דיינבוק מוסיפה מציאות רבודה למשקפי העובדים בשטח

אם בעבר הלא רחוק, הם נחשבו לחלק מסצינת משחקי מחשב וכיכבו בסרטי מדע בדיוני, הרי שכיום חידושים בפיתוח משקפיים חכמים מציעים למפעלים ולעסקים הרחבה משמעותית של היכולות התפעוליות שלהם

, AVmaster מגזין המולטימדיה
תמונה - יח"צ

נושא התמיכה מרחוק בלקוחות, ובמיוחד בתקופת קורונה, הפך למוקד תשומת לב עבור חברות רבות, לא מעט בשל ההגבלות שהמגיפה מייצרת למפגשים פיזיים. על פי מחקר של LogMeIn & IDG, הצורך בפתרונות טכנולוגיים שאינם תלויים במיקום ממשיך לגדול. על פי הדו"ח, 60% ממנהלי ה- IT אומרים שהם היו רוצים להגדיל את ההשקעה בכלי עבודה מרוחקים, כמו גם להגדיל את ההוצאה הממוצעת ב- 21%. 84% מהם סבורים כי פתרונות ייעודיים לעבודה מרחוק משפרים פרודוקטיביות. 

״פיתוחים כמו פתרונות AR  (Augemented Reality) חכמים המתוגברים במשקפיים חכמים, דוגמת ה- dynaEdge של חברת דיינבוק, מסייעים כעת לחברות להתאים את התהליכים הקיימים שלהן ולעצב את מודל השירות שלהן לתמיכה מרחוק יותר״, אומר אהרון לאוטמן, מנהל מכירות Dynabook  ישראל.  

, AVmaster מגזין המולטימדיה
אהרון לאוטמן צילום יוהנס פלטן

לדברי לאוטמן, על פי המודל החדש של העבודה, יש לא מעט יתרונות לשימוש במשקפיים חכמים במפעלים, מקומות עובדה המרוחקים מהמרכז ובשירות לקוחות עם אופי טכני. ״בתחום השירות, משקפיים חכמים המשלבים AR מאפשרים לנותני השירות לפתח מגוון שירותי לקוחות חדשים. נותן השירות מפעיל את הטכנאים שלו באתר הלקוח בצורה ממוקדת יותר בעוד שהלקוחות חוסכים זמן וכסף באמצעות שירותים מרוחקים״.

בתחומי הדרכת עובדים, ההדרכות יכולות לעבוד בקלות רבה מרחוק, עם הוראות קצרות, מבלי שנוכחותו הפיזית הקבועה של המאמן/המדריך תהיה הכרחית. ״זה רלוונטי גם לגיוס עובדים חדשים והשתלמויות לעובדים קיימים בחברות״, אומר לאוטמן.

״גם במקרה של בעיית תחזוקה, מומחה יכול לספק הדרכה לעובד החברה באמצעות תמיכה מרחוק. באמצעות משקפיים חכמים המשלבים AR ניתן לאפשר לאיש התמיכה לצפות בשדה הראייה של העובד באתר – כלומר להסתכל מרחוק דרך מה שהוא רואה בשטח. כך ניתן לתמוך בעובדים בדיוק בזמן אמת״.

 
, AVmaster מגזין המולטימדיה

בנוסף לתחזוקה, אומר לאטמן, המשקפיים החכמים יכולים למלא תפקיד מכריע בתיקוני מכונות או מתקני ייצור. חברות בינלאומיות יכולות להמשיך ולעבוד עם עובדים מנוסים באתרים מרוחקים, אך לא תמיד ערוכות לטפל בסיטואציות בהן מתעוררות בעיות במכונה כלשהי. השימוש במשקפיים חכמים חוסך עלויות נסיעה וזמן, כך שיורד העומס מהמומחים. לקוחות המשתמשים בפתרון AR יכולים לנסות לפתור את הבעיה בעצמם בעזרת תמיכה של מומחה מרחוק כדי להימנע מהשבתה.

מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
AVIXA

מחשבות על מאי

כילדים שיחקנו במשחק שנקרא 'ים-יבשה', זה היה הרבה לפני שהמסכים הפכו כל כך דומיננטיים בחיים של כולנו. בשנתיים האחרונות זה הפך עבורי משחק שבו המילה

לכתבה »
וידאו קונפרנס

בלוג'ינס מציגה את "בלוג'ינס סטודיו"

BlueJeans, מתאגיד התקשורת הענק Verizon, נחשבת לאחת מהמתחרות החזקות ביותר בשוק שיחות הוועידה בעולם והמוצר החדש שלה יכול לעניין גם אותנו. תמונה – Blue jeans

לכתבה »
Crestron

כיצד שיפרה Crestron את התשתיות החכמות בבניין הדגל של "קורנינג פתרונות אופטיים"

חברת קורנינג נחשבת לחלוצה היסטורית בתחום האופטיקה והשימוש בזכוכית ושיתוף הפעולה שלה עם Crestron הוא רק מתבקש, בזכותו הופכים הביקורים והעבודה בבניין ליעילים ונוחים יותר

לכתבה »

עוד כתבות

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל