגיעים לביתן של MSOLUTIONS בברצלונה לשיחה עם אלירן תורן, מנכ"ל מייסד, ופוגשים איש מקצוע שבע רצון מהצלחת התערוכה, עבורה השקיעה החברה מאמצים רבים שיימשכו

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל