האקדמיה ההיברידית – מה באמת צריך להיות בה בשביל שתהיה כזו?

מה הופך כיתה אקדמית להיברידית, מהם הרכיבים שעושים אותה כזו? החלק השני מתוך שלושה עם יואב גן-מור מחברת AVCOM. 

"מצלמת רשת היא הכלי הנכון עבור מרצה שיושב מול מחשב או עבור ביצוע שיחות וידאו סטנדרטיות. היא אינה בנויה להתמקד בכיתוב על הלוח או במעקב אחרי המרצה, בסופו של דבר זו רק מצלמת רשת. לכן קודם כל חשוב שאביזרי הקלט החזותיים יאפשרו צילום של החלקים החשובים בכיתה, החל מהמרצה, הלוח וגם הקהל (בהתאם לסוג השיעור). אלו מצלמות מקצועיות כדוגמת המצלמות של SONY", מסביר גן-מור.

אודיו – לא פחות חשוב

"גם השמע קריטי במודל ההיברידי. המרצה חייב להיות מסוגל להבין מה התלמידים המרוחקים אומרים, התלמידים המרוחקים רוצים להבין בבהירות מה המרצה אומר, מה השאלות שהקהל שואל וכן הלאה, גם כאן יש לנו ניסיון בכיסוי אודיו נכון עם חברות כמו Yamaha לצד תכנון אקוסטי. אולם רק כיסוי ווידאו ואודיו נכונים לא מספיקים.

"השלב הקריטי במערכי שיעורים היברידיים הוא העריכה תוך כדי השיעור ואחריו, או בשפה המקצועית – production ו-post production – ריכוז האודיו, הוידאו, המצגות וסנכרון שלהם יחד לכדי שיעור אחד קוהרנטי. הפתרון הכי מתקדם שקיים כיום לתחום נקרא Edge Analytics והוא יחידה מאוד מתקדמת וחכמה שיוצרת סנכרון בין שמע לוידאו ומביאה איתה יכולות עריכה בזמן אמת וגם לאחר ההקלטה. היתרון המשמעותי שלה טמון ביכולות החיבור עם מערכות VC סטנדרטיות, מה שיהפוך אותן למערכות אולפן. 

"הצופים והקוראים מוזמנים לבוא אלינו ל-AVCOM ולחוות את ה-Edge Analytics על מנת להבין מה היא מסוגלת לתת ואת הערך המוסף שלה. יצרנו מספר אינטגרציות מתקדמות באמצעותה וחלקן ניתנות להדגמה אצלנו."

 

אז זהו? זו כיתה היברידית אמיתית?

גן-מור מוסיף 'אבל' אחד אחרון: "הסברתי מה ההבדל בין 'העולם הישן' ל'עולם החדש', מה יש באותה כתה אקדמית היברידית, אבל חסרה הנקודה הסופית שתחבר בין כולם – התשתית והיכולת לקחת את אותה כיתה היברידית, לשכפל אותה ולנהל מספר רב של כתות בקמפוס גדול", ועל כך נדבר בפרק הבא והאחרון בסדרה.  

מערכת AvMaster

מערכת AvMaster

הצטרפו אלינו ותקבלו מאמרים כתבות וראיונות איכותיים, שיעזרו לכם להשאר בחזית טכנולוגיית הAV. מבט מעמיק לפתרונות, למוצרים ולשחקניות בתחומים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מכלי העבודה ההכרחיים בכל עסק/ארגון.

כל המאמרים
אולי יעניין אותך גם
וידאו קונפרנס

בלוג'ינס מציגה את "בלוג'ינס סטודיו"

BlueJeans, מתאגיד התקשורת הענק Verizon, נחשבת לאחת מהמתחרות החזקות ביותר בשוק שיחות הוועידה בעולם והמוצר החדש שלה יכול לעניין גם אותנו. תמונה – Blue jeans

לכתבה »
Crestron

כיצד שיפרה Crestron את התשתיות החכמות בבניין הדגל של "קורנינג פתרונות אופטיים"

חברת קורנינג נחשבת לחלוצה היסטורית בתחום האופטיקה והשימוש בזכוכית ושיתוף הפעולה שלה עם Crestron הוא רק מתבקש, בזכותו הופכים הביקורים והעבודה בבניין ליעילים ונוחים יותר

לכתבה »

רוצים שההצטיידות הבאה תהיה מוצלחת באמת?

קבלו את הידע החשוב ישירות למייל