שבת , פברואר 27 2021

Prime View שומרת על ביטחון התושבים בבית שמש

"לבית שמש תוכניות גדולות – לעיר מתוכננת צמיחה בלתי נתפשת בממדים מקומיים, כזו שמביאה עימה גם צרכים ואתגרים טכנולוגיים לטובת שמירת בטחון התושבים. כאן נכנסה Prime View לתמונה." (תרתי משמע). תפסנו את מנמ"ר בית שמש, ציון ממן, לראיון מיוחד על חוויית העבודה עם Prime-View והפתרון שסיפקה. 

Prime View שומרת על ביטחון התושבים בבית שמש, AVmaster
תמונה - עיריית בית שמש

נתחיל דווקא מהיצרנית- Prime View, המספקת פתרונות תצוגת  LEDמתקדמים עם התמחות של שנים ארוכות בתחום, ומתן שירותים לשמות המובילים בעולם, חלקם הגדול בארצות הברית. החברה מפתחת נוכחות מורגשת בישראל תודות לאיכות מוצריה ותיק לקוחות אשר כולל שמות כמו עיריית חיפה, נתיבי איילון, הכוחות המיוחדים של האום (בסיני), רפאל ועוד רבים וטובים. 

בפריים ויו מתגאים שהם נותנים את ה 150 אחוז בכל פרויקט. כך הם הצליחו להפוך את עיריית בית שמש בפרויקט קטן יחסית, ללקוח (מאוד) מרוצה וממליץ. 

האתגר

"לבית שמש תכניות עתידיות גדולות לפיתוח העיר" מספר לנו ממן, "עד כדי הכפלת מספר תושביה בתוך עשור. גדילה זו מהווה אתגר משמעותי גם בשמירה על ביטחון התושבים ומניעת הפשיעה על כלל סוגיה. ככל שיש יותר יחידות דיור ויותר אנשים, כך קשה יותר לשלוט על הנעשה. במסגרת פרויקט "עיר ללא אלימות" הוקם 'מוקד רואה', המאוכלס על ידי צוות תצפיתנים אשר משמש כ"עיניים שומרות" ברחובות. הכלי העיקרי של הצוות הוא מסכי התצוגה בחדר הבקרה, אשר מחוברים לכ 50 מצלמות הפזורות ברחבי העיר. הצמיחה במספר התושבים העלתה את הצורך בהגדלת כמות במצלמות. עם תחזית של כ 150 מצלמות, היה עלינו להכשיר את חדר הבקרה העירוני למענה מקצועי ויציב. "

איך בוחרים כשיש שפע של אפשרויות?

ציון ממן לא רצה להתפשר. הוא מבין את חשיבות האיכות והרזולוציה שתפקידן לשפר את תוצאות מדדי השירות של המוקד וכמובן האנליטיקה, באמצעות זיהוי פנים, זיהוי מספרי רכב וכד'. אולם כשמדובר בנושאים חשובים כמו זה, קיימת חשיבות מכרעת עבורו בנושא השירות שלאחר המכירה. 

ממן: "השחקניות שבחנתי בתחילת הדרך היו נראות לי פחות מתאימות לצרכים שלנו והבנתי שבית שמש צריכה משהו אחר. ניצלתי את הקהילות השונות של מנהלי המחשוב בהן אני חבר על מנת לשמוע אודות ניסיונם והאתגרים איתם התמודדו בהצטיידות דומה. כך נחשפתי לפריים-ויו וגיליתי על הניסיון הרחב שלה באתרים אסטרטגיים. ניסיון באם גופים כמו רשות הנמלים למשל, עשה רושם שיש להם גם מה להציע לנו. 

לאחר שהסברתי את הצרכים בפגישה משותפת, בחנתי גם איך הם ניגשים לפרויקט. אילו שאלות הם שואלים וכמה רצינות מעורבת בתהליך. מהר מאוד התרשמתי שמדובר במקצוענים. זה נכון שיש בשוק הרבה מאוד מוצרים טובים, אבל גיליתי שצוות פריים-ויו עומדים מאחורי המוצר שלהם ולא פחות חשוב- המילה שלהם. 

עבורי כלקוח, לקבל שירות ישירות מול מקבלי ההחלטות של הספק, הן במהלך הפרויקט והן לאחר סיומו, הפכה את החוויה שלי למושלמת."

לטובת שדרוג מוקד עיריית בית שמש הותקנו שישה מסכי לד בגודל של 55 אינצ'  (PRV55SNG02)  של Prime View. לאחר בחירת הספקית, התהליך המתואר מפי ציון ממן נראה אידיאלי, כזה שכל ספקית צריכה לשאוף אליו: "היו שני אילוצים משמעותיים בפרויקט, הראשון הוא לוחות זמנים לחוצים מאוד, והשני היה הצורך בהחלפה והתקנת מסכים נוספים תוך עבודה שוטפת של המוקד, וכך קרה. 

הצוות של פריים ויו הגיע מוכן! מדובר בחבר'ה שיודעים את העבודה ואני אישית קיבלתי את התחושה שיותר חשוב להם הלקוח המרוצה מהכסף שהוא משלם. הם לא חסכו בציוד וכבילה, וכל שיטת העבודה שלהם ממוקדת בהשלמת כלל המשימות על מנת להימנע מתקלות וביקורים מיותרים בהמשך. 

Prime View שומרת על ביטחון התושבים בבית שמש, AVmaster
ציון ממן, מנהל המחשוב בעיריית בית שמש.צילום פרטי
Prime View שומרת על ביטחון התושבים בבית שמש, AVmaster

להציל ילד שרץ לכביש מהמוקד – תוצאה של פרויקט מושלם

כיום מותקנים ופועלים ששת המסכים במוקד העירייה בבית שמש מוכנים לתמוך בשילוש כמות המצלמות המתוכנן. בעזרת הרזולוציה הגבוהה ואיכות המוצרים מקבל צוות המוקד את התמונה הטובה ביותר וצוות ההנהלה את האנליטיקה הנדרשת. המוקדן רואה כל כך ברור שהוא עשוי אף לסייע באופן יזום לתושבי העיר, וכך קרה לדברי ממן, כאשר מוקדנית כרזה מהמוקד העירוני לאם שבנה הקטן התקרב לכביש ברגע של חוסר תשומת לב. 

איציק חכמון, סמנכ"ל הפיתוח העסקי בפריים ויו: "תכנון יסודי הוא המפתח לביצוע מושלם וזהו סוד ההצלחה איתו פריים ויו ניגשת לכל אתגר. אנחנו מאמינים בלימוד צרכים מעמיק, הצגת הפתרון והתקנה מהירה ונקייה ברמה הגבוהה ביותר. 

עם שנות הניסיון למדנו להתגבר גם על אתגרים לוקאליים ובפרויקט הזה היו שניים – התקנת פתרון על מערכת עובדת ללא השבתה או השפעה על העבודה השוטפת והאתגר השני היה קשור איך לא, לקורונה שאילצה אותנו לפעול תחת סגר מלא באזור "אדום"". 

 

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל