יום שישי , פברואר 26 2021

Poly מובילה את תחום הטלרפואה בסין

כיצד הופכת חברת Poly את מרכז הרפואה המרוחקת במחוז שאנדונג למוקד מתקדם לפעולות רפואיות מרחוק: התייעצות עם רופאים, העברת הרצאות מרובות משתתפים ואפילו סיוע פרטני בזמן ביצוע פעולות כירורגיות.

Poly מובילה את תחום הטלרפואה בסין, AVmaster
תמונה - Poly

סין היא אחת המדינות בהן לתחום הטלרפואה (רפואה מרוחקת) יש חשיבות קריטית בטיפול בחלק גדול מן האוכלוסייה אשר נמצאת בכפרים מרוחקים המנותקים ממרכזי הערים. מומחים מעריכים כי סין תהפוך בשנים הקרובות למדינה העושה את השימוש הנרחב ביותר בשירותים כאלו.

אחת ממרכזי הטלרפואה החשובים בסין נמצא במחוז שאנדונג, בו מתגוררים כ-91.5 מיליון תושבים. המרכז הוקם בשנת 1998 ומסונף לבית החולים המחוזי, אך רשת בתי החולים שלו כוללת כ-530 בתי חולים נוספים מתוך המחוז, 70 ממחוזות אחרים ועוד 2,120 מרפאות מקומיות. במרכז מועברות כ-50 הרצאות חינוכיות בשנה המשמשות עשרות אלפי מתלמדים.

כיצד Poly תורמת לשירותי הטלרפואה במרכז?

הפתרונות של Poly בתחום הטלרפואה מהווים את עמוד השדרה של הרשת ומאפשרים שירותים נוספים כגון חינוך מרוחק, דיונים אקדמאיים, כמו גם פיקוח על ניתוחים והנחיה בזמן אמת באמצעות מערכת מצלמות מתקדמת בחדרים.

כל אלו מתאפשרים באמצעות שילוב בין אמצעים להעברת ווידאו ואודיו, חדרי וועידה, יכולת שליטה מרוחקת בהתקנים, עיבוד אותות, חומת אש ניידת ושירותי הזרמת מדיה (סטרימינג).

על פי מנהל המרכז, ג'אנג שיו, בזכות Poly היכולת לספק שירותי ייעוץ וירטואליים בשיחות פנים מול פנים הפכה למציאות. שיו הוסיף כי אחת הסיבות לכך ש Poly נבחרה למשימה, מלבד נתח השוק הגדול שלה בתחום, היא התאימות למגוון פתרונות טלרפואה קיימים בתעשייה. 

יתרונות נוספים של Poly הם יכולת התאמה גבוהה לרשתות תוך כדי שמירה על היציבות שלהן ויכולת לעבוד גם עם רוחב פס נמוך. האיכות הגבוהה של האודיו והווידאו ברזולוציה גבוהה יחד עם התמיכה המקצועית בזמינות גבוהה לא הותירו הרבה התלבטויות באיזה מן הפתרונות המוצעים לבחור.

 

תוצאה

בזכות הפתרון האיכותי של Poly, המרכז יכול לעמוד במטרות שלו ולספק לכלל תושבי המחוז שיחות ייעוץ עם מומחים באיכות גבוהה פנים מול פנים.

מטרה לא פחות חשובה שהושגה היא היכולת של הרופאים לקבל גישה אל רשומות רפואיות ולשתף אותן בזמן אמת, ובכלל זאת גם צילומים רפואיים ואלקטרוקרדיוגרמות (אק"ג) בזמן מתן ייעוץ מרוחק.

במקרים מורכבים במיוחד, הרשת מאפשרת למגוון של מומחים מדיסציפלינות שונות ובתי חולים שונים לשתף פעולה זה עם זה, ובכלל זאת בחדרי ניתוח בהן כאמור מורכבות מצלמות מתקדמות. הרשת גם מתעדת ומאחסנת את ההתייעצות האלו בארכיון ממוחשב על מנת שיהיה ניתן לשפר אותן בעתיד. 

מטרה נוספת שהושגה היא היכולת לשלב גם מערכת מתקדמת ללמידה מרחוק. הרצאות ווידאו מועברות על בסיס דו שבועי לפחות. שיו מוסיף כי הגישה של רופאים להרצאות אלו מעלה את סטנדרט הטיפולים הרפואיים במחוז כולו.

בנוסף לכל אלו, המרכז משתף פעולה עם מועצת הרפואה הלאומית והנציבות לתכנון משפחה (שהוא כידוע עניין רגיש בסין).

 

בעתיד

החזון העתידי של המרכז ו Poly הוא להרחיב את הרשת גם למחוזות נוספים, ולבצע מעבר לרשת הענן והאנליזה של Poly אשר מסוגלת לספק שירותים בהיקף (Scale) נרחב יותר. 

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל