שבת , אפריל 17 2021

אפל מתקנת את קשר העין בשיחות הווידאו באייפון

הנטייה שלנו להסתכל ישירות על מי שמולנו במקום על המצלמה, והגודל הקטן יחסית של המסכים, גורמים לנו לאבד קשר עין עם האדם מצידו השני של המצלמה. עכשיו אפל מציעה פתרון בלעדי שמבצע תיקון אוטומטי בעזרת טכנולוגיה מתקדמת הנמצאת במכשירי האייפון האחרונים

הפתרון של אפל יגיע לגרסה הבאה של מערכת ההפעלה שלה, iOS 13, ויעבוד על אפליקציית Facetime. התכונה, שתיקרא FaceTime Attention Correction, עושה שימוש במערכת  TrueDepth של מצלמות אפל ופלטפורמת המציאות הרבודה ARKit framework. אלו אותן שתי תכונות שמאפשרות ליצור את האימוג'ים האנושיים בתלת ממד. 

המעניין הוא שהמערכת מבצעת תיקון בזמן אמת על ידי יצירת מודל תלת ממדי של פני המשתמש, כך שהעיניים שלו כבר לא נראות מושפלות כלפי מטה, וזאת למרות שבמציאות הוא משתמש בסמארטפון באופן רגיל. כפי שאפשר לראות בסרטון, התוצאה לא מושלמת ב-100% ועדיין אפשר לראות נטייה קלה של העיניים, אך התוצאה כבר נראית הרבה יותר טוב.

נכון להיום התכונה החדשה נמצאת בבטא ופועלת על שני הדגמים האחרונים של האייפון, ה-iPhone XS וה-XS Max. מכיוון שסביר להניח שבשלב זה אפל לא תרחיב את התמיכה לאפליקציות נוספות כגון Whatsapp או סקייפ (שהן המתחרות הטבעיות של Facetime), היא פונה לקהל היעד המצומצם יחסית של חסידי אפל, אך לא מן הנמנע שיצרניות המכשירים או אפילו גוגל (שפתחת האנדרואיד) יציעו תכונות דומות בעתיד.

 

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל