UC לחדרים קטנים? הפתרון נמצא במרכז השולחן

תופעת ה-"open space"ים כבר אינה תופעה חדשה. במסגרת תפקידי כ Pre-Sale ב Crestron ישראל אני נחשפת לתוכניות ולקונספט העיצובי של המשרדים של חברות מסוגים רבים. קל לראות  שצורת הישיבה הזו כבר אינה מאפיינת ארגונים מסוג מסוים. ניתן לומר שכמעט באופן גורף  ארגונים עברו מישיבה בחדרים אישיים לחללים פתוחים.

, AVmaster מגזין המולטימדיה
תמונה - Crestron

לצורת הישיבה  הזו ישנם יתרונות מתועדים רבים; שיפור תהליכים ושיתוף פעולה בין העובדים, נגישות וגמישות, חסכון בנדל"ן ועוד רבים. אך המחיר הברור הוא חוסר היכולת לנהל דיון מבלי להפריע לסובבים.

הפתרון לבעיה הספציפית הזו טמון בחדרי ה-Huddle, חדרי ישיבות לא גדולים (על פי רוב ל 3-6 משתתפים) המאפשרים דיונים ספונטניים בין חברי הצוות. 

האתגר של חדרי ה-huddle הוא המכפלות: בחדרי בורד וחדרי ישיבות גדולים ניתן להשקיע בטכנולוגיה גמישה בעלת חווית משתמש מיטבית, מבלי להיכנס לתקציבים מופרכים. זאת משום שברוב המשרדים, כמות החדרים מן הסוג הזה תהיה קטנה יחסית.

כשמדובר בחדרי huddle, כמות החדרים היא גדולה. מסיבה זו, תצורה מדויקת המשלבת חווית משתמש מיטבית בתקציב ריאלי שיעמוד במכפלות היא אתגר מעניין, שמעסיק את התעשייה לא מעט.

חדרי ה-huddle מתאפיינים על פי רוב ביכולות מוגבלות יחסית: הצגת תוכן על מסך, קווית (ואו אלחוטית) ותו לא.

הקורונה שינתה את המצב (כמו בהרבה תחומים אחרים), וכעת יכולות UC חיוניות בכל מרחב עבודה, ובחדרי ה-huddle במיוחד.

כתוצאה מהצורך החדש, לא פלא שמערכות ה UC מבוססות ה-"סאונד-בר" למיניהן הפכו ללהיט. הערך המוסף הוא ברור: העובדה שהם “ALL IN ONE” – מצלמה, מיקרופון ורמקול ביחידה אחת, הופכת את הפתרון לאטרקטיבי במחיר ופשוט להתקנה (גם בחדרים קיימים). יתרון נוסף הוא שפתרון כזה לא תופס מקום על השולחן שהוא לעיתים קטן בהתאם לגודל הכולל של החדר. (אם כי על השולחן עדיין יש צורך בפאנל חיבורים למצגת ובממשק שליטה).

 
, AVmaster מגזין המולטימדיה
UC-SB1-CAM FrontLeft15 RGB (תמונה - Crestron)

גם לנו ב Crestron יש פתרון סאונד-בר איכותי, שיכול להגיע גם כ-Stand alone במודל BYOD, וגם כחלק מערכה מלאה של Zoom Room או Microsoft Teams Room.

בתקופת הקורונה תחת הלחץ להגיב מהר שודרגו חדרים רבים באמצעות פתרונות מסוג זה. אחרי שהאבק שקע והבהלה נרגעה, התעשייה נתקלה במקרים שבהם פתרון של סאונד-בר שתלוי על הקיר, אינו מספק את הדרישה. חדרים בעיצוב מודרני מתאפיינים לעיתים קרובות בתנאים פיסיים מאתגרים: קירות זכוכית, תקרה גבוהה או חשופה, קירות בטון חשופים, צורה לא סטנדרטית לחדר, ועוד. כל המאפיינים הללו לא היוו בעיה בעבר כיוון שהחדרים לא תוכננו לצרכי UC, כעת מאפיינים אילו גורמים לכך שאיכות וטווח הכיסוי של המקרופונים הקדמיים לוקה בחסר ואיכות הסאונד פשוט לא מספיק טובה.

 
, AVmaster מגזין המולטימדיה
front of the room (תמונה - Crestron)

בסביבות מאתגרות מבחינה אקוסטית פתרון "מרכז שולחן" בהיותו קרוב במידה דומה לכל המשתתפים, והשימוש בשולחן עצמו כמקלט לגלי הקול, מאפשר סאונד איכותי, גם בסביבות מאתגרות יותר.

פתרון מרכז שולחן יכלול על פי רוב יחידה שתכיל מיקרופונים בכיסוי של 360  מעלות, רמקול איכותי וממשק שליטה ביחידה אחת נגישה (המצלמה כאן מופרדת ומותקנת בקרבת המסך).

, AVmaster מגזין המולטימדיה
center of the table (תמונה - Crestron)

אנחנו ב Crestron  מציעים את פתרון ה-MM30 החדש, המתאים גם הוא כמו הסאונד בר שלנו, לחללים קטנים ובינוניים. עם עיצוב המתאים לסטנדרטים של סביבת העבודה החדשה.

 עם ה-MM30 מגיעה גם מצלמת ה"Huddly IQ" האיכותית, אותה ניתן למצוא גם בסאונד בר שלנו. מכיוון שהיא אינה אינטגרלית למערכת הסאונד, נשמרת הגמישות למקם אותה בצורה גמישה, וכן לשדרג אותה בעתיד במידת הצורך למצלמה מתקדמת אף יותר, בהתאם להתפתחויות הטכנולוגיה.

 
, AVmaster מגזין המולטימדיה
MM30 (תמונה - Crestron)

הכח האמיתי בקו ה FLEX של Crestron הוא מגוון פתרונות, מחדר huddle ועד לחדרי בורד גדולים או חללים מיוחדים, כל זאת תוך שמירה על חווית משתמש אחידה וחיבור ל eco system המלא של  Crestron מאותו ממשק.

הכותבת שרון שמר בעלת נסיון של כ 12 שנים בתחום הAV, בתכנון ועיצוב פתרונות מולטימדיה וcollaboration ללקוחות רבים.

אולי יעניין אותך גם
מינויים

סמנכ"ל כספים חדש במטריקס

נבו ברנר (45) מונה לסמנכ"ל הכספים של חברת הטכנולוגיה מטריקס, המונה כ-11,000 עובדות ועובדים ונסחרת בבורסה בשווי של כ-5 מיליארד ש"ח.  נבו ברנר. צילום –

קרא עוד »
פולי

אמנות הפריים מאת Poly

חברת פולי היא מהדקדקניות ביותר ככל שזה נוגע לחווית המשתמש בשיחות ועידת הוידאו; איכות הקול, ניקוי רעשים ויכולת העברת תחושת ה'ביחד' באמצעות מעקב דובר או

קרא עוד »
אירועים

קצב אחר לגמרי

המסלולים שעושות חברות וכמובן אנשים בתעשיית ה-Pro AV מרתקים אותנו, חלקם מתחילים כאנשי מכירות שהתאהבו בתחום ועוברים למחלקות הטכניות כי גילו אהבה חדשה, חלקם עושים

קרא עוד »

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל